РЕГИСТРАЦИЯ | КОНТАКТИ | ЗА РЕКЛАМА  
Име: Парола: Забравена парола
статии цветя рецепти галерия Каталог
 Нова тема  |  Всички теми  |  Към тема  |  Търсене   << По-нова тема |  |  | По-стара тема >> 
 Re:
Автор: El4eto76 
Дата:   17-11-09 20:21

Здравейте,момичета! При мен пък друг проблем - на две от бегониите ми започнаха да покафеняват листата и да изсъхват.В къщи сме на локално парно, но не го палим все още интензивно.Поливам си ги нормално и не мога да разбера - водата в повече ли е или в по-малко? Каланхоето и то по същия начин. Намалила съм му поливането до минимум, но листата му падат. Имате ли идея какво да правя?[smilie11]
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: moka 
Дата:   17-11-09 20:36

Елче, а от колко време ги имаш и имало ли е подобен период и преди?
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: El4eto76 
Дата:   17-11-09 21:13

Специално тези двете ще презимуват за първи път в къщи. Едната е бегония "Рекс", а другата не я знам каква е.Ами то просто няма кой знае какво да се направи. Дано да не умрат.Така или иначе поливането е по-малко от преди.
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: moka 
Дата:   17-11-09 21:44

Елче чела съм,че някои бегонии го правят един вид да имитират покой и им окапват листата.И точно когато си ги отписала,се възраждат(съответно напролет).Моята грудкова бегония всяка година го прави,а през останалото време расте и дивее...Явно и цветенца искат прнякога да останат сами[cool] undefined.Дано причината да е това,а не заболяване или по-сериозен проблем[smilie24] Дано съм ти била полезна,а нека и по-опитните цветарки да се произнесат,аз още се уча[smilie18],

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: moka 
Дата:   17-11-09 21:50

А относно каланхоето-имах същия проблем и се оказа тлъст дъждовен червей.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: El4eto76 
Дата:   17-11-09 22:01

Благодаря ти за съветите! Но относно червея ме порази - и къде беше се наместил той? А ти как разбра и какво направи? Извинявай, че питам като идиот, но не мога да повярвам![smilie10]
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: moka 
Дата:   17-11-09 22:27

Ами по принцип 95 % от цветята ми са с горска пръст,ходя в гората с една лопатка и търся(търсим) дряново дръвче,купешка почва не признавам [smilie6] .Та там се е бил(а) скрил(а) червей или негова ларва и каланхоето започна да линее,вървеше много хилаво...Постепенно започнаха да му капят листата и аз мислех,че нещо не правя както трябва[smilie11] .Реших да го пресадя,така или иначе не губех нищо,и какво да видяяя-червей!Беше дебел и огромен и почти беше изял корените на каланхоето.Но се възстанови напълно и сега ме радва[smilie24] .Можеш да видиш негова снимка в профила ми.Успех и пиши ако има нещо,тук си помагаме[smilie24].

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: elia78 
Дата:   17-11-09 23:03

Здравейте,момичета!Както сте тръгнали със съвети и аз да ви помоля за нещо:Купувате ли почва от определена фирма?Ако-да,моля споделете коя е.При мен проблемът е следният:при последното пресаждане на някои от цветята използвах една и съща почва/на една фирма/ и постоянно извират мушици от нея[smilie10][smilie10][smilie10] /от онези досадните,които се появяват при преполиване,но при мен цветята са направо засушени,да не кажа пресушени и мушичките не изчезват като друг път/.Аз съм си внушила,че проблема е в почвата,която съм купила.Възможно ли е според вас да е била заразена с нещо самата почва?[smilie8] [smilie8] [smilie8]
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: moka 
Дата:   17-11-09 23:12

Ами аз затова си взимам горска почва-имам горчив опит с купешката.Може да е просто съвпадение,но тези мушички за малко да ми уморат драцената...А в горската най-много да намериш червей[smilie18] [smilie19]. Успех[smilie24]!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: debyra 
Дата:   18-11-09 07:47

Здравейте и от мен,ако мога да си позволя да дам един съвет от мен.Моя мъж работеше доста години в оранжерия и той ми помага с този проблем.Аз съма си приготвям пръста за цветята но след като е сложа в съксията той прави ръствор в едно шише от 3 капки БИ58 и вода и с това поливам пръста,оставям за ден два на вън и след това всичко е над пръста после сея цветето.Дано съм била полезна.Това го правя за всяко цвете.
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kazakova 
Дата:   18-11-09 08:40

ЗДравей те.Ели и аз имам същия проблем с мушиците.И си мисля че няма значение от коя фирма е пръстта просто всичките правят този проблем.[smilie11] Тук във форума прочетох че да се избавиш от тях трябва да сложиш мухоловка.Купуваш от аптеката от тези мухоловки дето са на ролка лепкавите.Аз ги закачих на цветарниците и така тези гадинки ги привлича миризмата от мухоловката и те се залепват и умират.[smilie9] Така се справих с този проблем[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: elia78 
Дата:   18-11-09 09:10

Добро утро![smile] [smile] [smile]
Много благодаря за всички съвети и мнения.
По принцип на цветята им няма нищо,но е много досадно да летят постоянно разни гадинки[smilie10] ,а като разровя леко пръстта.....направо ужас[smilie2] [smilie2] [smilie2]
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: janka57 
Дата:   18-11-09 10:48

Много хубава тема сте подхванали - относно почвата за цветя.Аз напоследък също съм разочарована от купената,независимо на коя фирма е и за пролетта мисля да пресаждам в горска,огнил оборски тор,пясък и градинска пръст.Хареса ми метода на debyra и ще го изпробвам.
Някой знае ли от къде може да се купи перлит питах в няколко цветарски магазина,но няма [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: debyra 
Дата:   18-11-09 11:14

За съжаление аз имах в огромни количества но го изхвърлих,неможех да го исползвам толкова много.Ще попитам моя мъж дали ще може да ме снабди и ще ви пиша да ви пратя.Но не обещавам на 100%
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kia 
Дата:   18-11-09 11:57

janka57,по принцип перлитът е строителен материал и се предлага в съответните магазини.Иначе в цветарските магазини се предлага готова смес с перлит,аз си купувам такава,досега не съм имала проблем,като изключим плевелите.
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Дида-1 
Дата:   18-11-09 12:59

Тези мушици не вредят на цветята, както писа Ели. Ако някой паяк си е направил паяжина не го бутайте той ще ги излови мушиците.От купешката тор не съм доволна, задържа се влагата в нея и корените загниват. И от мой опит мисля, че докато я обработват с препарати и убиват минералите и трябва допълнително да ги вкарваме за да ги подхранваме.
Аз вземам горска, имам специална тава и във фурната на 200 градуса за около 5 мин. но я бъркам и е готова.[smilie3]



Публикацията е редактирана (19-11-09 00:35)
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: valka... 
Дата:   18-11-09 13:29

Аз гледам малко цветя, пекох почвата купувах какви ли не разтвори, говорих на цветята пях им и какво ли не.Новата ми мания е да купувам ново и да му се радвам докато мога.Кръщавам ги с човешки имена , а не с латинските им наименования и сме си близки.[smilie3] [smilie19] [smile]
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: imamvapros 
Дата:   18-11-09 19:13

Здравейте момичета, имам папрат, която докато беше на сянка, на балкона се развиваше много добре. От както я внесох вътре, на парно отопление - започна да жълтее. Моля произнесете се по въпроса. Чудя се дали да не я изнеса на стълбището. Много ми се ще да оцелее до пролетта. А понеже прочетох за падащи листа на бегонии. Имам две, едната е в хола на парно отопление - с капещи листа, другата съм я изнесла на стълбището - цъфти и расте и нито едно листо не е окапало. Много ми се ще да ми отговорите за папрата.
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: elia78 
Дата:   18-11-09 20:43

imamvapros единственото,което мога да ти кажа е,че в нашият вход има една папрат на стълбището и вече години наред се развива прекрасно.Предполагам,че това е по-добрия вариант,тъй като е ясно,че с парно твоята папрат се чувства зле.Това е.Надявам се поне малко да съм била полезна.
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: imamvapros 
Дата:   18-11-09 21:17

Благодаря Ели май така ще направя
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kia 
Дата:   19-11-09 08:17

imamvapros ,послушай Ели,папратите спокойно презимуват в неотоплени помещения със слаба светлина.Моите през зимата са в коридора и се чувстват чудесно.
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: imamvapros 
Дата:   19-11-09 10:12

Киа благодаря ти, изнасям го, може би му пречи и по-сухия въздух в отоплените помещения.
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: El4eto76 
Дата:   19-11-09 10:14

Здравейте,момичета! Много ви благодаря за съветите! Аз също имам проблеми с купената почва и направо не знам какво да правя.Да взема да опитам с горска, но не знам точно откъде да си взема. Иначе че ще я пека във фурната, това е ясно.Една моя позната слага и по малко пясък, за да не задържа много влага. Според вас това добре ли е? Аз не съм много добра цветарка, но искам да се науча. Само дето се притеснявам, че може да изгубя още от цветята си, но какво да се прави!Имам още едно питане - по принцип каланхоето какво обича - топло или хладно?
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: elia78 
Дата:   19-11-09 11:06

Здравей,Елица![smile][smile][smile]
Относно каланхоето моето лятото го държа на южна тераса,а сега е на южен прозорец в отопляема стая и се чувства добре.
А,относно влагата една позната ми препоръча следното нещо:в саксията на дъното/то се получава и като дренаж/или омешано с почвата слагаш няколко парченца дървени въглища.Първият ефект е,че дървените въглища отнемат излишната влага от почвата,и вторият е,че служат за дезинфекция.
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: El4eto76 
Дата:   19-11-09 11:14

Благодаря ти,Ели! И моите са на топло и аз затова се чудех какво да ги правя - не знаех къде им е добре. А това с дървените въглища ще го пробвам напролет като пресаждам цветята.[smile] [smile] [smilie24]
Отговори на това съобщение
 Всички форуми  |  Всички теми  |  Дървовиден изглед   << По-нова тема |  |  | По-стара тема >> 


 първа  назад  1  2 ..  7  [8]  9  10 ..  20 ..  30  31     всички  напред  последна
За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »




Материалите в този сайт са със запазени авторски права. Използването им без посочване на източника е незаконно.
Copyright © 2024 www.zadoma.com. Всички права запазени.

Станете почитател на ЗаДома във Facebook