РЕГИСТРАЦИЯ | КОНТАКТИ | ЗА РЕКЛАМА  
Име: Парола: Забравена парола
статии цветя рецепти галерия Каталог
 Нова тема  |  Всички теми  |  Към тема  |  Търсене   << По-нова тема |  |  | По-стара тема >> 
 Декоративните рибки
Автор: tancheto86 
Дата:   30-04-08 10:52

Здравейте.Знам че тук в сайта има любители както на цветята така и на животните.От 3 седмици се запалих по аквариумните рибки и си купих гупи молинезий и едно сомче албинос.Бяха 8 рибки в аквариум около 20 литра.Първата седмица всичко си беше наред даже женската ми гупа роди 19 малки рибки който опазих на време от изяждане и тях ги гледам в 2 литов буркан без всякакви екстри само с 3 миди вътре[smile] .Но на втората седмица нещо стана с молинезиите ми и за 2 дни измряха и четирите.На другия ден загубих и едната женска гупа по много странен начин опашката и хрилете и направо изчезнаха нямам хищни риби в аквариума но четох че има такава болест.И така сега имам само женската която ми роди малките и една мъжка гупа и сомчето в аквариума и 19 малки рибки в буркана.Моля ви ако някой знае повече за декоративните риби нека сподели личния си опит ще ви бъда много благодарна.[smile]
Отговори на това съобщение
 Re: Декоративните рибки
Автор: mimozar 
Дата:   30-04-08 19:59

Здрасти, имам опит с аквариумните рибки, защото освен цветя вкъщи имаме рибки, булонка и вълнисто папагалче. Добре е в аквариума да има помпичка за въздух, защото поддържа водата по-чиста. Не слагай много храна първо, защото рибките преяждат и могат да умрат и второ защото водата се замърсява много бързо. Ако рибките имат гъбички по хрилете трябва да отидеш при ветеринар/стига да намериш знаещ/. Плесента по хрилете се разпространява лесно/за съжаление/. Водата за аквариума трябва да е престояла 24ч. на стайна температура. Най-лесният тест е да пуснеш храна и да видиш как плуват, ако са спокойни и си движат хрилете нормално, значи са 90% здрави. Това е и начина за избор на рибки при покупка. Почисти аквариума само с топла вода и нова гъбичка и ако имаш възможност раздели рибките временно за около 2 дни. Продават се и витамини в миниатюрни пакетчета, така че е добре да ги подсилиш. Щом за първи път се грижиш за рибки и 50% да останат си е добър старт. Дано съм ти помогнала поне малко. Успех!
Отговори на това съобщение
 Re: Декоративните рибки
Автор: tancheto86 
Дата:   01-05-08 12:12

Здравей mimozar.Всъщтнот не ми е за 1 път да имам рибки.Преди имах но бях много малка и мерака ми да се грижа за тях беше точно 1 седмица от там нататък майка ми се занимаваше с тях но един ден и умръзна и аз ги подарих.Да ти кажа честно сега ме е яд.Относно обзавеждането на аквариума имам всичко филтър,помпа,термометър и награвател н незнам защо умряха тези риби.Ето вчера загубих и женската гупа сега остана само мъжката и сомчето.Пак ще си взема но с тези защо така се получи незнам.Да те питам знаеш ли кога мога да пусна малките в аквариума те са вече на 3 седмици и плуват много добре.А ти кажи какви рибки имаш.[smile]
Отговори на това съобщение
 Re: Декоративните рибки
Автор: melica 
Дата:   01-05-08 15:07

Здравей!Най-добре е да огледаш рибите си(ако са останали такива)и да видиш нещо необичайно за тях,като например:плуват със свити опашки,лениви са,дали намат едни белички мехурчета(ако мога така да се изразя)по тях и всичко каквото можеш да забележиш,че е наобичайно.Отиваш там от където си си ги взела и искаш съвет.Има безброй начини да се справиш с това което става с тях,въпроса е да се открие причината.Моят съвет е за сега да не бързаш да си вземаш нови рибки,ако имаш още стари,защото ще се заразят и новите.Ако пък искаш махни старите и си пусни бебетата в аквариума.Преди обаче да го направиш това остави си аквариума празен за около 2-3дни на силно слънце.После го измий с вода в която слагаш и малко оцет(може и повечко оцет)и после обилно с вода.Превари всички джунджурии които слагаш в аквариума(дори и ако имаш пясък)и обезателно го пълниш с престояла на стайна температура вода.Успех!Сложи и щипка,две сол във водата.



Публикацията е редактирана (01-05-08 15:35)
Отговори на това съобщение
 Re: Декоративните рибки
Автор: melica 
Дата:   02-05-08 09:52

http://www.aquariumbg.com/Здравей!Тука изрових нещо,може и да ти е от полза.
Отговори на това съобщение
 Re: Декоративните рибки
Автор: tancheto86 
Дата:   02-05-08 11:24

Благодаря за съветите ти Мелиса но да ти кажа вися така да се каже при тях по 2 часа но нищо не забелязвам по самата риба четох материяли и по нета и във книги за различните болести по рибите но моите нямат точните признаци на тези болести но се съмнявам за една болест и направих това което пишеше за нея дано да оцелеят поне тези 2 аз ше си взема още но.......Малките са ми на 3 седмици и се чудя кога да ги пусна в аквариума.Благодаря още веднъж за съветите ви момичета.[smile]
Отговори на това съобщение
 Re: Декоративните рибки
Автор: melica 
Дата:   02-05-08 13:06

А коремчетата им хлътнали ли са?Отдели тези две болни рибки,измий си хубаво аквариума и пусни бебетата,по всичко личи,че те са здрави(щом са на три седмици)не ги наказвай в буркана,създай им условия и ще си ги гладаш как порасват.С другите две каквото стане...съжалявам
Отговори на това съобщение
 Re: Декоративните рибки
Автор: shinka 
Дата:   02-05-08 18:43

zdraveite,iskam da spodelia gor4iviat si opit s otglejdaneto na ribki.[smilie2] vinagi sam si me4tala za akvarium s vsi4kite mu ekstri[smilie6] ,no[smilie11] ...dadoxa ni zlatna ribka,slojixme ia v akvarium i vsi4ko spria do tuk[smilie11] niama6e pompi4ka i tn.t.sled 2 godini xaivan4eto umria[smilie10] sega ne smeia da probvam otnovo[smilie8]
Отговори на това съобщение
 Re: Декоративните рибки
Автор: tancheto86 
Дата:   02-05-08 19:58

Мелиса здравей отново.Да ти кажа не са им хлътнали коремчетата сомчето си е доста добре яде си по дъното на аквариума а гупата ту плува много енергично ту ляга за няколко минути на дъното незнам дали са болни за сочето съм сигурна че не е но гупата.... незнам.Ще послушам съвета ти и ще пуна малките вътре след като измия аквариума.Благодаря ти още веднъж.[smile]
Отговори на това съобщение
 Re: Декоративните рибки
Автор: tancheto86 
Дата:   16-05-08 15:32

Здравейте да се похваля малките рибки вече са в големия аквариум и ратат с пълна сила а сега чакам друга нова мама гупа да ражда,айде да отивам че да не вземе да си схруска потомството[smilie18]
Отговори на това съобщение
 Re: Декоративните рибки
Автор: melica 
Дата:   17-05-08 00:54

Радвам се!
Отговори на това съобщение
 Re: Декоративните рибки
Автор: mira84 
Дата:   18-06-13 08:32

tarsq akvarium 50 litra s kapak
Отговори на това съобщение
 Всички форуми  |  Всички теми  |  Дървовиден изглед   << По-нова тема |  |  | По-стара тема >> 


 първа  назад  [1]     всички  напред  последна
За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »




Материалите в този сайт са със запазени авторски права. Използването им без посочване на източника е незаконно.
Copyright © 2024 www.zadoma.com. Всички права запазени.

Станете почитател на ЗаДома във Facebook