РЕГИСТРАЦИЯ | КОНТАКТИ | ЗА РЕКЛАМА  
Име: Парола: Забравена парола
статии цветя рецепти галерия Каталог
 Нова тема  |  Всички теми  |  Към тема  |  Търсене   << По-нова тема |  |  | По-стара тема >> 
 Re:
Автор: moka 
Дата:   19-04-10 19:47

Руми, ядосвам се, че не расте и се страхувам, че ще зарази разклоненията с тези гадини[smilie22] , а така си я харесвам[smilie8] .А пък си представям като се разклони какъв разкош ще е, но с въшки[smilie23] [smilie10] [smilie9] ... Нямам къде да я напръскам с нещо отровно- нямам тераса, на стълбището ще ми я откраднат, а вътре не мога да пръскам заради бебо-няма да диша изпаренията заради тези въшки[smilie23] [smilie10] .Но ще си помисля[smilie24] .Днес ми хрумна идеята за резитбата, но дано се оправи[smilie24] .

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: moka 
Дата:   21-04-10 13:30

Момичета и момчета цветари, искам съвет-как гледате вашите ледебурии[smilie11] ?Имам такава капризка и незнам все още колко често се полива, на слънце или на сянка и е хубаво, абе всичко[smilie8] [smilie11] ?Първо я изложих на пряко слънце-започна да вехне, скрих я на много светло, но без слънчеви лъчи-и там не и харесва, нещо една ми е мека такава...Не преполивам- на 2 седмици веднъж маалко водица и капвам, отгоре съм и сложила камъчета да задържат повече влагата, но не ми върви и това е [smilie23] [smilie10] .Споделете как гледате вашите[smile] ?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: rumivankova 
Дата:   21-04-10 13:43

За ледебурията- моята измръзна зимата, но успях да спася едно коренче, сега върви бавно, но явно чака пролетта и да се стопли, защото моята през лятото полудя, беше на сянка на вън и изпълни цялата саксия. Не се отчайвай, остави я на сянка , не я поливай много. Виж моята в галерия и твоята ще се оправи!
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: iana-k 
Дата:   21-04-10 18:32

Ледебурията е сукулент и не бива да се преполива, особено зимата.
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Gali4ka 
Дата:   23-04-10 09:14

Момичета, някой ползвал ли е т.нар. ВКОРЕНИТЕЛ и какво представлява? Опитах в търсачката тук, но тя никак не работи!!![smilie10] /обяснява някъкво "куче", "котка"...???/[smilie18]
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kamipan 
Дата:   23-04-10 09:23

Това което съм ползвала е http://laksifert.com/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=55&Itemid=40
поминалата година за мушкато и съкъзи, а миналата година за дива лоза и коледна звезда.
Ти за какво ще го ползваш?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: katiusha 
Дата:   23-04-10 09:47

Здравейте! Вкоренитела който ползвам аз е като пудра. купих си го миналата година от един цветарски магазин за около 5 лева. [smile]
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: elia78 
Дата:   23-04-10 09:59

ПРИВЕТ!!![smile] [smile] [smile]
МОЛЯ ВИ ЗА СЪВЕТ.МИСЛЯ ДА СИ КУПЯ КОЛЕРИЯ,НО ТЪЙ КАТО ДОСЕГА СЕ ГЪТНАХА ДВА БРОЯ ИСКАМ ДА СПОДЕЛИТЕ ВАШИЯ ОПИТ С ТОВА ЦВЕТЕ.ПРЕДИШНИТЕ ГИ ГЛЕДАХ КАКТО СЕ КАЗВА КАТО ПО УЧЕБНИК.БЯХ ИЗЧЕЛА ДОСТА НЕЩА,НО ВЪПРЕКИ ТОВА УМРЯХА.
ЩЕ СЪМ БЛАГОДАРНА НА ВСЕКИ,КОЙТО СПОДЕЛИ ОПИТА СИ.
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: janka57 
Дата:   23-04-10 15:59

Ели,аз също като теб не мога да го гледам това цвете,а също и еписцията.Съфорумки ми даваха,но уви...чак ме е срам от тях и вече съм се отказала въпреки,че много ги харесвам. [smilie24]
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: iana-k 
Дата:   23-04-10 17:36

Моята колерия е на остъклена тераса- северна там е и зиме и лете.През лятото поливам през няколко дни в зависимост от температурите, а зимата поливам много рядко може би по веднаж в месеца, съвсем по малко колкото да не умре. Обикновено загива от преполиване.
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: janka57 
Дата:   23-04-10 18:04

Янче,тази ли тераса,на която са многото цъфтящи цветя е северна...моята е ъглова изток и юг ,лятото е много слънце и не всички цветя им е добре,имам и северна,но и двете не са остъклени...с две думи не мога да се справя.
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Gali4ka 
Дата:   23-04-10 23:43

Благодаря ви за информацията за вкоренителя! Искам да го ползвам за мучката и сакъзчета. Понеже видях, че някои имат проблеми с листните въшки, утре ще ви снимам един препарат, с който аз реших успешно този проблем. Едно напръскване само! Сега вече не може да ме уплаши никаква въшка!
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: moka 
Дата:   23-04-10 23:48

Гале, с нетърпение ще чакам[smilie24] !

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Gali4ka 
Дата:   23-04-10 23:58

Не можах да се стърпя - ходих до мазето да видя името на препарата: КЛИНЕС против листни въшки и акари. Действието е ефективно и продължително! А това го копирах като търсех изображение на препарата в Гугъл:"http://www.thcfarmer.com/forums/f47/a-10422/" Тук си разговарят за въшковия проблем и също много добри отзиви за този Клинес. Не е скъп и мисля, че си е български/май Варненска фирма е/, обаче със сигурност е от Брикалажа. От там съм си купувала едни като дезодорант, без никакъв ефект! Но този КЛИНЕС е върха!
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vili.mi6o 
Дата:   24-04-10 00:00

За мушката и сакъсчета вкоренител не се препоръчва.
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Gali4ka 
Дата:   24-04-10 00:02

Ето го: http://www.strelitzia-bg.com/detail.php?item_id=177
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: moka 
Дата:   24-04-10 00:06

Гале, много ти благодаря[smile] [smilie24] ! Дано не мирише гадно...Още утре ще ида в бриколажа да го търся!Благодаря отново[smilie24] !

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Gali4ka 
Дата:   24-04-10 12:21

Не мирише никак гадно и ще видиш колко е добър! Успех!!![smilie24]
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sukulent 
Дата:   24-04-10 12:58

Здравейте.Днес си взех от пощата и засадих няколко сукулентни цветя от един прекрасен магазин:
http://plantdream.com/shop/
Бързам да се похваля,защото съм очарована и от бързината на обслужване,и от коректността,и от прекрасните цветя,и от ниските цени,и от подаръка-още едно цвете!Хиляди благодарности!
П.П.Поръчах на 21.04.и днес-24.04. са при мен.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: julka 
Дата:   24-04-10 13:08

Хайде миличка покажи ги-нямаме търпение!!!!!!!!!!
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sukulent 
Дата:   24-04-10 13:21

Снимките вече са в галерията!
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kia 
Дата:   24-04-10 15:33

sukulent,благодарности за линка,има много интересни неща[smilie25]
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kia 
Дата:   24-04-10 15:45

В момента в Бургас в градинката на гарата цъфтят японси ябълки-приказно красиви са!
Имам молбата да ми посочите сайтове за поръчка,влюбих се в тези дръвчета!
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: rumivankova 
Дата:   24-04-10 16:56

Do kia- аз съм виждала в Бриколаж японски ябълки. Потърси там.
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kia 
Дата:   25-04-10 12:40

Благодаря,Руми![smilie24]
Отговори на това съобщение
 Всички форуми  |  Всички теми  |  Дървовиден изглед   << По-нова тема |  |  | По-стара тема >> 


 първа  назад  1  2 ..  10 ..  16  [17]  18 ..  20 ..  30  31     всички  напред  последна
За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »




Материалите в този сайт са със запазени авторски права. Използването им без посочване на източника е незаконно.
Copyright © 2024 www.zadoma.com. Всички права запазени.

Станете почитател на ЗаДома във Facebook