РЕГИСТРАЦИЯ | КОНТАКТИ | ЗА РЕКЛАМА  
Име: Парола: Забравена парола
статии цветя рецепти галерия Каталог
 Нова тема  |  Всички теми  |  Към тема  |  Търсене   << По-нова тема |  |  | По-стара тема >> 
 Re:
Автор: petq0505 
Дата:   25-04-10 14:54

Някой може ли да сподели опит, от отглеждането на финикова палма[smilie11] благодаря [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: moka 
Дата:   25-04-10 15:11

Пете, аз нямам опит, но преди три години боднах 9 костилки от фурми, след 2-3 месеца израстнаха 9 фурмички[smile] !Сега са високи около 70-80 см, още не си цепят листенцата, поливам 1 път седмично, даже зимата ги пресадих и нямаше никакви поражения[smilie24] ! Ако минаваш край Добрич, имам за подаряване ,хехех[smilie24] [smilie25] !!!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: petq0505 
Дата:   25-04-10 17:55

Гале, точно за това и попитах[smile] ... моите са на 4 г. вече[smilie25] ... и са едни стърчоци [smilie18] ... , а свежи, и си живуркат така [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: кунди 
Дата:   25-04-10 18:08

Финиковата палма обича слънце. Моите от 1 април са на слънце. Почвата е 50х50 градинска почва и угнил оборски тор. Това стимулира ваденето на нови листа. Сменям ежегодно саксията с един номер по-голяма.
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: petq0505 
Дата:   25-04-10 19:00

Благодаря , Миме[smile] [smilie24] ще сменя саксиите, тор имам , всичко ще е наред...[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: БИБИНКА 
Дата:   26-04-10 17:24

момичета искам съвет закупих си семена от
мушкато посях ги и вече поникнаха как да постъпя да ги засадя в малки саксиики или направо в по голями или сандъчета продавачката ми каза че са хибридни и ще
са с много цвят. на опаковката са кичести и прекрасни
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: rumivankova 
Дата:   26-04-10 17:29

И аз си купих семена от мушкати. Моите също изкараха, но ще почакам да направят поне 2-3 сериозни листенца, приличащи на мушкато и тогава ще засяда в отделни саксийки, може и в сандъче. Според големината на сандъчето ще преценя по колко да сложа.
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: moka 
Дата:   26-04-10 22:35

Цветарки, сега по бтв предупредиха, че е възможно утре и другиден да паднат слани, особено в добруджанският край ([smilie8] е, как иначе).Прибирайте цветенцата вътре на топличко[smilie24] [smile] !

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: petq0505 
Дата:   26-04-10 23:49

[smilie24] [smilie10] [smilie10] [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: moka 
Дата:   27-04-10 18:05

Моля за съвет по-опитните цветари или цветарки-чела съм, че ако посадиш лист от сансевиера с жълт кант, тя си пуска издънки, които са чисто зелени без жълтичкото[smilie8] ...Но имаше някакъв трик като режеш някак си листото, за да я подлъжеш.Наскоро го четох или във форума, или в галерията, но не обърнах внимание[smilie8] .... Помагайте- как се реже това чудо[smilie8] [smilie24] !

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: petq0505 
Дата:   27-04-10 20:37

Мостче се прави, като се отрязва зелената част, между белите ивици, около 1 см нагоре, а белите лентички остават. Засажда се, като зелената част едва опира о повърхността на почвата.
Този метод на размножаване на лаурентий го даваха по цветен магазин, преди доста време.

Ето това намерих , Гале [smile] [smilie25] [smilie25] [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: moka 
Дата:   27-04-10 20:45

Петенце, мерси много за инфото!Много съм ти задължена, миличка!
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: petq0505 
Дата:   27-04-10 21:30

[smilie24] [smilie25] [smilie25] [smilie25] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: бибинка 
Дата:   28-04-10 09:24

РУМИ благодаря и аз ще постъпя така успех
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: iana-k 
Дата:   01-05-10 17:59

Някой отглеждал ли е биденс на тераса? В литературата пише , че е за балкони и тераси, цъфти цяло лято в жълто . Моля сподолете личен опит, защото не всякога това , което е написано е вярно.
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: пипи148 
Дата:   03-05-10 12:18

Здравейте дами.Ще се радвам ,ако можете да ми помогнете със съвет.
Понеже до сега не съм гледала цветя,реших да започна с нещо лесно.Купих си семенца за калдаръмче.Посях ги в 2 сандъчета на терасата.Поникнаха ,НО си стоят ситничи.Взеха да им почервеняват листенцата.Почвата ми е от магазина-по -рехавка е.[smilie11] Много ли ги поливам ,малко ли?Благодаря предварително.
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: EliD 
Дата:   03-05-10 14:50

Момичета има ли някакъв начин да спася умиращ Хибискус[smilie2] ? Оранжев е - любимия ми цвят. Беше ми останал само един, защото раздадопх останалите и сега край. Започнаха да се спаружват листата(всичките), същото последва и със стеблата. Днес го извади и корените изглеждат живи. Измих го с много бледо розов разтвор на калиев перманганат и се чудя какво да правя. Помагайте, отчаях се![smilie11]
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: talasam 
Дата:   03-05-10 18:25

пипи148 калдъръмчетата са страхотни и много непретенциозни цветенца.Нормално е в началото да растат бавно. Листенцата са станали червени най-вероятно от слънцето и моите са така.[smile]
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: пипи148 
Дата:   03-05-10 18:50

talasam,благодаря ти за отговора.Вече си мислех ,че пак съм се изложила.Ако се справя с тях ,ще се захвана и с други цветя.
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kia 
Дата:   03-05-10 20:40

пипи148 ,и моите в градината червенеят,нормално е.Само внимавай с поливането,по-сухолюбиви са.
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Dessyta 
Дата:   06-05-10 23:51





Публикацията е редактирана (07-05-10 17:20)
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: rumivankova 
Дата:   16-05-10 23:01

Не съм влизала във форума скоро- знаете от кога[smilie18]
Но тази вечер влязох- вече час разглеждам и чета- и какво да видя- красотички от цветя, но....пак снимки без обяснения от тези, които са ги пуснали, няма какви са, от къде са, е не всички, но повече са така. Старите съфорумки са писали, обяснявали какви са цветята, от къде ги имат.
Скъпи нови цветарки и цветари, пишете нещо, за да ни е ясно какво искате да покажете!!!
И най- големия ужас, да видиш тук да се продават цветя на космически цени!!!Кой ще е този луд да си ги купи![smilie23]
[smilie23] [smilie23] [smilie11] [smilie11] [smilie11]
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: petq0505 
Дата:   17-05-10 09:02

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [beer]

Отговори на това съобщение
 Цветя:
Автор: Джижи 
Дата:   17-05-10 13:32

Здравейте момичета!Току що се регистрирах и реших да напиша моят болен проблем.Имам коледниче и така не цъфна и 2 година.Защо и аз не знам.Знам,че трябва да е на хладно зимата,да не се мести когато има пъпки,да се тори но....уви.!Колкото полагам грижи то не цъфти.Помогнете ми!Гледам едно на една баба в мазето на прозорецаи лятото стои там и познайте -цялото в прах и пак цъфти![smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Джижи 
Дата:   17-05-10 13:46

ELID какво стана с товята китайска роза?/Хибискус/Аз имах същата като твоята,но зимата я сложих на по топло място и загина.Направо листата станаха ,като попарени от слана.Бешена 2 етаж на къщата ми итой не е отопляван,но никога не ми са замръзвали.Взех,че я преместих декеври месец и я уморих.Сега ще си търся такава същата.Моята приятелка има ще ми даде резник.
Отговори на това съобщение
 Всички форуми  |  Всички теми  |  Дървовиден изглед   << По-нова тема |  |  | По-стара тема >> 


 първа  назад  1  2 ..  10 ..  17  [18]  19  20 ..  30  31     всички  напред  последна
За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »




Материалите в този сайт са със запазени авторски права. Използването им без посочване на източника е незаконно.
Copyright © 2024 www.zadoma.com. Всички права запазени.

Станете почитател на ЗаДома във Facebook