РЕГИСТРАЦИЯ | КОНТАКТИ | ЗА РЕКЛАМА  
Име: Парола: Забравена парола
статии цветя рецепти галерия Каталог
 Нова тема  |  Всички теми  |  Към тема  |  Търсене   << По-нова тема |  |  | По-стара тема >> 
 Re:
Автор: petq0505 
Дата:   25-07-10 21:22

маето е още само на пъпки, но снимах от градинският център ето, като това е [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nelagete 
Дата:   25-07-10 22:57

супер е, аз на трявна миналата събота го видях син ама ми се стори скъп 7 лв като знам че белият съм го купувала за 3 лв и се въздържах, а има и розов ще трябва да се снабдявам
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: petq0505 
Дата:   25-07-10 22:58

моят го купих за 5.60лв. [smilie24] [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kazakova 
Дата:   25-07-10 23:15

Пете много е хубав и догодина може да си разменим моя е бял[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: petq0505 
Дата:   25-07-10 23:16

[smilie24] [smile] благодаря, Веси, дано го опазя[smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kazakova 
Дата:   25-07-10 23:20

Много лесно се гледа на слънчице водичка и това е.А от семенца как се захваща Тони[smilie11] Че аз един път пробвах и не стана
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nelagete 
Дата:   25-07-10 23:24

събираш семената и ги сееш през февруари утре ще снимам моите семеначета и ще ви ги покажа ,аз даже закъснях и ги посях през месец май и пак поникнаха но явно няма да цъфтят тази година
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: petq0505 
Дата:   25-07-10 23:24

Четох сега, че имал грудка[smilie11] , също, че издържа на -40 градуса, и че се пресажда на пролет... моят, като е в тази саксийка с нищо и никаква почва, дали ще издържи[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nelagete 
Дата:   25-07-10 23:27

ще издържи но няма да го оставяш навън, защото е в саксията това се отнася за тези които са в градината
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kazakova 
Дата:   25-07-10 23:48

не е вярно моят когато го купих миналата пролет го приместих в по голяма саксия след като прецъфтя а това става към края на лятотоСаксията е от тези висящите и така презимува навън под навеса.Към средата на март го вкарах в къщи и той се събуди така че моя опит е че презимува успешно и в саксия навън[smilie24]
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nelagete 
Дата:   26-07-10 00:10

браво аз не сам си правила такива експерименти от страх да не го загубя
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kazakova 
Дата:   26-07-10 00:14

А аз много често експериментирам и доста цветя съм загубила но здраве да ееееее[smilie24]
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Лиляна 
Дата:   26-07-10 17:27

Моя опит,след като направи семена ги ръся по другите саксии веднага,а след това се спасява само.Рудбекия във висяща саксия с посипани семена от миналото лято,си беше цяла зима на терасата,а напролет излезнаха поне десетина.За това съм твърдо за зимуване на вън.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: elia78 
Дата:   08-08-10 14:35

Здравейте!
Днес ми подариха резник от шефлера и пахира[smilie18] [smilie18] [smilie18]Четох инфо,че се вкореняват много лесно,но бих искала да ме посъветвате във вода или в пясък има по-голяма вероятност да пуснат коренчета?
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: rumivankova 
Дата:   08-08-10 15:25

Сложи ги във вода, но пахирата много бавно пуска корени- бъди търпелива.
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: elia78 
Дата:   08-08-10 15:46

Много благодаря за съвета,Руми!
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: вяра59 
Дата:   08-08-10 16:12

Може ли някой да ме посъветва какво да направя с каменното цвете наесен. Предварително благодаря!
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: densii 
Дата:   08-08-10 22:38

здравейте моя позната ми каза че каменното цвете като прецъфти се преспива независимо какъв есезона почива малко и пак се събужда и така цяла година а не сама през есента мисля да пробвам така защото не винаги ги събуждам .Някои въобще не им се става [smilie25]
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: вяра59 
Дата:   09-08-10 07:44

Благодаря много за съвета! Ще пробвам този начин[smile]
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: бибинка 
Дата:   09-08-10 09:44

искам да споделя един начин на размножаване на рози:
необходимо е едно пшеничено зърно от последната реколта и около 30 сантиметрова издънка от която се махат долните листа
- срязва се долната част на издънката на кръст пъхва се пшениченото зърно обвръзва
се с конец и се накисва за една нощ във вода
на другия ден се засажда в саксия в равни количества чернозем и пясък полива се обилно
успехът е гарантиран ако се засади между 25 август и 6 септември.източникът е Ециклопедия
за домакинята издание на издателство Слънце
2000 година
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: galiyana 
Дата:   09-08-10 13:42

здр вяра59 аз имам доста каменни цветя през зимата никога не ги приспивам както повечето цветарки са ми казвали.Самото цвете ти подсказва кога иска да спи.На мен 4ервеното ми цъфти първо и преди 2седмици реши да заспи поливам го когато по4вата изсъхне и когато се наспи ще се събуди.Признаците за сън са окапват му листата и стаблото загнива но грудката е здрава като разровиш по4вата.Успех
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: EliD 
Дата:   09-08-10 14:45

Вяра, ако питаш мен не го приспивай принудително, то само ще си покаже. Аз имах и понеже ми бяха казали, че трябва да се приспи, го направих и така и не се събуди[smilie2]. От тогава не съм си купувала, а ми се ще пак да го имам. Пожелавам ти успех![smilie24]



Публикацията е редактирана (09-08-10 14:46)
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: вяра59 
Дата:   09-08-10 15:01

Благодаря ви много за съветите.Два пъти ми съхнат каменните цветя,но миналата година ми подариха розово,много красиво.Есента помислих,че е изсъхнало и го оставих,но то започна да покарва пролетта,но сега ще следвам вашите съвети.Благодаря още веднъж!
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: EliD 
Дата:   11-08-10 13:04

Може ли някой да ми каже как успешно да си вкореня резник от Коледна звезда? Сега подходящо ли е времето? Приемам всякакви съвети.[smilie24]
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: marianai64 
Дата:   11-08-10 14:52

Da ne te zabludq,no mislq esenta e po podhodq6t sezon.No 4akai i za drugi mneniq.Kasmet.
Отговори на това съобщение
 Всички форуми  |  Всички теми  |  Дървовиден изглед   << По-нова тема |  |  | По-стара тема >> 


 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20  21  [22]  23 ..  30  31     всички  напред  последна
За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »




Материалите в този сайт са със запазени авторски права. Използването им без посочване на източника е незаконно.
Copyright © 2024 www.zadoma.com. Всички права запазени.

Станете почитател на ЗаДома във Facebook