РЕГИСТРАЦИЯ | КОНТАКТИ | ЗА РЕКЛАМА  
Име: Парола: Забравена парола
статии цветя рецепти галерия Каталог
 Нова тема  |  Всички теми  |  Към тема  |  Търсене   << По-нова тема |  |  | По-стара тема >> 
 Re:
Автор: бадема 
Дата:   17-09-09 01:33

[smilie25] О....много хубви неща има в галерия,но нямам време да пиша под всяка снимка,моля да ме извините!!![smilie25]
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: svd_6 
Дата:   17-09-09 22:01

Здравейте цветенца имам едно питане,
през юни месец ми подариха лимон които 3-4 години вече е давал плод и ми казаха ,че през август цъфти сложих го на балкона засенчих го ,поливах го но нищо не стана нито цъфна нито роди ,хвана листни въшки и листата му лепнеха обилно го мих с насапунена вода и сега го прибрах ,но той пусна и бодли боже какво да правя?[smilie11]
Да го наторявам ли с изкуствена тор или нещо такова.
Скоро ще пусна и снимки но чакам да си взема апарата от ремонт
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: svd_6 
Дата:   17-09-09 22:07

Здравей Кунди,
и аз имам шафлера която си я захванах като я потопих във вода пуна ми коерни и я засадих тя е от тъмно зелените листа ,за другата не знам която е с по шарените.
Така,че пробвай и успех[smile]
Отговори на това съобщение
 Re: ВСИЧКО ЗА НАШИТЕ ЦВЕТЯ :)))
Автор: flower_n 
Дата:   19-09-09 18:52

Здрасти! Да ви питам - когато вкоренявам сакъсчета трябва ли да ги държа във вода докато пуснат коренчета или направо да ги сея в почва??
Отговори на това съобщение
 Re: ВСИЧКО ЗА НАШИТЕ ЦВЕТЯ :)))
Автор: flower_n 
Дата:   19-09-09 18:54

Здрасти! Искам да питам - когато вкоренявам сакъсчета трябва ли да ги държа във вода докато пуснат коренчета или да ги сея директно в почвата??[smilie11]
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivan-8205 
Дата:   19-09-09 19:13

Директно в почва и вода по много малко.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: rusoliavka 
Дата:   19-09-09 19:42

Здравейте, имам питанка. Дадоха ми листа от каменно цвете сложих ги във вода пуснаха коренчета и ги засях. Вчера ми казаха че трябвало да ги държа докато станат луковици да ги извадя и пак да ги сложа във вода Вашето мнение??
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: elisto 
Дата:   19-09-09 20:15

Здравей,Таня!Мисля,че правилно си постъпила-садят се щом пуснат коренчета.Според мен не ги вади.
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: rusoliavka 
Дата:   19-09-09 20:24

ок ще ги оставя[smilie24]
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: debyra 
Дата:   19-09-09 22:03

и от мен същото добре си направила.Дано ти станат големи
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dpetrovaa 
Дата:   21-09-09 14:17

здравейте и от мен
имам два вида каменно цвете но е от луковица,не съм слагала листенца във вода.Но защо пък да не става и така написа:

>
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Julka 
Дата:   22-09-09 13:43

Здравейте момичета!Преди време Весито(Казакова) ми изпрати заедно с филодендрона и стрък калатея.Сложих го във вода,но докато си пусне коренчета всичките му листенца се навиха навътре.Нормално ли е и каква е причината?Вече го засадих(пусна коренчета),но все още е така.Ще съм признателна ако някой даде съвет....
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nadetoabromova 
Дата:   22-09-09 14:19

Щом е пуснало коренчета няма страшно.Ще са свити листата докато искара още едно две листа ,пръскай сутрин по малко ,да не е на много светло на разсеяна светлина и не го преполивай.[smilie24]
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Julka 
Дата:   22-09-09 18:44

Благодаря ти Наде!Много харесвам това цвете и ще съм щастлива да ви го покажа голямо/ако успея/!
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: MANDARINA 
Дата:   23-09-09 13:55

Листенцата се свиват, за да изпаряват възможно най-малко вода.Когато има стабилни коренчета ще се оправи![smilie24]
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: igabeva 
Дата:   26-09-09 10:01

За поред път не успях да вкореня бугенвилия .Много, ама много моля за съвет...Опитвала съм с потопени във вода клонки с капка доместос ,с въглен, с резници директно засадени в почва с вкоренител ,под буркан ,под найлонова торбичка, на сенчисто място...Някъде бъркам [smilie2]
Отговори на това съобщение
 Re: ВСИЧКО ЗА НАШИТЕ ЦВЕТЯ :)))
Автор: reddevil 
Дата:   26-09-09 23:10

момичета искам да ви папитам как точно трябва да засадя лековичките които си купих преди два дни а те са минзухар лале нарцис зюмбюл и фрезии само да утачня че искам да ги засадя в саксии и кога да стане това благодаря ви предварително
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dpetrovaa 
Дата:   27-09-09 15:47

ако искаш ги сложи сега в саксия и в началото на пролетта а може и по рано ще им се радваш.с мускачките надолу в пръста,така правя аз.[smile]
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: rumqna80 
Дата:   27-09-09 15:56

И аз си взех луковици на такива цветя фрезиите вече засях в саксия, а другите ще сея в градината.Сега му е времето да се сеят до края на ноември най-кьсно трябва да ги насадиш.Желая ти успех в отглеждането на пролетните цветенца.
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: neli_ch 
Дата:   27-09-09 19:37

Миналата година вкорених бугенвилия в пласмасово шише свода и въглен Чаках цяла зима пусна коренчета на пролет я засадих стана огромна но не ми цъфна Едва сега има пъпчици. Къде да я държа през зимата?
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: MANDARINA 
Дата:   27-09-09 20:51

на студено и с минимум поливане[smilie24]
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kamipan 
Дата:   30-09-09 23:42

Здравейте момичета, днес Любимия ми подари Венерина клопка(Donatea Muscipula) прочетох какво пише в сайта, но имам някой по практични въпроси. Ако вирее при вас на какво слънце е изложена, колко често й сменявате водата и за колко време изяжда муха и се отваря отново? Храните ли я изкуствено? Моля, ако някой има опит да сподели. Благодаря.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: rusowelka 
Дата:   03-10-09 14:22

Здравейте момичета, вкорених си листа от каменното цвете сега са на едно листо предполагам че са се хвнали защото не са увехнали[smilie10] жъпросчето ми е да спра ли с поливането[smilie11]
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dani_7 
Дата:   04-10-09 02:11

Вижте какво открих докато се рових из нета:
Какво цвете да подарим?
Поводите за подаряване на цветя са най-различни. Навремето е било прието цвете да се поднася само на жените, но с настъпването на еманципацията, това става не само привилегия на силния пол. Все по-често и нежните половинки добавят към своя подарък за любимия цветя.
Все пак е добре да се знае, че цветята имат свой език и когато подбираме кое от всички да изберем, да се вслушаме в традицията и да не допускаме разминаване между контекста и повода, за да не накърним чувствата на отсрещната страна.

И така:

Азалея – показва страст и темперамент у човека, който го поднася

Бегония – изразявате внимание към човека, на когото го поднасяте

Гардения – подарява се на жена и изразява възхищението на мъжа от нея

Гладиола – обикновено се подарява от мъж като знак за неговата искреност

Далия – изразява достойнство и елегантността на този, комуто се подарява

Димитровче – цветето е символ на нежност и проява на любов

Жасмин – символ на любезност. Подходящ и за двата пола

Жълтурче – показва надеждата и вярата в бъдещите взаимоотношения

Жълъд – това е растението на живота. Неговият контекст е безсмъртието

Здравец – подарява се за здраве и благоденствие

Зюмбюл – пролетно цвете, което изразява скромност и смирение пред проблемите

Ирис – показва чистотата на приятелството

Кактус – изразява издръжливост и кураж да се преборите с трудностите в живота

Кала – изразява красота и е символ на топлите ви чувства към човека

Камелия – показва вашата перфектност и възхищението ви от човека

Карамфил – най-често се подарява като символ на чиста и дълбока любов

Лале – пролетно цвете, което е символ на перфектна любов

Лютиче – показва богатството на вашата душевност

Магнолия – подарява се обикновено на мъж, за да покаже неговото благородство

Маргаритка – символ на вечна любов и чистота в отношенията

Минзухар – краткотрайно цвете, което изразява радост от живота

Нарцис – въпреки митологията се приеме като символ на почит

Невен – въпреки лечебните свойства, като цвете е символ на ревност и отчаяние

Незабравка – навежда на спомени за истинска любов и минало съжителство

Орхидея – екзотичното цвете е символ на рядка красота и неземна любов

Папрат – често се аранжира с други цветя и засилва вярата и магията на любовта

Роза – царицата на цветята, която е символ на щастливата любов

Слънчоглед – подарява се обикновено на мъже и е символ на уважение и гордост

Теменужка – подарява се на младо момиче, като символ на нейната скромност

Трева – често аранжирана с други цветя, показва подчинителната роля на подаряващия

Форзиция – изразява търпението и очакването за бъдеща любов

Фрезия – символ на доверие и желание за откровеност

Хибискус – символ на нежната красота. Подарява се обикновено на младо момиче

Циния – това цвете се подарява след дълга раздяла и изразява липсата ни от този човек

Чемшир – въпреки приетата символика означава още и желание да не бъдеш забравен

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dani_7 
Дата:   04-10-09 02:21

И още нещо открих:

Критерий при избора на всяко растение трябва да бъде възможността да му осигурите подходящи условия и да отговорите на претенциите му. Само обгърнатото от любов здраво растение е способно да стане защитник.


Растения според астрологичните знаци


Овен (21 март - 20 април)

Овенът е огнен знак, намира се под управлението на Марс. Всички растения на Овена имат едно общо и много силно свойство: те укрепват вътрешното "Аз", помагат в създаването на силна личност. Могaт да служат за талисмани на личния успех и за постигането на целите. Хората, родени под знака на овена, е добре да имат в дома си азалия, бегония, гусмания.


Телец (21 април - 21 май)

Телцът е знак на материалността, земята, постоянството и стабилността. Намира се под управлението на Венера. Всички растения на Телеца могат да се държат у дома като талисман, ако не за богатство, то в крайна сметка за обезпечаване на живота. Те правят човека издръжлив и търпелив. Подходащи са каланхое, циклама, иглика, глоксиния.


Близнаци (22 май - 21 юни)

Близнаците са въздушен, лек и много подвижен знак. Намират се под управлението на планетата Меркурий. Растенията ще помогнат на Близнаците да подобрят своите комуникативни способности, да общуват леко и непринудено. За този зодиакален знак са подходящи аспарагус, папрат, финикова палма, традесканция.


Рак (22 юни - 22 юли)

Ракът е знак на водната стихия, намира се под покровителството на Луната. Растенията могат да подобрят семейните отношения, защото правят Раците по-отстъпчиви. Те също помагат да се съхрани физическото и психическото им здраве. Ако сте родени под този знак, може да изберете аир, бегония, дифенбахия, обичка, агава.


Лъв (23 юли - 23 август)

Лъвът е огнен, властен, намира се под покровителството на Слънцето. Растенията, съответстващи на тази зодия, са способни да поддържат емоционалния и физическия тонус на човека. Те извличат от пространството енергия и бодрост. Особено са полезни на хората, които имат нужда да внесат в своя живот някаква творческа идея. В качеството на талисман помагат за издигане на авторитета. Подходящи са акалифа, кала, камелия, гардения, мимоза, китайска роза.


Дева (24 август - 23 септември)

Девата е земен знак. Намира се под закрилата на Меркурий. Растенията са призвани да поддържат здравословното състояние на човека и постоянно да попълват неговия енергиен потенциал, да подпомагат интелектуалното му развитие. Може да внесете в дома си аукуба, филодендрон, драцена.


Везни (24 септември - 24 октомври)

Везните са въздушен знак. Намират се под покровителството на Венера и Сатурн. Зодиакалните растения помагат правилно и хармонично да се развиват партньорските взаимоотношения, уравновесяват всякакви трусове. Пазят от негативното влияние на енергийния хаос и безпорядък. Внасят във взаимоотношенията хармония. Такиви сили имат ахименес, азалия, хризантема, куфея, хортензия, лилия.


Скорпион (24 октомври - 22 ноември)

Скорпионът е воден знак. Намира се под закрилата на Марс и Плутон. Подходящите растенията помагат на човека да открие достъп към собствените си енергийни запаси и да се засилят екстрасенските му способности. Сред подходящите са драцена, камбанки, зокум, алое.


Стрелец (23 ноември - 21 декември)

Стрелецът е огнен знак, намира се под покровителството на Юпитер. Растенията благоприятстват развитието на способности за комуникация, помагат в общуването. Те ще бъдат подходящи за хора, които пътешестват много, често са в командировки, защото са призвани да пазят човек в странство. Растенията, свързани с това съзвездие, помагат да се постигне вътрешен покой и духовен растеж. Подходящи са стайна лоза, стрелиция, шефлера, бамбук.

Козирог (22 декември - 20 януари)

Козирогът е земен знак под влиянието на Сатурн. Растенията, които му съответстват, помагат да се постигне устойчивост, стабилност и покой. Подпомагат изкачването по служебната стълбица. Драцена, хвойна, юка, фикус, лаврово дърво привличат от пространството енергии, благоприятстващи организаторските и административните способности.


Водолей (21 януари - 18 февруари)

Водолеят е въздушен знак под управлението на Сатурн и Уран. Растенията помагат на хората да преценяват ситуациите с нов поглед и да намерят изход дори от задънена улица. Те пазят от ортодоксалност, консервативност и ретроградство. Явявят се генератори на оригинални идеи. Успяват да привличат нови вибрации. В качеството на талисман се препоръчват за творчески хора. Подходящи са маранта, галатея, драцена, стаен клен.


Риби (19 февруари - 20 март)

Рибите са воден знак, който е под покровителството на Юпитер и Нептун. Растенията помагат не толкова във външния живот на Рибите, колкото във вътрешния. Благоприятстват духовния растеж, концентрацията, съсредоточеността. Така също растенията, свързани със съзвездието Риби, помагат за развитието на естетическото възприятие. Те са много полезни в ателиета на художници и там, където живеят хора, свързани с изкуство и творчество. За този зодиакален знак са подходящи всички аквариумни растения, палма, пелея, орхидея.

Отговори на това съобщение
 Всички форуми  |  Всички теми  |  Дървовиден изглед   << По-нова тема |  |  | По-стара тема >> 


 първа  назад  1  2  3  [4]  5 ..  10 ..  20 ..  30  31     всички  напред  последна
За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »




Материалите в този сайт са със запазени авторски права. Използването им без посочване на източника е незаконно.
Copyright © 2024 www.zadoma.com. Всички права запазени.

Станете почитател на ЗаДома във Facebook