РЕГИСТРАЦИЯ | КОНТАКТИ | ЗА РЕКЛАМА  
Име: Парола: Забравена парола
статии цветя рецепти галерия Каталог
 Нова тема  |  Всички теми  |  Към тема  |  Търсене   << По-нова тема |  |  | По-стара тема >> 
 За книгата до възглавницата ни...
Автор: valentinikola 
Дата:   14-01-10 09:14

Във време на тотална криза на духовността, във време на всеобщо оттегляне на хората от четенето, във време когато е трудно да накараме дори собствените си деца да четат ми се иска да подхвана тази тема...надявам се да ви е интересна...Сетих се сутринта и за поговорката "Кажи ми какво четеш, за да ти кажа кой си..." и за още една" Ако познавам приятелите ти ще знам какъв си..."
Ами ако искате може и да се опознаем...

Отговори на това съобщение
 Re: За книгата до възглавницата ни...
Автор: valentinikola 
Дата:   14-01-10 12:02

Хайде няма да бъда скромна...ще започна аз...и понеже все пак книгите са част от моето ежедневие на моето нощно шкафче има поне три в момента...какво да се прави професионална деформация...[smilie18]
ПЪРВАТА - Магията на цветята на Жаклин Гос и Джейн Уайтън.
Тоова са професионални съвети за аранжиране на цветя - има различни техники, има информация за необходимите материали и много красиви фотографии. Книгата би подхождала на нощното шкафче на всяка от вас, а може и прекрасен подарък да стане от нея.
Отговори на това съобщение
 Re: За книгата до възглавницата ни...
Автор: valentinikola 
Дата:   14-01-10 12:09

ВТОРАТА не стои на нощното ми шкафче само, разнасям я със себе си и чета по малко в някой почивка или докъто пътувам... Но не си мислете че разнасям със себе си книга от така наречените еднодневки...напротив...Може би защото наистина имам избор все по-трудно ми е да подбера за себе си добра книга...Тази определено е добра. Авторката е млада испанка, едзика е добър, превода също, а историята ...една любовна история...странна и красива...



Публикацията е редактирана (14-01-10 12:10)
Отговори на това съобщение
 Re: За книгата до възглавницата ни...
Автор: valentinikola 
Дата:   14-01-10 12:18

ТРЕТАТА - едно дребно книжле, което ме впечатли
И понеже става дума за философия, и понеже философията е източна няма как да ви я препоръчам с две думи или дори с няколко.
Разлистих я сутринта и трябва да ви призная, че точно тя ме накара да отворя темата...ще ви напиша една от притчите.

Отговори на това съобщение
 Re: За книгата до възглавницата ни...
Автор: valentinikola 
Дата:   14-01-10 12:33

Сетих се за скорошния ни разговор за рекламата и бързам да ви кажа, че книгите освен в книжарницата могат да се открият и в близката библиотека[smilie19] [smilie19] [smilie19]
Отговори на това съобщение
 Re: За книгата до възглавницата ни...
Автор: valentinikola 
Дата:   14-01-10 12:53

Разказ за слона в тъмната стая

Индийците довели слон, за да го покажат на всички и го вкарали в един тъмен обор. Събрали се доста хора да видят животното.Но в обора било толкова тъмно, че нямало как да го видят. В непрогледния мрак хората протягали ръка за да го пипнат. Един го хванал за хобота и каза: "Слона прилича на тръба". На друг ръката му попаднала върху ухото."Слонът прилича на ветрило", казал той. Трети докоснал крака му. "Слонът прилича на стълб", рекъл той. Четвърти пък пипнал гърба му:"Слонът прилича на престол".
Всеки описвал слона според мястото до което се докосвала ръката му. Описанията на различните хора си противоречали. Но ако всеки държал в ръката си свещ, нямало да си противоречатОкото на усещането прилича на дланта - дланта не може да възприеме слона в неговата цялост.Окото, което вижда морето е различно от окото, което вижда пяната. Остави пяната и погледни морето. . Пяната ден и нощ се образува от морето, морето я задвижва. Не е ли странно, че ти виждаш пяната, а не виждаш морето. Ние приличаме на кораби. Люлеем се в едно безкрайно светло море, но очите ни не виждат, непрекъснато се блъскаме един в друг. Човече качил се в кораба на тялото и потънал в сън! Ти виждаш морето, но погледни истинското море, което непрекъснато го движи . И духът е част от един друг дух, който непрекъснато го преобръща на която си иска страна.
Отговори на това съобщение
 Re: За книгата до възглавницата ни...
Автор: бадема 
Дата:   14-01-10 13:01

[smilie24] [smilie24] [smilie24] Поздравления за темата Ваня!!!До скоро четах немски пиеси....[smilie18] чета по-малко сега,заради очите. А тази притча е много хубава!!![smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: За книгата до възглавницата ни...
Автор: valentinikola 
Дата:   14-01-10 13:06

И аз чета малко Еми, говорили сме и друг път с теб - не знам дали е от умора, заради очите или просто е такъв момент...но си е истина...но когато попадна на нещо наистина стойностно, защо само аз да го знам...надявам се да съм полезна. Притчата е страхотна, но това си е философска книга...аз харесвам приказките и предпочитам тях пред сухата теория...така че може и затова да ми допадат източните философи...[smilie18]
Отговори на това съобщение
 Re: За книгата до възглавницата ни...
Автор: valka... 
Дата:   14-01-10 13:19

http://bg.fanopic.com/retro/entertainment/videos/show/18094-sinead-o-connor-nothing-compares-2-u#18094Моля приеми поздрав за хубавата тема!Валентинкова, книжките не могат да се преспиват и не знам ще има ли дебат!!! Но аз за себе си мога да кажа че в момента чета една отдавна излезнала от печат книга"Замъкът на шапкаря" освен това се забавлявам със "Оракулът на Друидите"-гадаене с огами.Там зодиите са представени като дървесни видове и е много забавно четиво!
Отговори на това съобщение
 Re: За книгата до възглавницата ни...
Автор: valentinikola 
Дата:   14-01-10 13:57

Като спомена Замъкът на шапкаря се сетих за друга книга на Кронин Дървото на Юда - в моето детство и младост хубавата книга беше трудно да я намериш - сетих се колко време чаках докъто приятелките ми се изредят да я прочетат. Всяка от нас с трепет чакаше реда си...освен това бързахме за да можем да коментираме...Обичам сегашното време с всичките му удобства и интернет достъпност, но чара на книгата, която пада от ръцете ти докъто заспиш...това е съвсем различно усещане...Е за младите може би има чар и в прелистването на страниците с мишката и върху екрана...всяко време със своите чаровности....



Публикацията е редактирана (14-01-10 13:59)
Отговори на това съобщение
 Re: За книгата до възглавницата ни...
Автор: kapinka 
Дата:   14-01-10 20:27

Здравеите!Обичам да чета и така се разтоварвам.Рядко мога да си пазволя да си купя книга ,но съм редовен посетител на библиотеката.Привърших на Агата Кристи "След погребението" и ще почвам "Смъртоносна доза " на Джеф Буик.Когато искам да се развеселя чета разказите на Чудомир,страхотни са!Имаме интернет,удобно е ,но друго си е да разгърнеш страниците на хубава книга.
Отговори на това съобщение
 Re: За книгата до възглавницата ни...
Автор: valka... 
Дата:   14-01-10 21:01

Ванче не бях чела тази притча, възхити ме с простота и дълбочина.Много хубава, и забавна и те кара да мислиш!Точно така е!А кой я написа?А на Капинка ще кажа така си е, книгата си е книга, можеш да си пофантазираш малко повече и с нея е някак си по-уютно!
Отговори на това съобщение
 Re: За книгата до възглавницата ни...
Автор: talasam 
Дата:   14-01-10 21:39

Привет!Много обичам да чета макар напоследък да не ми остава време за това.[smilie2] В момента четем с децата едни "Кехлибарени приказки".[smilie25] Валче съгласна съм с теб, че с книгата можеш да си развихриш въображението и да си представиш нещата по свой си начин.Аз лично не гледам филми , екранизирани по дадена книга по простата причина, че съм си създала собствена представа за героите и когато ги видя на екрана сякаш бледнеят.
Отговори на това съобщение
 Re: За книгата до възглавницата ни...
Автор: valentinikola 
Дата:   14-01-10 22:07

Извитенявай Валка, не съм на писала нищо за автора, неволно е но и не толкова неволно...искаше ми се да приемете текста без никаква информация за автора - но сего когато знам че ви харесва ета какво казва чичко Гугул:Мевляна Джалал ал-Дин Мухаммад Руми (на фарси: مولانا جلال الدین محمد رومی) е ирански поет и суфистки мистик.

Най-важното произведение на Руми е „Маснауи-е Малауи“ („Духовни стихове“) - шесттомна поема, разглеждана от много суфи като втора по важност след Корана. Всъщност „Маснауи“ често е наричана Куран-е фарси (Персийският Коран).

Други важни произведения на Руми са поемата „Диван на Шамс“ - посветена на Шамс от Табриз (Шамс-е Табриз-и), и прозаичната „Фихи ма фихи“ (Съдържащ това, което съдържа).



Публикацията е редактирана (14-01-10 22:07)
Отговори на това съобщение
 Re: За книгата до възглавницата ни...
Автор: TANYAID7474 
Дата:   14-01-10 23:55

i az se vku4vam momi4eta, s knigata na jean seasson Sultana.4etox q na ispanski i ne znaq dali e izdadena v balgaria no tova mai moje da go proveri Valentinkova.prepora4vam vi q gore6to 6te vi vavede v sveta na orientalskite jeni i makar geroinqta da e vidna li4nost 6te vidite na kakvo e podlojena.nqma da izdavam pove4e za6toto naistina si zaslujava da se pro4ete.mejdu drugoto svalqm si bg. knigi ot IZVORITE.BG ,tam sa6to tarsix tazi avtopka no ne q namerix a tq ima mnogo izdadeni knigi na tazi tema.
Отговори на това съобщение
 Re: За книгата до възглавницата ни...
Автор: valka... 
Дата:   15-01-10 11:11

Таласъмче и аз съм така все едно си го писала за мене.Например помня как не спах и четох на един дъх"Граф Монте Кристо" а филма.....ееееее! Валентинкова имам си едно любимо томче до мен на възглавничката , това томче е подгънати странички, пообелени корици но са Приказки за всеки ден[smilie25] и носи брачна халка!Таня, а ние с гайдите като не знаеме други езици ще четем любовни романи от целия свят преведени.Обаче на някои хора(за себе си говоря)им течат сълзи от очите като се уморят и да ти кажа честно все по-малко чета.[smilie25]
Отговори на това съобщение
 Re: За книгата до възглавницата ни...
Автор: donni 
Дата:   15-01-10 12:13

Нззнам как вчера съм пропуснала новата тема на Ванчето от Пловдив.Аз търся хора,коичо четат четива на автори като Хосе Силва,Робърт Стоун и напоследък отидох на изток със Свами Вишнудевананда.Търся си с кого да споделям за тези неща защото се чувствам малко самотна.Няма да пиша повече ако има някой който чете четива от този род да пише.На една снимка в галерия видях една книга-Силата на мисълта,така че вярвам че ще намеря хора с които да си споделям.
Отговори на това съобщение
 Re: За книгата до възглавницата ни...
Автор: valka... 
Дата:   15-01-10 13:37

Здравей Дони!Искам да ти отговоря, така както го чувствам.Хосе Силва-пишеш в гугъл и излизат хора с които можеш да разговаряш защото се интересуват от такива четива.За Робърт Стоун нищо не намерих явно и той е от този род, още по-на изток четивата в този смисъл в нашата страна са прието за така наречените секти!!!!Ако обаче има с кой да си споделяш-успех!Но ако си в началото, ще ти кажа силата на обикновенните хора е в семейството, в труда, в близките с които споделяш в труден момент, всичко друго е мижи да те лажем, а ако попаднеш на събиранията им......бягай бързо мила, стой си тука да си говориме за цветя!!!!
Отговори на това съобщение
 Re: За книгата до възглавницата ни...
Автор: иви 
Дата:   15-01-10 20:23

Здравейте и от мен...Скоро привьрших Лунната пьтека вьв водата-книга за всеки които се интересува от традиционната китайска медицина,книга за всяка жена...
Отговори на това съобщение
 Re: За книгата до възглавницата ни...
Автор: TANYAID7474 
Дата:   16-01-10 02:18

valka ne me razbirai pogre6no mila,4eta na ispanski za6toto ne moga da se snabdqvam s bg.literatura a ne moga da si legna s compa nali?xaxaxaa mnogo 6te mi e gotino da go napravq i kogato zaspq da me xlopne po tikvata xaxa golqm maitap.
Отговори на това съобщение
 Re: За книгата до възглавницата ни...
Автор: valka... 
Дата:   16-01-10 13:24

Изобщо не съм те разбрала погрешно, още един език си е истинско богатство, но не е за всеки(аз мъчително уча език)и пак ако не го ползваш го забравяш.Например мечтая да чета Петьофи на унгарски но само .....няма да се сбъдне никога.Прочети Дон Кихот в оригинал и кажи много ли е голяма разликата!Ще ми е любопитно!!!
Отговори на това съобщение
 Re: За книгата до възглавницата ни...
Автор: valentinikola 
Дата:   16-01-10 20:54

Хей момичета - освен любимата книга тук можем да споделим и за последния хубав филм, който сме гледали - сетих се защото тази вечер ще гледам филм с Мег Райън "Болни от любов" ...а вие???



Публикацията е редактирана (16-01-10 20:56)
Отговори на това съобщение
 Re: За книгата до възглавницата ни...
Автор: бадема 
Дата:   16-01-10 21:25

[smilie25] ПО КОЙ КАНАЛ ВАНЯ???[smilie11]
Отговори на това съобщение
 Re: За книгата до възглавницата ни...
Автор: rumivankova 
Дата:   16-01-10 21:28

Говорим за книги- нещо много, много по-различно от:филми, онлайн книги, вестници, телевизия.
Браво на Ваня!!!
Да четеш книга в днешно време е лукс! [smilie25]
Ще попитате-защо? Защото има интернет, защото има кабеларки с много, много филми, защото е по-лесно да попиташ чичко Гугъл за това, което те интересува.
...и за идеята на Ваня- всеки чете това, което го интересува. Хубаво е да държим в ръката си книга.
Всеки трябва да го прави.Така мисля аз.
А аз препрочитам разказите на Чудомир, защото имам нужда от нещо по- различно от това,което работя, разтоварващо и реално.
П.С. А май, че има нещо общо с работата ми, ама айде карай...
То човек не може да избяга от съдбата си.[smilie25] [smilie25] [smilie25]
Отговори на това съобщение
 Re: За книгата до възглавницата ни...
Автор: valentinikola 
Дата:   16-01-10 22:23

Еми не видях че си питала - по Диема 2
Отговори на това съобщение
 Re: За книгата до възглавницата ни...
Автор: valentinikola 
Дата:   16-01-10 22:29

Руми - права си - наистина е лукс - ако не са тези лесни забавления за които говориш - може би повечко ще четем. А и сега може човек да открие всяка книга, за киято се сети че иска да прочете. Малко ми липсва тръпката от книгата, която си предавахме от ръка на ръка с приятелките...хората на моята възраст ще разберат за какво говоря. Сега вече много години работя с книги. През ръцете ми минава всичко излязло на български език - повярвайте ми много малко е стойностното, това което наистина си заслужава. А и когато приятел ти сподели за книга която му харесва, някак си интереса към нея е друг. Затова пуснах темата. А иначе и аз не чета много в последно време - очите ми са уморени ... а и някак все не откривам това което ми се чете... Но темата ми харесва дано и за вас да е такава...[smilie19]



Публикацията е редактирана (17-01-10 00:38)
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: svetla2009 
Дата:   17-01-10 11:14

Аз наскоро завърших "Пазителят на монетния двор" - Филип Кер, в интерес на истината ми вървеше бавно и ме натоварваше и може би за това "Бар Последен шанс" - Мариан Кийс я прочетох на един дъх /лека и развлекателна/.
Понякога минава много време до следващата книга, но вече съм се зарекла да не е така.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: TANYAID7474 
Дата:   18-01-10 10:56

za Valka:razlikata ot ispanskiqt don quijote i balgarskiqt e ogromna.no znae6 li Valka na kakav kurioz sam bila svidetel,nikoi ispanec do sega ne e mogal da mi otgovori na vaprosa kak se kazva magareto na sancho pansa?prosto nikoi ne znae s risk da gi obidq no za men te sa glupava naciq kato cqlo i sa sviknali vsi4ko da im se podnasq na gotovo.ako sa kato nas da se borqt za vsqko ne6to v jivota moje bi bixa bili po umni no uvi ne sa.
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: valka... 
Дата:   18-01-10 13:02

Таня здравей!Знам че разликата е огромна за това те попитах, имам причтелка която е полиглот и с нея съм говорила на тази тема.Магарето на Санчо се казва Русио, но там има заигравка на думи.Всеки знае че хората от другите държави не са по-умни, но ние и соц.лагера се правихме дълго на Дон Кихотовци (но не в готиния смисъл на думата)и сега не можеме да наваксаме в икономиката за разлика от Китай и Япония където не се пенсионират с 20 год. труд както беше при наси на 52 години.Не че не ми се иска, оооо напротив!!!!Просто няма как да работиш 20 години и да взимаш 40 год пенсия после.Тъй че темата е неизчерпаема......
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: valentinikola 
Дата:   18-01-10 13:43

Много съм доволна от това, което чета в тази тема. Наистина от време на време не е лошо да си поговорим за сериозни неща...а тук се получи много хубав диалог...благодаря ви момичета, затова, че уважихте темата и за стойностните разговори...[smilie24]



Публикацията е редактирана (18-01-10 14:06)
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: TANYAID7474 
Дата:   18-01-10 14:31

bravo Valka ei sega ti svalqm 6apka bqx sigurna 4e znae6 otgovora.to4no tova imam pred vid 4e tova si e tqxna gniga ot texen avtor i bi trqbvalo da sa q 4eli i da znaqt otgovora no uvi mnogo ot tqx daje ne poznavat proivedenieto i ni se 4udqt kato im kaja 4e pri nas navremeto se izu4ava6e zadaljitelno.tova moje bi idva spored moite nablydeniq 4e v texnite u4ili6ta osven za svoqta strana ne u4at kakvo stava po sveta.prosto iskam da kaja 4e sa nacionalisti i poznavat samo tqxnata kultura,istoriq,geografiq i t.n.mnogo malko ot tqx sa 4uvali za kiril i metodi i tqxnata kirilica i sega iskrenno se nadqvam 4e kato vavedat za pc-tata kirilicata ve4e i sveta 6te znae pove4ko ne6ta za nas balgarite.ina4e ne propuskam vazmojnost da posporq s tqx i da im kaja 4e ne sme glupava naciq za kakvato ni mislqt i vinagi izbroqvam ne6tata koito sme dali i otkrili v usluga na sveta.o6te vednaj bravo i neka da ne spirame da dokazvame 4e sme velika naciq makar da ni ma4kat.
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: valentinikola 
Дата:   25-01-10 18:55

http://vbox7.com/play:b85b0085/В тази кристално студена вечер може бии под възглавницата ни ще се намери и някоя поетична стихосбирка...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: valka... 
Дата:   25-01-10 20:36

Тази вечер под краката ми ще се намери грейка пълна с топла вода,а до възглавницата дистанционното за телевизора.Мързи ме та чак ме боли.Утре ще видя нещо ново за четене,а ми се чете по-точно ми се препрочита духовития Богомил Райнов.А да не би да се сети за Вапцаров покрай лошто време (с живота сме в разпра) или на мен(няма нищо по хубаво от лошото време) Танче не си сваляй шапката че е -20 мила, даже и шал си сложи!!
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: TANYAID7474 
Дата:   25-01-10 23:58

VALKA NE ZNAM DALI TOVA ZA 6APKATA I 6ALA E PREDNAZNA4ENO ZA MEN NO TUK PRI MEN E TOPLO NORMALNI 10 GR.A PREZ DENQ PE4E SLANCE DAJE I PARNOTO NE PUSKAM.MILITE MI TE UMRQLI STE OT STUD PAZETE SE EI DA NE MI ZAMRAZNETE PREDI DA SE ZAPOZNAEM DA NE STE POSMELI.TOPLI CELUVKI OT SLAN4EVA FRANCIA ZA VAS DA SE STOPLITE.
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: valka... 
Дата:   26-01-10 10:26

За тебе е Таня74 не знаех че при теб е топличко!Добър ден!Добър ден на всички !!



Публикацията е редактирана (26-01-10 10:27)
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: TANYAID7474 
Дата:   26-01-10 12:10

dano uspeq da vi stoplq s tova stixotvorenie: fevruari usmixnat vleze fevruari, a koki4eto go izprevari. belna se samo na dvora i o4arova vsi4ki xora. stopli du6ite i sarcata na vazrastnite i decata. sabudi nadejdata za nova prolet, za svetli misli,za me4ti,za polet. ex,dano zimata studena ne se vra6ta, da se zatvori v planinata,v svoita ka6ta. a tuk ,dolu,v ravninata, da se stopli pak zemqta. da se sabudqt nivi i trevi4ki, da do4akame s trepet veselite pti4ki! jelaq na vsi4ki premraznali momi4eta vesel i usmixnat den![smilie25] [smile]
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: valka... 
Дата:   26-01-10 12:31

Много хубаво стихче!Обаче като каза за птичките да споделя:взех от месарницата овча лой, стопих я и я изсипах в чашки с дупка отдолу и забити на клечка с кукичка.като замръзна лойта я закачих на дървото до балкона ми(аз живея на 2 последен етаж)и синигерите идват да ядат надолу с главата(четох литература по въпроса) и съм ама много, много щастлива!Таня имам и къщички за пилци в двора на вилата и там съм същата, за жалост зимата почти не си ходиме и аз все се сещам за моите синигери там!!!!
Отговори на това съобщение
 Re: За книгата до възглавницата ни...
Автор: valentinikola 
Дата:   26-01-10 14:32

Днес попаднах на това малко книжле и ми стана млоно мило. Спомних си бисерите, които моите деца сипеха понякога...смешните случки...недоразуменията от детската наивност.Сега се сещам за тях по някакъв конкретен случай или когата следващото дете прояви своята изобретателност. Имахме си дневник, в който записвахме разни неща като първата думичка и разни такива, но е трябвала по-усърдно да водим бележките. В това книжле, една умна майка е записала и сега споделя с нас тези толкова мили и толкова бързо отлетели моменти...Ако искате - потърсете я ...А Като начало аз ще отворя за вас първата страница...
В тролея тя любопитничи:
- Мамо, какво е насекомо?
- Мъничко животинче - отвръща небрежно майката, четейки книга.
След кратък размисъл:
- Аха... значи малкото слонче е насекомо.

Сутринта, вече будна, си мълчи: явно не й се става.
- Няма ли да ставаш? – подканва я майка й.
- Оставете ме да си отживея.

Малката яде праскова, но люспата я дразни.
- Мамо съблечи ми прасковата!
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: valka... 
Дата:   26-01-10 14:59

Много готино!Легнали сме си с малката и си четеме приказки, по едно време и казвам:тихо да чуя,има комар.Тя се замисли и пита:Бабо, стъпките ли му чуваш?
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: TANYAID7474 
Дата:   26-01-10 15:13

kato zapo4naxme da govorim za pti4ki da spodedlq i az.na kuxnenskiq mi prozorec idvat sa6to edni malki okraseni sas cini gu6ki ima i jalti4ko po tqx ina4e telceto im e sivi4ko ne znaq kak se kazvat ,no da ne bi tova da sa siniger4eta kakto kazva6 ti valka?slagam im vseki den semenca koito kupuvam ot magazina za xrana na pti4ki no se nau4ixa i galabite da idvat.te izqjdat vsi4ko i gorkite sinigr4eta ne mogat da svarqt za tqx po4ti ne ostava.ina4e galabkite sa mnogo po4ti vsi4ki sam gi krastila,imam edin piratko za6toto ima samo edno kra4e,toi vinagi idva parvi posle ima edin vikam mu babaita poneje se bie s vsi4ki imam i edna jenska kazva se graciela mnogo e krasiva bqla na 4erni to4ki.idvat i drugi no tezi sa nai redovnite i za tova im slojix imena.az jiveq na 4 etaj i ot sega si mislq kak 6te karame kato se stopli poneje kotkata mi se ka4va na edin stol i gi gleda ot vatre6na strana na prozoreca varti opa6ka i se kefi ako e otvoreno ne znam dali nqma da sko4i da gi napada ama 6te gledam kak 6te se razviqt sabitiqta kato mu doide vremeto.
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: valka... 
Дата:   26-01-10 16:05

Да, това са синигерчета, със жълтичко имат и заленко.Не им слагам семенца защото падат от прозореца долу и не съм им сложила сандъче, сега ме подсети.Имам и гълъби слагам им хлебец натрошен, а котака може ако скочи за гълъб да падне , не знам, може би ще скочи по- силно.Обаче е много приятно като се разцвърчат пролетта.
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: valentinikola 
Дата:   26-01-10 16:22

Да това е най-приятния звук през годината - да чуеш птичките да цвърчат и пеят, гугутките да гукат...понякога сядам на терасата през нощта само за да чуя тези звуци и така да усетя наистина промяната на сезона...



Публикацията е редактирана (27-01-10 07:58)
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: valentinikola 
Дата:   29-01-10 18:51

Ако ви се чете нещо вълшебно и едновременно с това изпълнено с дребните неща от живота, ако искате да се поучите на мъдрост от една жена, която безспорно я има, ако имате нужда от зрънце надежда за да продължите напред - прочетете книгата ! Невероятна е, както и всичките й други книги. Авторката е Исабел Алиенде, ако не ви говори нищо спомнете си филма Къщата на духовете - той е направен по нейна книга



Публикацията е редактирана (29-01-10 19:08)
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: valka... 
Дата:   29-01-10 19:10

ще я потърся, аз пък вчера купих на малката "Котаракът в чизми" от ляво на български с картинка от дясно на английски дословно.Мисля така ще научи по-лесно езика и нови думички
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: valentinikola 
Дата:   29-01-10 19:43

Oаа това е доста добър вариант - спомням си моите деца колко се радваха на подерените им преди време Библии за деца с парарелен текст на английски език...поздравления за избора!
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: valka... 
Дата:   29-01-10 21:16

И забъгнах та видях че сте си говорили за филми, а аз къде съм била та не съм видяла?Та Ванче ще потърся твоята книга че вече съм каприз с диоптрите...Хахахахаха.Утре внучката ще ми я доведат за два дни и ще има смях и игри, даже ще пееме на караоке(добре че няма да ме чуете)
Отговори на това съобщение
 Re: За книгата до възглавницата ни...
Автор: valentinikola 
Дата:   02-02-10 13:29


Днес ще бъда изцяло на услугите на романтиците. Предлагам ви една книга, която дълго време стоя под възглавницата ми - Момичето с перлената обица на Трейси Шевалие. Това, което се вижда на корицата на книгата е е може би най-популярната картина на известния холандски художник Йоханес Вермеер ван Делфт.

Картината е рисувана с маслени бои върху платно през 1665 г. Размерът и е 44,5 см (вис.) на 39 см (шир.). Съхранява се в музея Маурицхойс, Хага
А романа е написан вдъхновен от истинската история на тази картина и от една невъзможна или не чак толкова невъзможна любов.
За да бъда коректна към тези от вас, които не си падат много по четенето, защото "просто нямат време", ще ви кажа, че има и прекрасен филм по този роман. Приятно забавление на всички (и да не забравите да споделите впечатленията си може и само така[smilie24]



Публикацията е редактирана (01-05-10 11:43)
Отговори на това съобщение
 Re: За книгата до възглавницата ни...
Автор: valka... 
Дата:   06-02-10 06:11

Снощи мъжа ми се прибра с нова книга на Милорад Павич "Уникат-книга със сто финала"Книгата е любовен и криминален роман,коъто има сто финала и ти си избираш как да завърши книгата.Страхотно интересна,кара те да мислиш и да се оставиш на въобтажението си.От това което прочетох снощи ви я препоръчвам горещо!
Отговори на това съобщение
 Re: За книгата до възглавницата ни...
Автор: LoLaN 
Дата:   06-02-10 14:23

rumivankova много си права , хората предпочитат чичо Гугъл и филмите пред книгите, което според мен е много жалко. Аз обаче изпитвам толкова голяма любов към книгите ,че не се чувствам пълноценна ако на нощното ми шкафче до мене няма книга . Не, че не съм пробвала да изтегля някоя от интернет , пробвала съм , но просто не ми носи същото удоволствие както да държа книгата в ръцете си. Сега чета "Победителят е сам" На Паулу Коелю , напоследък страшно съм се запалила по неговото творчество , защото книгите му ме разтоварват психически . Само за два месеца прочетох осем негови книги и съм очарована , ако искате да пробвате този автор горещо ви препоръчвам "Демонът и сеньорита Прим" и "Алхимикът" те са ми любимите :)
Отговори на това съобщение
 Re: За книгата до възглавницата ни...
Автор: valentinikola 
Дата:   24-02-10 16:26

Здравейте четящи приятели!!! Скоро не съм ви писала в тази тема. Днес ще ви представя една българска авторка. Попаднах случайно на един публичен раговор във фейсбук между нея и нейни читатели. Стан ми интересно и се зачетох в книгата...Ако на някой от вас е интересна древната история и митология и иска да ги види пресътворени и пречупени през един съвременен женски поглед нека да потърси книгата. Това, което на мен ми харесва в нея са приятно поднесените митични истории. Честно казано има още какво да се желае като фабула, но си заслужава човек да я прочете.Авторката е Никол Данева заглавието е "13 рози"
Из „13 рози”

Шеста глава
/с малки съкращения/
Никол Данева
С приближаването към София времето се влошаваше все по-осезателно. Курортният Созопол с пъстрите сергии и лазурното топло море бе останал далеч назад, пред тях бе притъмняло, вече прокапваха първите капки дъжд след няколкомесечната засуха. Александър караше бързо и уверено, изпреварвайки почти всяка настигната кола. Момичетата се бяха умълчали, всяка потънала в мислите си.
- И все пак хората имат огромна нужда от Храма, дори да не са вярващи! - каза внезапно Магдалена. - По себе си го знам. Още се чудя какво ли щеше да се случи, ако не бях влязла в онази немска катедрала в мига, когато нападаха Мария, нищо, че беше католическа... Сякаш някой ме заведе там... И как цялата ми душа се молеше, без да знам нито една молитва, нито защо го правя... Разказвала съм ти, Алекс... Знаеш, че оттогава обичам да влизам в някоя църква, да поседя, да помисля или просто да се отдам на чувствата си... И сякаш се разтварям в нещо, което ме изпълва и приповдига...
Това е един съвсем кратък откъс...дано ви заинтригува...[smilie24] [smilie24] [smilie24]
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: valentinikola 
Дата:   25-02-10 14:25

Една съфорумка ме попита дали в момента е в мржата за продажба книжката на Никол Данева - ето това намерихhttp://www.helikon.bg/books/118/143213_13-rozi.html
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: valentinikola 
Дата:   26-02-10 15:53

Това е за Дони, която се поинтересува как да открие книгата "13 рози" , а и за всеки, който не успее да я открие в книжарниците. Авторката е качила пълния текст и е достъпен в интернет http://www.nikoldaneva.com/13roses
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: valentinikola 
Дата:   04-03-10 14:16

Момичета предстои ни студен уйкенд и май все още няма да можем да излезем в градинките. Ето моето предложение за занимание Романът обещава да е четивен, лек и разтоварващ.
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: valentinikola 
Дата:   04-03-10 14:19

Луиз Бегшоу е едва четиринайсетгодишна, когато пише за в. Ди Таблет, а през 1989 г. получава наградата Млад поет на годината. Тя е бивш президент на рок обществото в Оксфордския университет. На двадесет и седмия си рожден ден Бегшоу започва работа в Сони Мюзик Ентъртеймънт Интернешънъл, където работи с рокендрол групи. Луиз е написала седем бестселъра, публикувани на осем езика, и е адаптирала книгите си за големи холивудски филмови студиа. Сега живее със съпруга си в Ню Йорк. Авторката пише по един роман годишно.
Бегшоу не вярва на хора, които се оплакват от писателската кариера. “Искате да работите друго? – пита тя. – Тогава вървете в някоя фабрика. Тук става дума за забавление. За живот-мечта! Писателите нямат никакво право да се оплакват от каквото и да било!”

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: valentinikola 
Дата:   11-03-10 09:20

Улица „Оборище”

Улицата на моята втора детска градина. Сега там е Британски съвет. Вече далеч от детството си, вървя бавно по нея, като един нажален сляп Яворов, а от втория етаж на старата кооперация се носи омайната миризма на пържени яйца с чушки в ранния и пълен с надежди съботен подиробед. Отсреща в Докторската е „педераското” – градската тоалетна, която години наред вярно приютяваше софийския гей актив и гей пасив. Оттам някъде дойде и поговорката „улица Оборище - педерастко сборище”.
Отделно от споменатото сборище, през април 1876 в местността Оборище се провежда първото Велико народно събрание на българите, решили да се борят срещу османския гнет. То заседавало 4 дни и дало дата за Априлското въстание – 1 май. Това е кратката версия за идиоти. Ако сте такива, натиснете тук и да ви няма. Всъщност срещата била само на Четвърти революционен окръг. На нея Бенковски отстранил Волов от длъжността главен апостол и сам станал шеф. Делегатите не се допитали до другите окръзи как и кога ще правят въстанието, за да няма въстание и кръвопролитие там. Целта на Бенковски била не масово въстание, а локален бунт, който даде повод на Русия да се намеси – както и станало. Намерил се и предател, Ненко, предал на турските власти заверата и приел цялата вина за погрома. А Оборище, наречено първи български парламент, се превърнало в поредната серия от българската митология.
Улицата стига чак до Ситняково, чудя се как в тая жега ще издържа дотам. Насреща ми една жена разрязва юлската мараня, да и кажа ли „здравей”, не, по-добре да бягам, добре мамо, няма да ходя чак до шитняково, избождам с поглед 90 градусова дъга в напечения тротоар, а после потен и сляп бързо продължавам по улицата на предателя Кракра.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: valentinikola 
Дата:   11-03-10 10:14

За Васил Георгиев:

Васил Георгиев е на 33 години и е от София. Публикува разкази и текстове в изданията "Капитал Light", "Едно", "Интро", "Една седмица в София", "Мениджър", "Литературен вестник", "Страница" и други.
От 2006 г. Васил Георгиев води рубриката "Упътване", в списание "Една седмица в София", където представя по една софийска улица.
През 2008 г. разказът "Черният мъж" на Васил Георгиев печели първа награда на конкурса за къс разказ, посветен на 70 г. от смъртта на Йордан Йовков – организиран от дом паметник "Йордан Йовков" - гр. Добрич и електронното издание "Литературен клуб".
Васил е доктор по право и работи като адвокат.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: valentinikola 
Дата:   11-03-10 14:30

Това не е поредният самоцелен опит за рекорд на Гинес, а реликва на 350 години.

Атласът "Кленке", смятан за най-голямата книга в света, ще бъде представен пред публика на 30 април в изложба на Британската библиотека (BL.uk). Досега той е бил показван само затворен, но сега за първи път любопитните ще надникнат в огромните му страници.

За да бъде вдигнат и преместен атласът, са необходими шестима души. Той е висок 1,75 м, широк е 1,9 м и бил подарен на английския крал Чарлз ІІ през 1660 г. по случай възкачването му на трона.

Монархът получил безценната книга от холандския търговец Йоханес Кленке. В нея са подредени 37 стенни карти на Великобритания, Франция и други европейски страни, както и цели континенти.

Повечето от тях са единствени по рода си, а останалите имат съвсем малко умалени копия. В онези времена се е смятало, че в този атлас е събрано цялото знание на света.Атласът "Кленке" е сред най-ценните експонати, които ще бъдат показани на изложбата "Великолепни карти: Мощ, пропаганда и изкуство" (Magnificent Maps:Power, Propaganda and Art), която ще продължи до 29 септември 2010 г.

3/4 от тях никога не са излагани публично.

От Британската библиотека казват, че това е рядък шанс хората да видят карти, изобразени върху хартия, дърво, сребро, злато и мрамор. Сред експонатите има и каменна от Рим, датирана около 200 г. пр. Хр.

Кураторите обясняват, че картите са много повече от обекти, описващи географски територии. Те представят различни гледни точки за света, а чрез размера си и детайлите в тях казват много за статуса и влиянието на техния притежател.

Ръководителят на картографския архив в Британската библиотека Питър Барбър твърди, че експонатите по същество представляват визуални енциклопедии.

Според него изложбата ще провокира възприятието на посетителите за произхода и предназначението на картите, създадени преди векове.
Източник: VESTI.bg

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: valentinikola 
Дата:   11-03-10 14:35

Миниатюрна книга с големината на нокът се пази в Народната библиотека “Иван Вазов” в Пловдив. Книгата е издадена по повод Международния младежки фестивал у нас през 1968 г. Пловдивската библиотека отбелязва 130 години от създаването си. Тя разполага с над милион и половина книги.

Най-малката книга у нас е издадена в София преди повече от четири десетилетия. Тя е поставена в специална кутийка и сякаш е непокътната от времето.

Венета Ганева – зав. отдел специални сбирки в НБ “Иван Вазов”: “Уникалното е, че се чете с лупа. Тя е с размери един сантиметър на един и три сантиметра. Това е едно рядко издание, печатано през 1968 година. Посветено е на младежки международен фестивал, който е бил в България и се е подарявал като юбилейно издание.”

Отскоро най-малката книга може да се види в електронен каталог. В него са вписани стари и уникални издания.



Публикацията е редактирана (11-03-10 14:37)
Отговори на това съобщение
 Re: За книгата до възглавницата ни...
Автор: mivebi 
Дата:   11-03-10 16:20

В момента чета Хорхе Букай, всичко ,което мога да намеря от него.А Чудомир ми е слабост.valentinikola написа:

> Еми не видях че си питала - по Диема 2
Отговори на това съобщение
 Re: За книгата до възглавницата ни...
Автор: valentinikola 
Дата:   28-03-10 18:49

Димчо Дебелянов

* * *


Да се завърнеш в бащината къща,
когато вечерта смирено гасне
и тихи пазви тиха нощ разгръща
да приласкае скръбни и нещастни.
Кат бреме хвърлил черната умора,
що безутешни дни ти завещаха -
ти с плахи стъпки да събудиш в двора
пред гостенин очакван радост плаха.




Да те пресрещне старата на прага
и сложил чело на безсилно рамо,
да чезнеш в нейната усмивка блага
и дълго да повтаряш: мамо, мамо...
Смирено влязъл в стаята позната,
последна твоя пристан и заслона,
да шъпнеш тихи думи в тишината,
впил морен поглед в старата икона:
аз дойдох да дочакам мирен заник,
че мойто слънце своя път измина...


О, скрити вопли на печелен странник,
напразно спомнил майка и родина!

Елегията е публикувана за първи път в сп. "Смях", г. II, бр. 64 от 19.08.1912 гБиографични бележки

Димчо ДебеляновДИМЧО ДЕБЕЛЯНОВ е роден на 28 март 1887 год. в гр. Копривщица. Бил е последното, шесто дете в семейството на Вельо Дебелянов и Цана Илиева Стайчина. Кръстен е на дядо си Динчо Дебелян.

През 1896 год. след смъртта на баща му, се изселват в гр. Пловдив при най-големия му брат Иван. Там записват Динчо ученик в "Жълтото училище". Първите години на гимназията учи в мъжката гимназия "Александър I", където пише първите си стихотворения, които после изгаря.

През 1904 г. семейството му се преселва в гр. София, наема квартира на ул. "Оборище" 46. 1906 г. в сп. "Съвременност" са отпечатани първите публикувани творби творби на поета: "На таз, която в нощи мълчаливи", "Когато вишните цъфтяха" и др. които са подписани с името ДИМЧО ДЕБЕЛЯНОВ. Бил е на 19 години. Негов кумир по това време е бил Пенчо Славейков, малко по-късно и Яворов.

През 1907 год. и през следващите само девет години от краткия му живот Димчо Дебелянов сътрудничи на "Българска сбирка", "Съвременник", "Нов път", "Оса" и много др. В хумористичните издания той печата сатирични творби с псевдоними: Аз, Амер, Тафт, Сулбатьор и др. Есента на 1907 год. се записва в юридическия факултет, следващата година се записва в историко-филологическия факултет - литература, но следва само две години.

В края на октомври 1912 г. Димчо Дебелянов постъпва в казармата на 22 пехотен тракийски полк в гр. Самоков. Две години по-късно е произведен в чин подпоручик. На 29.01.1916 год. Димчо Дебелянов пристига на фронта където престоява около осем месеца. Загива на 2 октомври 1916 г. в боя близо до Демир Хисар като командир на рота, навършил 29 години и 6 месеца. Родната къща на Димчо Дебелянов е реставрирана и през 1958 г. е превърната в къща-музей.
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: valentinikola 
Дата:   11-05-10 09:40

Днес е 11 май...по стар стил - празник на св.св. Кирил и Методий...а освен това и празник на библиотекаря. Помислете коя е най-близката библиотека до вас...и от колко време не сте прекрачвали прага й.. заведете детето си...може да му хареса.Днес ще ви подсетя и за една книга "Името на розата" на Умберто Еко, а на тези които не желаят или просто нямат време да четат - вижте поне филма...може да ви отведе до библиотеката...Лек ден на всички!!!
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: igabeva 
Дата:   11-05-10 18:24

ЧЕСТИТ ПРАЗНИК,ВАНЯ!!!!
Благодаря на съдбата,че ни срещна...бъди жива и здрава и не се уморявай да ни просвещаваш[smile]
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tinastar 
Дата:   11-05-10 19:00

Виждам че тук рядко се влиза,повече там където има скандали и се пишат празни приказки,но за да следва темата,тоест да се придържам към нея искам да кажа аз коя книга прочетох и ще търся другите и томове.За хора които искат да променят начена си на мислене,да помогнат на себе си и хората,да помогнат на света предлагам книгата Крион.Много могат да ме еупрекнат и счетат че са глупости,но всеки има право на избор и за това сме на планетата на избора.Четенето на тази книга ще отвжри очите ви за много неща.Блгадаря ви и Бог да е с вас
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: petq0505 
Дата:   11-05-10 20:22

[smilie24] Тинче, само така .........[smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tinastar 
Дата:   11-05-10 23:03

Пропуснала съм грешки за които се извинявам,но горещо препоръчвам четивото[smile]
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: valentinikola 
Дата:   12-05-10 11:19

Ще допълня малко информацията на Тина, защото зная от опит, че е трудно да намериш една книга само по заглавието. Още повече когато е книга като тази, която има 10 отделни книжки - всяка с различно заглавие. Автора е Лий Каръл - така ще ви е по-лесно и в книжарницата и в библиотеката.
Тематиката е парапсихология, окултизъм и езотерика.
Кн. 1 Финалната епоха : Нова информация за вътрешен мир : Предадени чрез ченълинг учения, споделени с любов
Кн. 2Не мисли като човек : Получени чрез ченълинг отговори на някои основни въпроси
Кн. 3Алхимия на човешкия дух : Пътеводител в човешкия преход към Новата Епоха
Кн. 4Притчите на Крион
Кн. 5Пътуване към дома: Историята на Майкъл Томас и седемте ангела
Кн. 6Партньорство с бог
Кн. 7Писма от дома : Изпълнени с любов послания от семейството
Кн. 8Преминаване на границата : Разбиране на енергията на новото хилядолетие
Кн. 9Новото начало : 2002 година и след това
Кн. 10Новото разрешение^cПрев. Антония Терзиева
И накрая - позволете ми да изкажа моето мнение за този род литература,която в последно време е заляла пазара на книги и издателствата с охота я издават, защото се продава. Няколко левчета и "живота ти се превръща в песен". Аз се радвам, че я има, но си мисля че човек трябва да чете такива неща доста внимателно и в никакъв случай да не допуща всяко нещо написано в книжките безкритично.



Публикацията е редактирана (12-05-10 11:20)
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pelovska 
Дата:   12-05-10 11:29

И аз да споделя за книгата на раклата ми. Завладяна от сериала Листопад си купих едноименната книга, но не ви я препоръчвам. Действието в нея се развива преди много, много години. Докато филма е приспособен към настоящия начин на живот.
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: petq0505 
Дата:   12-05-10 11:31

И , аз ще допълня нещо , има много инфо по повод новото време и начина за промяна към добро във виртуалните библиотеки и книжарници , чрез нета ...[smile] там можете да прочетете и принтирате евентуално желаното от вас...[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: petq0505 
Дата:   12-05-10 16:48

За книгата - Листопад , аз също я имам, там едно към едно Турция и Азия ... то си останало и до днес, но някой , който се е сетил и искал да се промени , го е направил от части ....[smile] [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: valentinikola 
Дата:   16-05-10 20:03

http://bg.leadersrules.com/articles/kafe-za-sabujdane-po-televiziia-bbt
Предлагам би едно интервю на млад автор, което ми се стори интересно...книгата му "Кафе за събуждане" предстои да излезе след няколко дни...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: valentinikola 
Дата:   18-05-10 15:40

Днес ще ви представя единствения български филм номиниран някога за Оскар Светът е голям и спасение дебне отвсякъде. Създаден по романа на Илия Троянов
Илия Троянов, роден през 1965 г. в София, България, пише проза на немски и поезия на английски език. Автор е на 19 романа, множество публикации и преводи. Книгите му са издавани в десетки страни по света и са отличени с престижни международни награди за литература.
В началото на 2008 г. в България бяха издадени сборникът с пътеписи “По пътя на Ганг” и романът “Събирачът на светове”, отличен с наградата за най-добър роман от изложението на книгата в Лайпциг и литературната награда на Берлин. http://www.theworldisbig.com/



Публикацията е редактирана (18-05-10 16:45)
Отговори на това съобщение
 Re: За книгата до възглавницата ни...
Автор: valentinikola 
Дата:   05-06-10 08:07

Книгатая която избрах днес да ви представя е на Димитър Божанов "Кафе за събуждане"

Тя е своеобразно пробуждане за неизменимата истина, която е в ядрото на всеки един от нас – в сърцето ни, в душата ни.

Повечето от нас вървят през света спейки. Остават слепи за смисъла.
Остават глухи за причините. Занемаряват душата си, подмамени от илюзията на формите и живеят нещастно.

„Кафе за събуждане” Ще им помогне да счупят черупката на илюзиите и да се освободят от вътрешната неудовлетвореност бремето на невежеството.

Това не е просто книга. Това е пътешествие към себе си. Екскурзия до автентичната ни същност.

Преживяване, което нито ще забравите, нито ще можете да подминете просто така.

Отговори на това съобщение
 Re: За книгата до възглавницата ни...
Автор: valentinikola 
Дата:   05-06-10 08:10

Авторът за себе си:

Кой съм аз ли?

Погледнато отстрани, Димитър Божанов е необикновен млад българин, който дръзва публично да обяви вярата си в любовта, красотата, доброто, творческото начало и неограничения човешки потенциал. Димитър е предприемач, писател, журналист, музикант, философ, лектор и тънък познавач на човешката култура, поведение и душевност.

Но, нали знаете, това са само външни критерии за идентификация. Ти не си името си, не си професията си, не си колата, която караш, нито къщата, в която живееш. Ти не си социалния си статус и не си дори историята, която разказваш на хората, когато им обясняваш кой си. Ти си отвъд това. Ти си наблюдателят, съ-създателят на всички обстоятелства в живота ти, но не си самите обстоятелства. Представете си за миг, че нямате име. Кой остава там? Кой стои зад това неопределено несоциализирано същество без име. Пак ли си ти? Разбира се, ти си.

Преживяване, което нито ще забравите, нито ще можете да подминете просто така.
http://www.youtube.com/watch?v=0z_tGJ7T_AA&feature=player_embedded



Публикацията е редактирана (05-06-10 11:30)
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: valentinikola 
Дата:   21-06-10 09:54


автор Ростислава Тодорова
Днес, книгата, която съм избрала да ви представя е по-скоро адресирана към конкретен човек - nadira. Наде, надявам се да ти бъда полезна и да откриеш в тази книга нещичко, което да ти послужи в красивото ти и благородно дело...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: valentinikola 
Дата:   05-07-10 10:14

Днес ще ви представя една книга, която бихте могли с удоволствие да подарите както на себе си така и на всеки ваш приятел. Колкото и малка да е нашата България, в нея има кътчета, които всеки трябва да види. И ако не успеем да пътуваме дори из Родината ни - това е книгата, която ще ни заведе по тези кътчета. Пък кой знае може и да ни накара да попътуваме... ще ви изредя само някои от интересните музеи...на киселото мляко на риболова на розата, на солта на мозайките на родопския кварц на текстила...на образованието...на ДЕТЕТО...
В България има стотици музеи, сбирки и експозиции, всяка от които е ценна и с огромно значение за българската история и култура. Съществуват обаче места - музеи и отделни експозиции, които са по-специални, уникални по някакъв признак или пазещи невероятно ценни експонати в световен мащаб. Именно тези музеи са обект на изданието "Уникални музеи в България".

Много са музеите, които биха могли да влязат в тази селекция, но ние сме подбрали 23, които според нас са най-впечатляващи и интересни. Надяваме се да споделите нашия ентусиазъм и четейки тази книга да усетите поне част от чувствата, които породиха в нас тези места - възхита, гордост, възторг и едно невероятно културно удовлетворение, което рядко днес може да се постигне.
Надявам се да съм пробудила интереса ви...а цената на книгата е само колкото две кутии цигари[smilie8] [smilie3] [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: valentinikola 
Дата:   14-07-10 12:58

Седемкилограмова книга с позлатени корици е един от най-ценните експонати в Народна библиотека "Иван Вазов". Това съобщи Венета Ганева, завеждащ отдел "Редки и ценни книги".

Книгата "История и паметници на византийските емайли" е с автор Никодим Кондаков и е издадена през 1892 година само в 200 екземпляра. Изданието е с позлатени корици, много красиво и луксозно, дори някои от емайлите, представени вътре, също са позлатени.

Сред останалите ценни книги от библиотечния фонд в Пловдив са славянски ръкописи от ХII век - "Слепченския апостол" и "Кюстендилския палимпсест". Една от гордостта на фонда е и тритомният каталог "Офортите на Рембранд", отпечатан в Париж през 1880 г. в 500 екземпляра, каза още Ганева. Тя допълни, че хората, които могат да се докоснат до тази "съкровищница", са най-вече учени, изследователи, хора на изкуството и кандидат-докторанти.

В библиотеката се пазят и много книги на староеврейски, старогръцки, старобългарски, хърватски, документи на стар османски език и копие на римското евангелие. Всички редки книги и издания от този фонд се съхраняват на температура от 17 градуса, на тъмно, а химици се грижат за поддръжката им, уточни Ганева.

(C) Plovdiv24.bg | Източник: http://news.plovdiv24.bg/177296.html#ixzz0teJrI9wh
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tinastar 
Дата:   23-07-10 17:14

Здравейте.Тукущо прочетох книгата на П.Коелю МАКТУБ.Страхотна е и много лека книга,но същевременно поучителна и мъдра.Обожавам този автор
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Nelia 
Дата:   29-07-10 09:52

Здравейте! Току що прочетох книгата на любимия ми писател Хорхе Букай "Да се обичаме с отворени очи" в който основната тема е любовта и изграждането на взаимоотношенията в една двойка.ИК "Хермес", по чиято покана той гостува у нас в началото на юни месец.
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: valentinikola 
Дата:   20-09-10 16:44

http://prit4ite.blogspot.com/
Вървял човек и срещнал собствената си мисъл.
-Ти как се оказа тук без мен? - възмутил се човекът.
-Сама си станах стопанин.
-Но как така? - възмутил се човекът. - Износих те, родих те, храних те, а ти взе и ме захвърли!
-Пораснах ...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: valentinikola 
Дата:   23-09-10 13:08

http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=3269331
Прочетете тези размишления на Георги Данаилов...може и да ви харесат...а и да ни накарат да се замислим[smile] [smilie8] [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tinastar 
Дата:   23-09-10 14:18

Купих си книгата на П.Коелю на италиянски-Валкириите.Дали е излязла и на български?
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: valentinikola 
Дата:   23-09-10 14:28

Мактуб. - Паулу Коелю ; Прев. от португ. Вера Киркова. - 2010 година Оригинално заглавие Maktub / Paulo Coelho
Тина, това е последно регистрираната при нас книга на Коелю
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tinastar 
Дата:   23-09-10 22:32

Благодаря.Мактуб я прочетох на български,но исках да разбера за последната която си купих.
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: valentinikola 
Дата:   26-12-10 18:18

След ден като вчерашния, който премина в лудешка надпревара с времето, във виене на баници, месене на питки, приготвяне на подаръци и всякакви коледни приготовления, днес вече ми се иска да имам време да една добра книга пред камината с чаша чай пред мен. И понеже обичам да споделям и сега ще споделя с вас коя точно книга съм си приготвила за днес.
Избрах я случайно, но след това се порових малко и вижте какво открих в различните източници за автора и за книгата.
"Всяка книга си имa душа - душата на човека, който я е написал и душата на тези, които я четат и мечтаят за нея."
К.Р.Сафон, "Играта на ангела"



Към днешна дата, Карлос Руис Сафон е един от най-четените и популярни автори в света.Литературната си кариера започва през 1993 г. с публикуването на серия от тайни книги за тийнейджъри -"Принцът на мъглата" (El Принсипи де ла niebla), "Дворецът в полунощ" (Ел Паласио де ла medianoche), "Светлината на септември" (Las luces де Septiembre) (по-късно обединени в "Трилогия на мъгла") и "Марина"(Marina).През 2001 г. той написва първия си "възрастни", роман - "Сянката на вятъра"<span> (La Sombra дел Viento) - който по-късно ще бъдат преведени на повече от 30 езика и публикуван в над 40 страни по света в тираж над 10 милиона копия.Последният в момента е нова Safonov, след "Сянката на вятъра" -"Playing The Angel"(El juego дел Анхел) е публикуван веднага Барселона издател Планета милиона копия.
Повече за автора или за пряк контакт с него на http://www.facebook.com/pages/Carlos-Ruiz-Zafon-OFICIAL/106300606066211?v=wall&ref=ts


А сега за книгата:
"Е, "Играта на анегла" не ме разочарова, а напротив. Последните 150 страници, които си бях обещала да си запазя за една мързелива неделя с чай и книжки ги четох до 4 сутринта. Просто не можех да се отделя от книгата.
Самата книга е по-сложна, по-тъжна и по-объркана от "Сянката на вятъра". По-мрачна е и в същото време, по-хумористична. Действието се завърта около писателя на булеваврдни романчета Давид Мартин, който пропилява таланта си за двама издатели-кожодери. Мартин става жертва на сюжет, достоен за страниците на някой от собствените му романи - влюбва се в жена, която въпреки че го обича, разбива сърцето му, губи най-добрия си приятел, писателската му кариера пропада и почти среща смъртта. Вместо нея обаче идва един демон на изкушението в образа на издателя Андреас Корели. Корели, които преследва Мартин с едно предложение още от неговата младост, иска една книга да бъде написана. Напътстван сякаш от съдбата и от вечното писателско любопитство, Давид Мартин разгръща страниците на миналото. Това, което прочита там е написано с кръвта на много мъртъвци. Старите грехове са дълбоко заровени, но не са забравени и само чакат удобен случай да напомнят за себе си. "Градът на прокълнатите" се оказва твърде сполучлива метафора, пренесла се от младостта на Мартин в реалния живот."
Милена Ташева в сайта http://www.azcheta.com/
Моят чай вече е готов... децата все още спят, къщата е тиха, а камината вече гори! Време е за КНИГА!!! Ваня

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: valentinikola 
Дата:   26-12-10 18:20





Публикацията е редактирана (26-12-10 18:21)
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: valentinikola 
Дата:   01-05-11 20:29

http://www.youtube.com/watch?v=LV-RvzXGH2Y&feature=player_embedded#at=259
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: donni 
Дата:   24-06-11 17:59

Преди 2000 години, по времето на Иисус, е написан кодиран документ. Разчитането му днес би променило хода на човешкото развитие.


В продължение на почти две хилядолетия Трактатът омагьосва умовете на философи, поети, инквизитори и равини. Кой е авторът му? Какъв е смисълът му? Защо е бил кодиран?


Същото започва да се пита и палеографът Зак Конъли, когато разбира за документа от мистериозна бележка в полето на една книга. „Пътека към Божието царство” – гласи тя. От този момент Зак Конъли не може да мисли за нищо друго – основната му цел е да намери документа и да докаже автентичността му. Когато обаче желанието му се сбъдва и ръцете му докосват страниците на древния пергамент, той започва да предусеща, че търсенето му едва сега започва – разчитането на древните слова и откриването на техния смисъл се оказва задача с повишена трудност.


Какво е Трактатът – апокрифно евангелие, съдържащо последните думи на Иисус в деня на разпятието му? Ако е така, тогава каква е връзката му с евреите, съхранявали го през вековете, и защо в него изобилстват идеи от древното мистично учение Кабала? Дали Трактатът няма да се окаже откровение за универсални истини, появило се в момент от историята, когато хората са готови да осмислят тези истини и да ги приложат.

Това е книгата,която допрочетох днес,препоръчвам Ви я.Книгата се казва-Трактатът от Робин Адер.

Отговори на това съобщение
 Re: За книгата до възглавницата ни...
Автор: Мирена 
Дата:   28-12-11 22:10

Изнамерих тази темичка отнякъде,тъй като и аз като вас много обичам да чета-днес довърших"Годината на върколака"от Стивън Кинг-за любителите на по-страшничко четиво и почнах"Сърцето ти принадлежи на мен"-на Дийн Кунц-изглежда инт.трилър[smilie3]
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: petq0505 
Дата:   28-12-11 22:13

Стивън Кинг- неговите са ми страховити! Аз съм на тема- Поискай и ще ти бъде дадено[smile] [smilie3] [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Мирена 
Дата:   28-12-11 22:33

да тази беше страховита,но пък интересна,такива ги обичам,ама да си си на сигур във вас![smile]
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: donni 
Дата:   29-12-11 10:38

Добър да е денят Ви!Най-после споделено нещо интересно.Имам въпросче към Петя:Какво точно четеш по темата Поискай и ще ти бъде дадено.,и аз съм на тази вълна.[smile] [smile] [smile]
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: petq0505 
Дата:   29-12-11 11:52

[smile] Книгата се казва така, Дони[smile] Можеш да си я четеш и да се наслаждаваш на живота.[smile] [smile] [smile]
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Лиляна 
Дата:   29-12-11 13:18

[smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: donni 
Дата:   29-12-11 17:36

[smilie24] Благодаря ти Петя!
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Мирена 
Дата:   01-01-12 19:31

Сега чета книга от поредицата на "Star Wars"-Изходящ полет на Тимъти Зан!Иначе днес ми подариха"Пътеводител на галактическия стопаджия"-филма съм го пропуснала,но надявам се книгата да си струва ,че е доста дебеличка,а аз като почна нещо не мога да не го довърша-тъпо не тъпо[smilie8]
Отговори на това съобщение
 За купуването на цветя по нета
Автор: Мириам 
Дата:   01-03-12 15:34

За купуването на цвята по нета...Купувате ли цветя от интернет,откъде и доволни ли сте?[smile]
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: donni 
Дата:   05-03-12 18:00

Може ли някой да каже какво става,отварям темата За книгата под възглавницата и чета" За купуването на цветя по нета..."Тема в темата явно технически проблем?
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: donni 
Дата:   21-03-12 15:50

Нека животът ни бъде по добър.За това е нужно всеки сам да работи със себе си.Това е книга която трябва да ни съпътства ежедневно.Вече излезе и втора книга и това навярно ще бъде една прекрасна поредица.Много любов и светлина Ви желая!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: petq0505 
Дата:   21-03-12 16:06

[smilie24] [smile] [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: donni 
Дата:   23-03-12 09:31

[smilie11] Колко жалко!Помислих да Ви заинтригувам с много полезно четиво.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: petq0505 
Дата:   30-03-12 12:24

Книга- Изменението на Земята 2012- книга 2.
Хубаво е да се прочете, но в нея няма нищо обещаващо, всичко зависи от нас.
Изчистване, зареждане, колективно позитивно мислене...
Да си пожелаем да успеем.. С надежда, светлина, любов.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: donni 
Дата:   09-06-12 13:05

Това е едно прекрасно и полезно четиво.Моля обърнете внимание.Желая Ви много любов и светлина.
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: donni 
Дата:   05-04-13 13:01

http://www.book.store.bg/p100019/knigite-koito-lekuvat-kniga-3-svetlinata-na-liubovta-diana-mechkova.html

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: donni 
Дата:   05-04-13 13:06

Излезе от печат книга 3-та на поредицата Книгите които лекуват.Предстоят Великденските празници,от книгата ще намерите полезни съвети във връзка с това.[smile] Усмихнат ден!

Отговори на това съобщение
 Всички форуми  |  Всички теми  |  Дървовиден изглед   << По-нова тема |  |  | По-стара тема >> 


 
За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »




Материалите в този сайт са със запазени авторски права. Използването им без посочване на източника е незаконно.
Copyright © 2024 www.zadoma.com. Всички права запазени.

Станете почитател на ЗаДома във Facebook