РЕГИСТРАЦИЯ | КОНТАКТИ | ЗА РЕКЛАМА  
Име: Парола: Забравена парола
статии цветя рецепти галерия Каталог
 Нова тема  |  Всички теми  |  Към тема  |  Търсене   << По-нова тема |  |  | По-стара тема >> 
 Относно краденето на чужди снимки
Автор: nadira 
Дата:   01-11-12 20:44

Напоследък забелязвам много "авторски" снимки на сайта които съм виждала на много други места в интернет (не български сайтове).
Ето пример:

ЛИНК

Тази снимка е открадната от сайт http://philadelphiagreen.wordpress.com. ЛИНК
Снимката както показва ТУК е качена за пръв път от ползвател на име Daniel на дата - May 17, 2010.

Краденето на снимки, вече лесно може да се разобличи от всеки, гугъл позволяват търсене на картинка по шаблон (задаваш снимка по която да търси) и показва оригиналният сайт на който е качена за пръв път.
Така че това което прави dididjaksan е безсмислено.
В случай, че изтрие снимката ето временна снимка на това което видях аз на 01.11.2012 на профила на dididjaksan ЛИНК .
 Re: Относно краденето на чужди снимки
Автор: kia 
Дата:   02-11-12 07:30

Наистина такова едно поведение е повече от странно.Всички ние постоянно ровичкаме из градинарски и подобни сайтове и снимките,качвани от нея сме ги виждали по няколко пъти.Лошото е,че почва да става заразно...и обезмисля присъствието ни тук.
 Re: Относно краденето на чужди снимки
Автор: miravictory 
Дата:   02-11-12 09:53

Здравейте!
Не се ли досещате кой, или по-точно кои стоят зад тези снимки и с каква цел го правят??? !!!
Та това са едни много "добри", наши стари познати от този сайт!
Много ви моля, НЕ ИМ ВЛИЗАЙТЕ В ТОН!!!

По този начин искат някой да ги забележи!!! Да им бъде обърнато внимание, защото по друг начин те не могат да впечатлят!!!

Ако ви прави впечатление, колкото повече ги подминаваме и не им обръщаме внимание, толкова повече те се активират, дразнят и ето на къде избиват нещата.

Определено смятам, че всичко негативно, което става в този сайт, за това, че се допускат гаври с нас, вина имат собствениците на сайта и админа, ако изобщо има такъв.
За втори път моля админа на този сайт да се представи. Много моля да го направи.

Хубав ден на всички!nadira написа:

> Напоследък забелязвам много
> "авторски" снимки на сайта които
> съм виждала на много други места в
> интернет (не български сайтове).
> Ето пример:
>
>
> ЛИНК
>
> Тази снимка е открадната от сайт
> http://philadelphiagreen.wordpress.com.
> ЛИНК
> Снимката както показва
>
> ТУК е качена за пръв път от
> ползвател на име Daniel на дата - May 17,
> 2010.
>
> Краденето на снимки, вече лесно
> може да се разобличи от всеки,
> гугъл позволяват търсене на
> картинка по шаблон (задаваш снимка
> по която да търси) и показва
> оригиналният сайт на който е
> качена за пръв път.
> Така че това което прави dididjaksan е
> безсмислено.
> В случай, че изтрие снимката ето
> временна снимка на това което
> видях аз на 01.11.2012 на профила на
> dididjaksan
>
> ЛИНК .
 Re: Относно краденето на чужди снимки
Автор: kia 
Дата:   02-11-12 09:55

Имаш право,Мира!Тук принципът "убий глупака с мълчание" е най-подходящ.
 Re: Относно краденето на чужди снимки
Автор: donni 
Дата:   02-11-12 15:02

Един прекрасен ден през 2009-та година ровичкайки се из интернет и търсейки информация за палма-Хемедорея попаднах на този сайт."Влюбих се"в него от пръв поглед,започнах да качвам и снимки на цветята си.Тези дни разглеждах албуми на съфорумки и видях под снимките коментари на по 10-тина човека.Много от тези хора вече въобще не качват снимки тук-стана ми мъчно.Аз съм тук,защото визията на сайта ми харесва,подреден е много добре-за разлика от фейсбук и др.сайтове.СЛАВА БОГУ все още сте тук преждеговорищите,Вие сте прекрасни хора и цветари.Небива според мен заради някой на когото му е удоволствие да споделя чужди снимки да си мислим,че присъствието ни тук се обезмисля.НЕ Е ТАКА! "Убий глупака с мълчание"по добре това.Да живее За дома!Прекрасен следобед Ви желая![smile]

 Re: Относно краденето на чужди снимки
Автор: nadira 
Дата:   02-11-12 15:21

Съгласна съм с вас,Мира и Неда.Безразличието и мълчанието би отказало всеки,който има поне малко съвест.Но не мисля,че тази женица е от тях,вече няколко месеца качва крадени снимки.Факт е,че кражбата на чужда собственост в интернет пространството е най-отвратителното и гадно деяние!Това само по себе си говори що за човек е този,който го е направил!И нито един администратор не би трябвало да толерира това деяние!А и не е ли мълчанието и безразличието това,което според мен малко по малко "убива"сайта ни?
 Re: Относно краденето на чужди снимки
Автор: miravictory 
Дата:   02-11-12 17:49

Донче, напоследък се изявяваш като ментор тук.
Донче, не се ли досещаш, че всеки има право да изрази свое мнение???!!!
Много те моля, да се извиниш на Неда, за опита да й налагаш какво мнение да има и какво да пише!!!
Донче, ти изобщо разбра ли идеята на тази тема, която създаде Надето??? Разбра ли каква основа теза исказва Надето, че взимаш отношение?!

Лично аз, за някои неща, които стават в този сайт бих сигнализирала съответната инстанция! И мисля, че е дощло времето да го направя. Знам, че ще имам подкрепата на доста хора от сайта.
 Re: Относно краденето на чужди снимки
Автор: kia 
Дата:   03-11-12 08:14

Момичета,честно казано,излишно е да коментираме и да спорим.Отдамна ни е ясно,че тук нещата не биват.Толкова стойностни хора напуснаха сайта или присъстват мълчаливо.Знаем защо.И ако все още влизам тук,то е заради няколкото истински приятели,но при наличието и на други форми за общуване и това не е проблем...С много от вас общуваме и на други места.

Връщам се на питането на Мира-къде е тайнственият админ,когато трябва с твърда ръка да се пресекат порочни явления?Щото имаше много бърза реакция в махленски караници...
 Re: Относно краденето на чужди снимки
Автор: miravictory 
Дата:   03-11-12 16:23

Миналата седмица, тук бяха качени снимки на една жена, която има регистрация във Фейсбук. Тя ги беше качила в една група във Фейсбук и след няколко часа аз ги видях в този сайт, качени от dididjaksan. Веднага писах на жената във Фейсбук, чиито снимки бяха качени най-нагло тук!!!
В този сайт проблема не е само в краденето на чужди снимки. Сайта по никакъв начин не е защитен! Абсолютно безхаберие от страна на собственици на сайта и на админа. Аз имам съмнения кой е "тайствения" админ на сайта и съм го споделила с мои прияели от този сайт и затова не трябва да се изненадваме какви безобразия стават тук!!!
 Re: Относно краденето на чужди снимки
Автор: nadira 
Дата:   03-11-12 20:03

dididjaksan,

виждам, че си вземаш бележка от това което пишем тук, така че ще ти дам още един съвет. Следващият път като слагаш дата на снимкиата с photoshop, сложи си и името там, освен това когато камерата слага дата, обикновено го прави с малко по висок контраст (черно, бяло, червено) за да се разграничава от останалата част от снимката. [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: Относно краденето на чужди снимки
Автор: donni 
Дата:   03-11-12 21:26

Извинявам се на всички,засегнати от мнението ми по тази тема.
 Re: Относно краденето на чужди снимки
Автор: lo6ata 
Дата:   20-11-12 16:39

ЗДРАШЕЙТЕ НА ВСИЧКИ ОТ САЙТА АЗ СЪЩО БЯХ ПОТЪРПЕВША ОТ КРАЖБАТА НА dididjaksan .КОЛКО ПЪТИ ПИСАХ НО БЕЗ НИКАКЪВ ОТГОВОР [smilie23] .АКО МИСЛИ ЧЕ ЩЕ ПОСТИГНИ НЕЩО НЯМА НО ТОВА СЕ ЗАБЕЛЯЗА И ОТ ДРУГИТЕ В САЙТА [smilie24] [smilie24] [smilie24]
 Re: Относно краденето на чужди снимки
Автор: admin 
Дата:   26-11-12 14:54

Здравейте!

Преди време предложих на някой от вас, приятелите на ЗаДома, да поеме функициите, ако има време, интерес и ще се чувства удобно в тази роля.

Никой не се отзова, не предложи себе си или друг участник във форума за тази роля.

Може би сега е моментът да отправя отново предложението, да изберете сами модератор на форума. Благодаря предварително за съдействието и отзивчивостта!

За съжаление, настоящата тема отдавна тръгна в погрешна посока, с лош език и лични нападки и затова темата ще бъде затворена след този пост.

За избор на модератор по-добре да има нова тема.

Поздрави!

Админ
 Всички форуми  |  Всички теми  |  Дървовиден изглед   << По-нова тема |  |  | По-стара тема >> 


 първа  назад  [1]     всички  напред  последна
 Тази тема е затворена 


Материалите в този сайт са със запазени авторски права. Използването им без посочване на източника е незаконно.
Copyright © 2024 www.zadoma.com. Всички права запазени.

Станете почитател на ЗаДома във Facebook