РЕГИСТРАЦИЯ | КОНТАКТИ | ЗА РЕКЛАМА  
Име: Парола: Забравена парола
статии цветя рецепти галерия Каталог
 Нова тема  |  Всички теми  |  Към тема  |  Търсене   << По-нова тема |  |  | По-стара тема >> 
 Re:
Автор: katenceto_74 
Дата:   21-11-10 17:28

Penelope,отрежи само цвета без листото
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Penelope 
Дата:   21-11-10 17:34

Благодаря ти Кате! Ами аз така си ги махах и до сега,само цвета, но...все пак да попитам, за първи път гледам спатифилиум!
Отговори на това съобщение
 Re: ВСИЧКО ЗА НАШИТЕ ЦВЕТЯ :)))
Автор: Penelope 
Дата:   21-11-10 17:53


А може ли някой да сподели как се подрязва каланхое, по-точно изсъхналите цветове-целият цветонос до листата или?
И когато се остави на хладно и тъмно,след периода на цъфтеж полива ли се от време на време, или се засушава напълно?
Предварително благодаря!
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dimovastefka 
Дата:   21-11-10 19:00

Аз всяко лято си подновявам каланхоетата-насаждам си младо хасче,а стария корен го изхвърлям.Така цъфти с едри цветове.По принцип целия прецъфтял цвят се орязва. Каланхоето не понася вода.Полива се много рядко.
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nelita 
Дата:   25-11-10 10:34

Здравейте мили цветенца,искам да попитам:може ли цветя,които са в растеж да ги торя?Например банана ми има бебчета,драцената ми подкара листо.Знам,че се торят до септември.но...ми се иска да ги подсиля.Ако може да ми дадете съвет.Предварително благодаря!
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: petq0505 
Дата:   05-01-11 13:54

Цветолюбки, искам да споделя за моите цветенца - никак не се развиват добре тази зима[smilie2] на топличко са , на юг , но явно нещо им липсва ....
Дайте съвети от личен опит, моля!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Dessyta 
Дата:   05-01-11 14:53

Не ми се вярва,че не се развиват добре.[smilie8]
Те са и на топло и на светло,все едно е лято при тях-всичко си имат според мен.Пък и щом са при такава прекрасна цветарка,значи всичко е на 6.
Така ти се струва..[smilie3]
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: moka 
Дата:   05-01-11 15:06

Пете, и аз се съмнявам да не вървят цветенцата при теб-имаш разкошни цветя!!
за съжаление при мен нещата вече излизат извън контрол[smilie2] -някакви гадинки са нападнали цветенцата ми и е ужас-вече се простих с някои от тях-едно от които бегонията сребърна кралица-просто си загина[smilie2] [smilie23] ...Две от сентполиите също са в цветния рай-просто ей така[smilie10] .Един бенджи и той е тръгнал натам-не знам на какво се дължи-или бубулечките ги хапват и цветята загиват,или почвата е била заразена [smilie11] .Напролет ще отчета загубите[smilie2] -само здраве да е[smilie24] ...Хубавото е това,че винаги си имам по едно бебенце от цветенцата -все си пазя по някое[smile] , та напролет ще започна от нулата със сребърната кралица-добре, че си отделих мъниче от нея и от сентполиите[cool] .Но големите растения загинаха[smilie23] [smilie10] ...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: petq0505 
Дата:   05-01-11 15:13

Цветоружки, всичко спазвам и най-вече няма и грам акар вече, изпотрових се от пръскане през есента , но си линеят, няма жертви... може и да е нормално за януари, ноооо, все ми се иска да са добре и накокоренки [smile]
Поливам ги веднъж в седмицата , всичко съобразявам според вида и начина на отгл. на всяко цвтенце ...
Ако някой има тайна за цветята през януари, нека я сподели[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Dessyta 
Дата:   05-01-11 15:14

[smilie2] [smilie2] [smilie2] [smilie2] [smilie2] Жалко Гале.
Да чукам на дърво-до сега съм нямала такива огромни загуби от гадни буболечки.[smilie9]
Добре че си имаш бебета-резерви,пак ще пораснат под твоите грижи![smilie24]
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Елинка 
Дата:   05-01-11 15:44





Публикацията е редактирана (02-04-11 23:39)
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: rumivankova 
Дата:   05-01-11 16:48

Пете, може да им е тясно, или да не се понасят едно друго. Аз съм чела някъде, че има цветя, които не понасят други около себе си. Ако имам време ще поровя в нета, ако имаш време направи го и ти.
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: miki71 
Дата:   05-01-11 21:16

Цветенца,да ви кажа и аз претърпях загуби[smilie2] дизиготеката ми се спомина-направо се хербаризира,а така добре си вървеше даже и листенца нови си покара и изведнъж какво и стана?!..... не знам,също и една бегония[smilie2] за жалост,ама здраве да е,ще чакаме пролетта!!!!![smilie3] [smile] [smilie3]
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Лиляна 
Дата:   05-01-11 22:52

А,има ли движение на въздуха?Как проветрявате,в това студено време?
А течение има ли?[smilie7]
Дори без да е преполято,има ли течение[smilie7] няма китка[smilie22]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vili.mi6o 
Дата:   06-01-11 00:05

Много трудно влизам в сайта скъпи приятели Сега дано се получи за да ви честитя новата година и ви пожелая здраве и много красиви цветя Та искам да ви кажа че аз поливам два пъти през зимата със розов бордолезов разтвор и нямам загубено цвете.Не преполивайте да няма течение-а за поносимоста между цветята.....пишете какво знаете
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vili.mi6o 
Дата:   06-01-11 09:30

Извенявам се-Не бордолезов а калиев перманганат
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nataliya 
Дата:   06-01-11 22:38

Петя,незнам дали е от това или не,но при мен цветенцата които имаха бубулечки и ги пръсках,малко по трудно вървят.Едва сега започнаха да се съвземат.Сложих им малко тор за разтеж и това е.И моите са на светло и топло и ги проветрявам.
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: katerinka74 
Дата:   06-01-11 23:09

Момичета,сигурно няма цветарка,която да не е дала няколко жертви през зимата[smilie2] Особенно такива като нас със 150 саксии-няма начин.Аз,да ви се оплача,ми загинаха повечето сакъзчета,няколко албички(добре,че си хванах по едно клонче на прозореца),копривки....абе тези за които няма място на прозореца или са загинали или берат душички.Тежко ни е за всяка загуба,но да погнеднем оптимистично на нещата и да си мислим,че скоро ще дойде пролетта и отново всички цветенца ще се разхубавят и ще разцъфтят:)
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: salviq 
Дата:   09-02-11 22:32

През следващата седмица би трябвало да ми доставят два корена шизандра. Моля, ако някой има опит в отглеждането да сподели.
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: rumivankova 
Дата:   10-02-11 14:17

Искам да ви споделя колко приятно се изненадах днес. Получих луковици за цветя, които бях поръчала от фирма Ивесто къмпани, имаше подарък 5 луковици зюмбюли. Много съм доволна! Бързо получих поръчката, само 4 лв, за транспорт, без такса за доставка. В момента има много намалени цветенца. Тази фирма ми я препоръча наша съфорумка- salviq, за което много й благодаря!!!
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kia 
Дата:   11-02-11 16:03

salviq ,виж тук:
[http://www.gradinata.bg/index.php?page=plant&plant_id=1012&plant_type=4]
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: salviq 
Дата:   11-02-11 21:57

Благодаря за предложението, разгледах, но лично на мен цените ми се виждат високи в сравнение с това, което е в ивесто къмпани.[smilie8]
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Dessyta 
Дата:   12-02-11 11:27

Аз вече си засях 6 сандъчета със различни семена от цветя-тази година по-рано ги засях та да видим какво ще стане-по-топло е времето и така реших![smile]
Но оставих и семена за по-късно,които да посея.
Надявам се отново на успех какъвто имах миналата година![smilie8]
Цветенца,вие какво мислите-дали е време вече за сеене на семенцата?[smilie11]



Публикацията е редактирана (23-02-11 19:38)
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: petq0505 
Дата:   12-02-11 12:05

[smile] Деси, браво на теб[smilie24] Аз, моите ще ги сея вън на двора, стават по здрави, е малко по-късно ще цъфтят, но първо ще се радваме на твоите [smilie3] [smile]
Събрах от всички семена, за поръчки не съм поръчвала още[smilie3] но и това ще стане... разгледах сайта , който salviq е пуснала, всичко там ми харесва и всичко искам[smilie25]но дали ще имам място[smilie11]
Цветенца споделете, как е при вас със семената

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: moka 
Дата:   12-02-11 12:41

Милички,нямам опит с градинските-на село свекърва ми не сее цветенца-те си се самопосяват наесен и поникват самички[smile] [smilie24] .Аз пък си мечтая за една градинка пълна само с рози и кали[cool] -ех мечти мечтииии[smile] !!!!!

Отговори на това съобщение
 Всички форуми  |  Всички теми  |  Дървовиден изглед   << По-нова тема |  |  | По-стара тема >> 


 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  26  [27]  28 ..  30  31     всички  напред  последна
За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »




Материалите в този сайт са със запазени авторски права. Използването им без посочване на източника е незаконно.
Copyright © 2024 www.zadoma.com. Всички права запазени.

Станете почитател на ЗаДома във Facebook