РЕГИСТРАЦИЯ | КОНТАКТИ | ЗА РЕКЛАМА  
Име: Парола: Забравена парола
статии цветя рецепти галерия Каталог
 Нова тема  |  Всички теми  |  Към тема  |  Търсене   << По-нова тема |  |  | По-стара тема >> 
 Re: ВСИЧКО ЗА НАШИТЕ ЦВЕТЯ :)))
Автор: sukulent 
Дата:   07-08-09 21:40

Добър вечер.Моля за съвет и помощ .Вчера си купих кактус и замиокулкас/по отделно/ ,които са изпълнили саксийките си ,даже са деформирани от корените им.Може ли сега да ги пресадя в по-големи саксии и да ги поливам ли след това?Извинявам се за невежеството си ,но никъде не намерих такива отговори.
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: бадема 
Дата:   07-08-09 21:42

[smilie11] Ще се включат от клуба на знаещите,аз не мога да помогна!!!Честито[smilie25]
Отговори на това съобщение
 Re: ВСИЧКО ЗА НАШИТЕ ЦВЕТЯ :)))
Автор: ninka.pashova 
Дата:   08-08-09 13:06

Здравейте! Имам стен клен който цъфти, но долните му листа започват да пожълтяват.Мога ли да подрежа всичките му върхове?
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: бадема 
Дата:   19-08-09 23:55

[smilie25] Добра вечер на всички!!! Нямям много време тези дни и не мога да пиша мнение под всяка красотичка в "Галерия",цветятя ви са прекрасни!!![smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie25]
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: rusoliavka 
Дата:   20-08-09 01:02

Относно стайния клен обича додта вода пончкога го полива сутрн и вечр.върховете се режат но по добре е кото спре да цъвти.
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: кунди 
Дата:   20-08-09 07:29

за сукулент: пресади кактуса, но провери дали замията не ти вади нови листа. Ако я преместиш няма да ги отвори. Иначе не е проблем да ги пресадиш растенията.[smilie24]
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Nikoletaa 
Дата:   21-08-09 22:58

Здравейте!Можете ли да ми кажете какви грижи са необходими при отглеждането на фикус?благодаря ви.
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Liliii 
Дата:   22-08-09 10:48

За какъв фикус става на въпрос?
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: debyra 
Дата:   24-08-09 08:58

Здравейте и от мен.Имам доста хипеасруми но тази година нито един не цъфна знае ли някой защо.Дадоха само големи листа.До миналата година цъфтяха рано през март април още.Немога да си го обесня.
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Невена 
Дата:   24-08-09 09:23

Или не са достатъчно торени или не им е било достатъчно светло през миналото лято. Цветовете на хипеаструма се залагат през лятото на предишната година.
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: debyra 
Дата:   24-08-09 15:11

Благодаря ти много Невенче.А до светлината беше добра и са торени.Надявам се догодина да цъфнат.[smilie24]
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: rusoliavka 
Дата:   26-08-09 18:41

Момичета имам проблем ,имах две хубави пъпки на китайската роза и като се върнах ги видях паднали ,тъкмо се разпъпваха каква ли е причината[smilie11] [smilie11]
Отговори на това съобщение
 Re: ВСИЧКО ЗА НАШИТЕ ЦВЕТЯ :)))
Автор: hero1914 
Дата:   26-08-09 20:13

ako nqkoi mi e gledal cvetencata molq da mi kaje kak da si gi otglejdam predvaritelno blagodarq [smilie8]
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: igabeva 
Дата:   26-08-09 20:42

Мариянче,цветята ти са много добре ...какво те притеснява?Справяш се идеално, браво ![smile] [smilie24]
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: aneto 
Дата:   27-08-09 23:59

Причината е в сухия въздух.Не е болка за умиране.По това време цъфтят като луди и вероятно ще те зарадват с други цветове.
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: debyra 
Дата:   28-08-09 20:19

Здравейте искам да се похваля и да се уплача.Вчера мъжа ми ми купи 7 цветя без повод.бегония.2 кротона.кала зантедехия.дифенбахия.строманте и каладиум.До тук с добрата новина .Днес качих едно цвете да питам как се казва казаха ми че се казва сцендапус и носело лош късмет и в влязох и вдруги сайтове и там същото дори и по лошо.викали му изони мъжа.цветето на смърта.и тем подобни много лошо за него а аз имам две съксии и са сложени над кошарата на бебо.А ние имаме проблеми с бебо и мъжа ми ги исхвърли току що в контенера и двете а едното беше огромно болна съм.Аз не вярвам в такива неща.И тяка похвалих се и се уплаках.
Отговори на това съобщение
 Re: ВСИЧКО ЗА НАШИТЕ ЦВЕТЯ :)))
Автор: silvity 
Дата:   30-08-09 12:48

здравейте!Ще ви бъда много благодарна ако ми кажете как да накарам спатифилумът ми да цъфне.Имам го от близо 3 години и е цъфтял само 1 - когато го купих.Държах го на сянка, поливах го , но само изкарва нови листа.....[smilie2]
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: moka 
Дата:   30-08-09 15:52

Здравейте момичета,
Търся си т.н. японско чадърче,може ли някой да ми изпрати едно стръкче,ще си го заплатя,както и пощенските разходи?Благодаря ви предварително.[smile]
PS:Чета ви редовно, но едно малко човече не ми дава да пиша[fam06.gif][smilie18].
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: radostina73 
Дата:   30-08-09 16:11

moka прати ми адрес и ще ти изпратя чадърчето[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: moka 
Дата:   30-08-09 16:35

Radi,изпратих ти л.с.,благодаря ти много!
Отговори на това съобщение
 Re: ВСИЧКО ЗА НАШИТЕ ЦВЕТЯ :)))
Автор: kia 
Дата:   01-09-09 20:25

Дами,много моля за съвети и напътствия!Тази година за пръв път гледам налби,засега цъфтят изобилно,но през зимата ще ги прибирам...все още не знам къде.Та питането ми е -трябва ли да ги подрежа и да намаля поливанията,като се има предвид,че помещението най-вероятно няма да се отопля постоянно.
Отговори на това съобщение
 Re: ВСИЧКО ЗА НАШИТЕ ЦВЕТЯ :)))
Автор: kia 
Дата:   02-09-09 16:12

Моля за съвет-тази година за пръв път гледам налби,успешно досега.Доста избуяха и искам да знам при прибирането им трябва ли да ги подрежа.Още не съм решила къде ще сместя и тях за зимата,най-вероятно няма да е на много топло.
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: svetla2009 
Дата:   02-09-09 20:05

Здравейте!Нова съм тук. Нуждая се от Вашата помощ. Писах в коментарите на съответните растения,но никой не ми отговори. Става въпрос за 2 от моите растения. Имам хибискус от скоро, върви добре, но не цъфти. В много малка саксия е, но ми казаха да го пресадя чак на пролет??? Има ли причина да не цъфти? Другото е цикас, също от скоро. При него корените са му излезнали от дупките на саксията отдолу. Кога да го пресадя? Предварително благодаря!!!
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: debyra 
Дата:   03-09-09 17:09

Здравей мога да те посъветвам щом са толкова малки съксиите вземи по големи и сложи ги леко.Просто премести едната в другата така че да не ги ръзбуташ праста доколкото можеш.А на пролет по добре аз направих така с моите дано успееш
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: svetla2009 
Дата:   03-09-09 22:05

Деби, много ти благодаря![smile]
Отговори на това съобщение
 Всички форуми  |  Всички теми  |  Дървовиден изглед   << По-нова тема |  |  | По-стара тема >> 


 първа  назад  1  [2]  3 ..  10 ..  20 ..  30  31     всички  напред  последна
За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »




Материалите в този сайт са със запазени авторски права. Използването им без посочване на източника е незаконно.
Copyright © 2024 www.zadoma.com. Всички права запазени.

Станете почитател на ЗаДома във Facebook