РЕГИСТРАЦИЯ | КОНТАКТИ | ЗА РЕКЛАМА  
Име: Парола: Забравена парола
статии цветя рецепти галерия Каталог
 Нова тема  |  Всички теми  |  Към тема  |  Търсене   << По-нова тема |  |  | По-стара тема >> 
 Любими домашни рецепти, рецепти запазена марка на семейството.
Автор: ilenka 
Дата:   17-03-13 11:28

Мили ,съфорумци,
направих тази тема, в предвид социалното ми положение [cool] undefined, вашите прекрасни снимки на домашно приготвени вкусотии [smilie10] и стига сме се чудили, какво да се сготви "утре" или по повод [beer] . Та моето социално положение е завършила студентка, която може да приготвя макарони, метнати картофи с бутчета, някоя друга гозба, но по рецепта или "обади се на баба" за да се подсетя как беше...
Е, вече не мисля само за учене и трябва да поразшеря асортимента, че корема на приятеля ми се възмущава.
Сигурна съм, че във всяко семейство има по някоя гозба, която цялото семейство я харесва и я правите по-честичко, ще се радвам ако споделите. Независимо дали това е салата, основно, десерт или нещо друго, ще се радвам да науча нещо ново, а вярвам, че и другите. Моля само ако става въпрос за печене пишете градусите и минутките! А, и по възможност снимка на "сладкото" изкушение [smilie8] (позеленях от срам, май вече искам много)



Публикацията е редактирана (17-03-13 11:29)
Отговори на това съобщение
 Re: Любими домашни рецепти, рецепти запазена марка на семейството.
Автор: donni 
Дата:   17-03-13 19:33

Здравейте приятели!Реших да се включа в тази тема с една рецепта на понички.Свекърва ми правеше едно време такива но бях забравила рецептата и наскоро една приятелка ми я припомни.В събота ги правих и станаха доста вкусни но не съм ги снимала.Ето и рецептата;продукти-500мл.хладка вода,5с.л.захар,1ч.л.сол,1бакпулвер,1ванилия,5с.л.олио,1к.мая и брашно така че да се получи меко тесто.Тестото втасва 30 минути и от него се правят малки топчета на които се прави дупка по средата и се пържат в сгорещщено олио.Да Ви е сладко.P.s.Може да ги ядете със сирене,мармалад,конфитюр,каквото си пожелаете.

Отговори на това съобщение
 Re: Любими домашни рецепти, рецепти запазена марка на семейството.
Автор: kia 
Дата:   17-03-13 20:02

В момента любимата рецепта на моите деца е пиле с лимон-много проста и много вкусна.Един бройлер,леко подсолен отвън и отвътре,в него се слага един цял лимон.Аз го пека в голям и широк гювеч,покрит с фолио,слагам около половин литър вода и съвсем малко или никаква мазнина.Пека на 120-150 градуса.Накрая махам фолиото,за да хване коричка и нареждам отгоре нарязан на много тънки кръгчета лимон савсем леко да се запече.Вместо лимон може да се сложи топено сирене или кашкавал.
Отговори на това съобщение
 Re: Любими домашни рецепти, рецепти запазена марка на семейството.
Автор: ilenka 
Дата:   17-03-13 22:00

Благодаря ви дами за идеите! и имам едно въпросче към kia колко време го печеш?
Отговори на това съобщение
 Re: Любими домашни рецепти, рецепти запазена марка на семейството.
Автор: ilenka 
Дата:   17-03-13 22:12

Ето и една от мен. Скумрия на скара с фолио.
Скумрията оставя цяла без глава и почистена. Намазва се с олио, сол и черен пипер. В почистеното място се нареждат лимон на шайби, може и гъбки, а последния път сложихме домати от домашна консерва.
Рибката се овива добре във фолио. И! Много важно, на загрятата скара стои от всяка страна не повече от 10мин, 7-8мин най-добре.
Резултата е крехка и сочна рибка [smile]
Отговори на това съобщение
 Re: Любими домашни рецепти, рецепти запазена марка на семейството.
Автор: kia 
Дата:   18-03-13 08:11

Пилето пека поне 2 часа,може и по-малко на по-висока температура.
Отговори на това съобщение
 Re: Любими домашни рецепти, рецепти запазена марка на семейството.
Автор: ilenka 
Дата:   18-03-13 10:33

Благодаря kia [smile]
Отговори на това съобщение
 Re: Любими домашни рецепти, рецепти запазена марка на семейството.
Автор: Наталка 
Дата:   18-03-13 11:05

В подменюто на сайта има "Рецепти", вярно не са много но са полезни и беха могли да се ползват, коментират.... Винаги съм казвала, че това не е сайт само за цветя, независимо, че те преобладават. Кулинарията не е по-малко изкуство и не е важно само да напълним стомасите[smile]
Отговори на това съобщение
 Re: Любими домашни рецепти, рецепти запазена марка на семейството.
Автор: donni 
Дата:   18-03-13 13:13

Да,Наталка права си в подменюто има рецепти,но най-прекрасното е че се заформя диалог/споделяне между съфорумци/а това вече значи-завръща се приятния тон.За още нещо си много права не е най-важно да напълним стомасите.Много по важно е събуждането на божествения дух вътре в нас.Тогава ще гледаме с грейнали очи всичко споделено от ближния ни.[smile]
Отговори на това съобщение
 Re: Любими домашни рецепти, рецепти запазена марка на семейството.
Автор: ilenka 
Дата:   18-03-13 16:46

Знам,че има такава рецепти в менюто на сайта, дори съм и пробвала някои. Не съм чревоогодник, за това и възприемам готвенето като изкуство, така както рисувам, декорирам и сума други неща, с които целя да зарадвам околните (къде измежду редовете прочетохте, че имам за цел да си пълня стомаха...??!!) .
Направих тази тема, защото по този начин отново ще проличи изразяването на положителната енергия на хората в сайта. А и в личен план, ако нещо не ни се получи, е по-лесно да знаем майстора на изделието и да се консултираме.
Ако има някой тук, с когото трябва да се консултирам преди да отворя тема, посочете ми го и за напред ще го правя.
Не ми е особено приятно да ми се напомня какво обхваща менюто на сайта.
Отговори на това съобщение
 Re: Любими домашни рецепти, рецепти запазена марка на семейството.
Автор: ilenka 
Дата:   18-03-13 16:55

И какво е това мнение на всеки...? Ами щом има нещо, което искате да ми кажете може и на лични съобщения. Ако темата не я бива наистина, то ще си проличи - никой няма да споделя и така всичко ще се установи. А не да стават неприятни диалози.
Отговори на това съобщение
 Re: Любими домашни рецепти, рецепти запазена марка на семейството.
Автор: salviq 
Дата:   18-03-13 19:35

Ето ви един бърз,лесен, ефектен,евтин и траен сладкиш от мен.Името му е "Рошльо". Всички продукти замесвам в тавичката в която ще го пека. След това отделям 1/3 от тестото и го оставям настрана. Останалата част с ръце разстилам по дъното на тавата, като оформям ръбче по стените. Изсипвам буркана със сладкото, разстилам и отгоре настъргвам на едро ренде отделеното тесто. Пека на 180 градуса в предварително загряла фурна. Ето и продуктите:1 яйце;1/2 чаена чаша захар; 2 супени лъжици кисело мляко,в което гасим 1 чаена лъж. сода бикарбонат;1 чаена чаша мас полуразтопена;4-5 чаени чаши брашно; 1 бурканче сладко или мармалад. Получава се маслено ронливо тесто.Пече се до порозовяване. Реже се на форми по желание докато е топло!



Публикацията е редактирана (18-03-13 19:36)
Отговори на това съобщение
 Re: Любими домашни рецепти, рецепти запазена марка на семейството.
Автор: kia 
Дата:   18-03-13 20:30

salviq ,бах забравила този сладкиш!това беше един от първите,които се научих да правя.
Отговори на това съобщение
 Re: Любими домашни рецепти, рецепти запазена марка на семейството.
Автор: ilenka 
Дата:   18-03-13 21:08

Благодаря ви дами за идейката и че отговорихте по темата!
Отговори на това съобщение
 Re: Любими домашни рецепти, рецепти запазена марка на семейството.
Автор: doretta 
Дата:   19-03-13 12:36

Здравейте, страхотна темичка :).И аз имам една рецепта за много бърз и вкусен сладкиш.Даже тази сутрин го правих за семейна почерпка по случай рождения ден на съпруга ми.Тъй като беше доста раничко и всички спяха дори не пусках миксера, а горазбих на ръка с тел и стана даже по-пухкав от преди. Ето и рецептата:
2 яйца,14 с.л. захар, 14 с.л.кисело мляко+1 ч.л. хл. сода, 8 с.л. олио, 14 с.л. брашно.Получава се кексово тесто, 2/3 от него се изсипва в намаслена и набрашнена тавичка(моята е с диаметър 30 см.), пече се в предварително загрята на около 180 градуса фурна.Като се изпече( пробвам с клечка за зъби) се изважда, намазва се с 1 бурканче сладко по избор( аз предпочитам от сини сливи или някакъв друг по-кисел плод),изсипваме останалото тесто и печем отново до златисто на горен реотан.Поръсва се с пудра захар, реже се на марки ромбоиди или квадратчета и се сервира- много върви с кафенцето.Може да се полее и с шоколадова глазура, аз днес го намазах докато беше горещ с мед, стана невероятно вкусно и ароматно и даже не успя да изтине [smile] Надявам се и на Вас да Ви хареса.
Отговори на това съобщение
 Re: Любими домашни рецепти, рецепти запазена марка на семейството.
Автор: Наталка 
Дата:   19-03-13 13:11

ilenka, моля да ме извиниш, ако неволно с нещо съм те засегнала. Темата наистина е хубава. Само не знам дали тук е удачно да споделяме рецептите си, но това е работа на админите да решат[smile]
Отговори на това съобщение
 Re: Любими домашни рецепти, рецепти запазена марка на семейството.
Автор: ilenka 
Дата:   19-03-13 13:45

Бих приела всяко извинение, така и твоето! Споменах защо отворих темата и не мислех, че излизам от обсега за дома. Нека модератора бъде този, който съди, вместо да стават разправии, че става много грозно! [beer]
Отговори на това съобщение
 Re: Любими домашни рецепти, рецепти запазена марка на семейството.
Автор: Наталка 
Дата:   19-03-13 15:00

[beer]
Отговори на това съобщение
 Re: Любими домашни рецепти, рецепти запазена марка на семейството.
Автор: БИБИНКА 
Дата:   20-03-13 17:11

ВИНАГИ СПОЛУЧЛИВ КЕКС
3 ЯЙЦА 1 Ч,Ч ЗАХАР 3/4 Ч Ч ОЛИО 1 Ч Ч КИСЕЛО МЛЯКО 1 Ч Л СОДА БРАШНО ОКОЛО 2,5 Ч Ч

АРОМАТИ ВАНИЛИЯ ЛИМОНОВА КОРА ИЛИ ЕСЕНЦИЯ
ПРИГОТВЯНЕ ЯЙЦА + ЗАХАР СЕ РАЗБИВАТ + ОЛИО
ОТНОВО СЕ РАЗБИВА +КИСЕЛО МЛЯКО + БРАШНО + СОДА РАЗБЪРКВА СЕ СЛАГАТ СЕ АРОМАТИТЕ
ПРИБАВЯТ СЕ ПО ЖЕЛАНИЕ ЯДКИ ИЛИ НАРЯЗАН ПЛОД ИЛИ ПЛОДОВЕ ОТ СЛАДКО /ОВАЛВАТ СЕ В
БРАШНО/. ИЗСИПВА СЕ В НАМАСЛЕНА И ПОСИПАНА С
БРАШНО ФОРМА ЗА КЕКС ИЛИ МАЛКА ТАВИЧКА
ПЕЧЕ СЕ КАТО СЕ ПРОВЕРЯВА С КЛЕЧКА ЗА ЗЪБИ
ДО ГОТОВНОСТ.
ТАЗИ РЕЦЕПТА БЕЗ ЗАХАР И С
ДРУГИ ПОДХОДЯЩИ АРОМАТИ И С ДОБАВКА ОТ
КИСЕЛИ КРАСТАВИЧКИ САЛАМ ШУНКА МАСЛИНИ СИРЕНЕ ИЛИ КАКВОТО ИСКАТЕ С МАЛКО ВЕГЕТА
ЧУБРИЦА ИЛИ ПО ЖЕЛАНИЕ НЕЩО ДРУГО
СТАВА СТРАХОТЕН СОЛЕН КЕКС .ДА ВИ Е СЛАДКО
ПО ЖЕЛАНИЕ НА ВНУКА МИ ПЛАМИ ОТ
СЪЩОТО ТЕСТО ПРАВИМ МАЛКИ КЕКСЧЕТА КОИТО
СМЕ НАРЕКЛИ МЪФИНИ ВЪВ ФОРМИ ОТ КРЕМ КАРАМЕЛ
РАЗПРЕДЕЛЯМЕ ГОРНАТА ДОЗА ТЕСТО СЛАДКО ИЛИ
СОЛЕНО. ДЕЦАТА МНОГО ИМ СЕ РАДВАТ !
Отговори на това съобщение
 Re: Любими домашни рецепти, рецепти запазена марка на семейството.
Автор: nadira 
Дата:   20-03-13 18:46

Момичета ,темата е добра и полезна за всички ни,нали сме домакини[smile] и тя не нарушава правилата на сайта.Форума е не само за цветята ни,но и за всичко,което ни вълнува като жени,майки и домакини.Това,което нарушава правилата е лошия тон в него.Нека бъдем добри и позитивни[smile] Рецептите ви са страхотни и непременно ще ги пробвам!Какво по-хубаво от това да обменяме опита и знанията си![smile]
Отговори на това съобщение
 Re: Любими домашни рецепти, рецепти запазена марка на семейството.
Автор: kalinka 
Дата:   23-03-13 16:42

ЧУДЕСНА ТЕМА!
Отговори на това съобщение
 Re: Любими домашни рецепти, рецепти запазена марка на семейството.
Автор: nas-6205 
Дата:   02-04-13 16:50

Привет цветенца!Реших да споделя една рецепта много лесна и за мен вкусна, която знам от детството си и я приготвям и сега.Пропорции не мога да пиша ,защото я приготвям така на око.Продукти-зелен лук,зелен джоджен,чер пипер,червен пипер на прах,кисело мляко и 2яйца,олио,брашно, сол.Нарязва се лука и се задушава в мазнината,добавяме червения пипер,2чаени ч.вода,1ч.ч.кисело мляко и така къкри докато омекне лука.Прибавяме черния пипер солта и брашно колкото за желана гъстина и джоджена .Накрая се застройва с 2 яйца.Надявам се да ви хареса тази рецепта.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Любими домашни рецепти, рецепти запазена марка на семейството.
Автор: ilenka 
Дата:   03-04-13 09:12

Благодарим ти, nas! Интересна рецепта! И много ми хареса това как започна с много подправки [smile]
Отговори на това съобщение
 Re: Любими домашни рецепти, рецепти запазена марка на семейството.
Автор: Наталка 
Дата:   03-04-13 10:02

Ето и от мен бърза рецепта за Добруджанки, любима у нас закуска
17 с.л. брашно
7 с.л. олио
1 яйце
1 ч.ч. натрошено сирене
1 ч.ч. кисело мляко
1 ч.л. сода бикарбонат
Всичко се слага в купа по реда на написаното, содата се загася в кис. мляко. Разбърква се с лъжица, докато тестото само започне да се отлепя от съда, може да се наложи да се добави още брашно. В намазана тава се редят топчета от тестото с големина като кюфте, отгоре им се слага по малко масло. Пече се в предварително загрята фурна на 180С докато добруджанките станат златисти.
Дано ви харесат[smile]
Отговори на това съобщение
 Re: Любими домашни рецепти, рецепти запазена марка на семейството.
Автор: ilenka 
Дата:   03-04-13 10:31

Наталка, тази закуска е една от любимите ми! Наистина се получават много добре питчиците. Майка ми я прави често в случай, че сме повечко хора вкъщи!



Публикацията е редактирана (03-04-13 10:31)
Отговори на това съобщение
 Всички форуми  |  Всички теми  |  Дървовиден изглед   << По-нова тема |  |  | По-стара тема >> 


 първа  назад  [1]  2     всички  напред  последна
За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »




Материалите в този сайт са със запазени авторски права. Използването им без посочване на източника е незаконно.
Copyright © 2024 www.zadoma.com. Всички права запазени.

Станете почитател на ЗаДома във Facebook