РЕГИСТРАЦИЯ | КОНТАКТИ | ЗА РЕКЛАМА  
Име: Парола: Забравена парола
статии цветя рецепти галерия Каталог
 Нова тема  |  Всички теми  |  Към тема  |  Търсене   << По-нова тема |  |  | По-стара тема >> 
 Re:
Автор: Mim4ety 
Дата:   17-12-09 19:06

Здравейте[smile] Сдобих се с издънка от Юка,и искам да попитам дали да я засадя директно или първо да се вкорени във вода?Благодаря..[smilie25]
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: iana-k 
Дата:   17-12-09 20:42

Благодаря Невена, ако паднат темп. ще ги
прибера.
Мичети, според мен е добре първо да вкорениш във вода с парченце дървени въглища за да не загние.
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: salviq 
Дата:   18-12-09 10:20

юки отглеждам от години, аз моите ги засаждам направо в почва, досега не съм имала проблем с вкореняването.
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: talasam 
Дата:   18-12-09 12:59

Здравейте, имам на терасата една саксия с нарциси и лаленца.Трябва ли да я прибера на топло или не е нужно?[smilie11]
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: iana-k 
Дата:   18-12-09 14:25

Аз също имам в едно сандъче нарциси и зюмбюли, все още са на откритата тераса, но като паднат температурите ги прибирам на закритата тераса, защото макар и студоустойчиви, когата не са в земята а в саксии пак могат да измръзнат. Другият вариант е да се увият със слама, зебло за да не измръзнат.
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kia 
Дата:   18-12-09 15:06

talasam ,ако са на открита тераса,има опастност да измръзнат.Внеси ги в коридор или стълбище,ако има такива.А ако си решила рано-рано да цъфнат-може и на топло.
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: liljana 
Дата:   18-12-09 15:13

Калинка,сложи саксията в кашонче, м/у саксията и кашончето намачкай весници,насипи още почва в/у саксията,но не я натискай и всичко ще е ок.Моите сандъчета са на открита тераса по този начин[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kazakova 
Дата:   18-12-09 15:19

Имам питане сакъзчетата до колко ниски температури издържат, защото мойте са навън под барбекюто което е заградено с плътен полиетилен.Днес температурата бе 6 градуса но както казват че ще паднат до -15градуса дали няма да измръзнат.[smilie19] [smilie19] [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: liljana 
Дата:   18-12-09 15:28

Веси,сложи ги в мазето,дори и на тъмно,няма проблем.За градусите 5-10.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kazakova 
Дата:   18-12-09 15:39

там е проблема Лили че нямаме мазе и ще ги оставя там и каквото станат.Трябва да се каляват[smilie19] [smilie19]
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: liljana 
Дата:   18-12-09 21:35





Публикацията е редактирана (19-12-09 16:08)
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: бибинка 
Дата:   19-12-09 09:58

ЛИЛИ РАДВАМ СЕ ЧЕ СИ Я ПОЛУЧИЛА.УСПЕХ В ОТГЛЕЖДАНЕТО. ДАНИ
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: milena_dimitrova59 
Дата:   31-12-09 00:06

Здравейте, аз съм нова! С удоволствие се запознавах с коментарите и съветите за отглеждането на цветята. Установих, че имате опит с отглеждането на цветята.Затова искам да се посъветвам за начина на отглеждане на камелия. Пратиха ми семена с много оскъдни обяснения. Могат ли те да се отглеждат в апартамент или са само дворни цветя?
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: petq0505 
Дата:   31-12-09 00:08

Невенчето ще ти пише [smile] а и Кали и Лили [smilie25] [smilie25] [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: debyra 
Дата:   02-01-10 20:10

Здравейте мили приятели, имам едно питане спатифилума може ли да цъфти по това време.Моя му поникват три цвята.Дали ще се отворят по това време.
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: liljana 
Дата:   02-01-10 21:23

За да те радва ще се отворят и трите,честито:))

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: DONKA2406 
Дата:   02-01-10 22:39

Здравеите!Тьрся помощ и сьвет от вас. През есента си купих Гардения с много пьпки,но запо4наха да капят.После се появиха бели вьшки и аз се ядосах , сварих малко тютюн и ги напрьсках.Вьшките имряха и 2 цвята цьфнаха/много красиви и ароматни/,но другите изкапаха.Нещо не мога да и угодя,да я присадя ли в друга саксия,да и тьрся друго място ли,поливам я много и все е суха.Про4етох ,4е иска оросяване,оросявам я.Всяко цвете,което много харесвам не вьрви.
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: liljana 
Дата:   02-01-10 22:57

Доне,гарденията не иска местене и въртене на саксията след като е напъпила,затова падат пъпките.На задната страна на саксията драсни боя,зада знаеш,кое е отпред и кое отзад.Ако не цъфти можеш да я присадиш,почвата я направи на половина обикновена и другата половина от почва за орхидеи.Сложи саксията в подложката и с нея заедно в по голяма подложка,в голямата да има постоянно вода.Измивай и двете подложки всяка седмица.Успех:))
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: DONKA2406 
Дата:   03-01-10 10:54

Лили благодаря за сьвета .Ще направя вси4ко за да и угодя,дано да е доволна.
Отговори на това съобщение
 Re: Мадагаскарска палма
Автор: rumivankova 
Дата:   03-01-10 14:02

Изчетох всичко писано до тук във форума, но не срещнах нищо писано за палмата. Проблемът ми е следният- от юни месец имам палма, добре си вървеше, но от 1 месец листата й падат и е останало само бодливото стебло и 2-3 листенца отгоре. Имам я снимана в галерия, но с повече листа. В стая на прозорец е при температура 17-18 градуса.Как да я спася? Не я поливам често- 1 път в месеца.Греша ли нещо? Моля, помогнете ми!
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: iana-k 
Дата:   03-01-10 14:09

Руми, това е нормален процес през зимата, когато навлиза в покой. Ако върхът е здрав, значи всичко е нормално.
Отговори на това съобщение
 Re: За мадагаскарската палма
Автор: rumivankova 
Дата:   03-01-10 15:39

Благодаря ти,iana-к! Да, върхът е здрав.дано като се наспи да се разлисти пак. Ще пиша пак за нея след покоя.[smile]



Публикацията е редактирана (03-01-10 15:40)
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: iana-k 
Дата:   03-01-10 18:59

Това лято си купих скутелария и синингия/ е не само тези/, но стях изникна проблем. След като прецъфтяха им опадаха листата и клонките постепенно изсъхнаха, израснаха нови клонки с много малки листенца, но и те постепенно взеха да съхнат.Въпросът ми е да не би да почиват зимата и това да е нормално?
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: moka 
Дата:   03-01-10 19:51

Здравейте,интересувам се някой/я цветар/ка от Добрич знае ли къде в града се продава тор "Кристалон", по-конкретно зелен,червен и оранжев[smilie11] [smilie11] [smilie11] ?Търсила съм в цветарските магазини,но ми предлагат само "Лактофол",който не ме устройва за калите.Много ще се радвам да ми помогнете[smile] .

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vvvvv 
Дата:   03-01-10 21:49

В Mr. Bricolage би трябвало да има. Преди месец си купих зелен кристалон от там. Успех с намирането.
Отговори на това съобщение
 Всички форуми  |  Всички теми  |  Дървовиден изглед   << По-нова тема |  |  | По-стара тема >> 


 първа  назад  1  2 ..  10  11  [12]  13 ..  20 ..  30  31     всички  напред  последна
За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »




Материалите в този сайт са със запазени авторски права. Използването им без посочване на източника е незаконно.
Copyright © 2024 www.zadoma.com. Всички права запазени.

Станете почитател на ЗаДома във Facebook