РЕГИСТРАЦИЯ | КОНТАКТИ | ЗА РЕКЛАМА  
Име: Парола: Забравена парола
статии цветя рецепти галерия Каталог
 Нова тема  |  Всички теми  |  Към тема  |  Търсене   << По-нова тема |  |  | По-стара тема >> 
 SOS - бедстващи детелини!
Автор: самоковлийска 
Дата:   02-06-13 20:40

Момичета и момчета, помагайте! Тези детелини ги имам вече от година, много са ми важни, а както виждате изобщо не вървят [smilie2] Не знам какво да правя вече, а за капак забелязах, че единствените две нови листенца които са избили не са четири, а шест листни [smilie11] В чудо се видях!
http://www.zadoma.com/razni/images/7_1370194764.jpg



Публикацията е редактирана (02-06-13 21:27)
Отговори на това съобщение
 Re: SOS - бедстващи детелини!
Автор: salviq 
Дата:   03-06-13 09:29

Мисля, че не им е достатъчно светлината там горе. Ако имаш възможност изнеси ги навън, но не изведнъж на пряко слънце. Адаптирай ги постепенно.[smilie24]
Отговори на това съобщение
 Re: SOS - бедстващи детелини!
Автор: flora_07 
Дата:   03-06-13 09:58

Както виждам в саксията са четирилистна и трилистна луковични детелини.По всичко личи че ги гледаш на сенчесто /тъмно /място затова и дръжките са издължени.Изнеси ги на светло и не поливай така често както пише навсякъде.Освен това добре е да са в плитка саксия.Трилистната детелина,която цъфти с розови цветчета не е капризна и съм я виждала в градинки на цели туфи.Почвата и не трябва да е торфена за да не задържа вода, а повече градинска.
Желая ти успех
Отговори на това съобщение
 Re: SOS - бедстващи детелини!
Автор: самоковлийска 
Дата:   03-06-13 11:36

Благодаря, момичета! Ще опитам, дано успея да ги спася горките.
А по въпроса за вида - flora_07, бяха си съвсем четирилистни [smilie5], всичките... Но при всички случаи ще им сменя саксията, дано успея да ги съживя...
Отговори на това съобщение
 Всички форуми  |  Всички теми  |  Дървовиден изглед   << По-нова тема |  |  | По-стара тема >> 


 
За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »




Материалите в този сайт са със запазени авторски права. Използването им без посочване на източника е незаконно.
Copyright © 2024 www.zadoma.com. Всички права запазени.

Станете почитател на ЗаДома във Facebook