РЕГИСТРАЦИЯ | КОНТАКТИ | ЗА РЕКЛАМА  
Име: Парола: Забравена парола
статии цветя рецепти галерия Каталог
 Нова тема  |  Всички теми  |  Към тема  |  Търсене   << По-нова тема |  |  | По-стара тема >> 
 Re:
Автор: petq0505 
Дата:   09-04-11 16:41

[smilie24] [smilie3] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dinika2 
Дата:   09-04-11 16:47

a mejdu drugoto za vsichki,koito obojavat bromeliite...edin chudesen savet...postavete bromeliata kakto e v saksiata vav sad palen sas topcheta gelatin...xte se ubedite sami v chudoto.....:)spasih 3 bromelii i v momenta se poiaviavat novi cvetove:):):)
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kia 
Дата:   20-04-11 11:16

Здравейте момичета!Пак ще искам съвет за глориозата.Покълна най-сетне исе развива невероятно бавно.Засадила съм я в саксия 15 сп в диаметър и имам съмненията,че ще бъде малка,когато това чудо най-сетне започне да расте.
Много моля да споделите опит![smilie11] [smilie11] [smilie11]
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Лиляна 
Дата:   22-04-11 10:34

Иска топло глориозата,като се оправи времето[smilie3]тогава ще се хвалиш,колко бързо расте[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kia 
Дата:   22-04-11 21:27

Лили,на прозорец над парното е.И да,непременно ще се похваля![beer] [beer] [beer]
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kia 
Дата:   14-09-11 14:11

Здравейте,момичета и момчета!Вече е време за есенните луковици, затова имам питане-получавал ли е някой цветя от Botanika.com?Имат много изгодни цени,но трети ден чакам отговор на запитване за поръчка на едро.А в същото време получих от тях съобщение,че са заредили есенни луковици.Не искам да прибързвам с поръчките,защото има големи разлики в цените на едро на различните търговци,но и времето ще започне да ме притиска.А това е,понеже считано от 09,09, съм стипендианта на министър Тотю Младенов,т.е. съм съкратено, и имам желанието да опитам дали хобито ми може да се превърне в професия.
Ще се радвам на информация и съвети от ваша страна!
Отговори на това съобщение
 Re: ВСИЧКО ЗА НАШИТЕ ЦВЕТЯ :)))
Автор: stoika_7 
Дата:   15-09-11 12:23

Здравейте!Нова съм тук,но искам да помоля за съвет-миналата зима поставих антуриума в стая с мн сух въздух,листата увяхнаха,но корена беше здрав.Поставих го във вода и сега има две като пъпчици около 5-6мм,мога ли сега да го засадя или да чакам до пролетта?Благодаря предварително!
Отговори на това съобщение
 Re: ВСИЧКО ЗА НАШИТЕ ЦВЕТЯ :)))
Автор: sevdalina_hadjieva 
Дата:   17-09-11 12:55

аз искам червена кана,ето адреса ми-гр.Златоград,обл.Смолян,ул.Хр.Ботев 53,Севдалина Хаджиева,по пощата
Отговори на това съобщение
 Re: ВСИЧКО ЗА НАШИТЕ ЦВЕТЯ :)))
Автор: malko_kote_viki 
Дата:   24-09-11 14:55

Искам да попитам моя кактус бочкоо не е цъфтял от една година че и повече а е жив,кога ще цъфти моя сладур?
Отговори на това съобщение
 Re: ВСИЧКО ЗА НАШИТЕ ЦВЕТЯ :)))
Автор: Ivanov57 
Дата:   24-09-11 23:46

Малко коте Вики твоя кактус тази година може и да не цъфне зимата го дръж на студено от 5 до 15 градуса а лятото на слънце и ще цъфне щом е здрав и щом е цъфтял защото има кактуси който не цъфтят!
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: salviq 
Дата:   01-10-11 15:48

Здравейте, зная че темата е за цветя, но някой може ли да ми помогне с информация откъде мога да намеря семена за лилави картофи, жълти и черни домати и други такива нестандартни зеленчуци.
Отговори на това съобщение
 Re: ВСИЧКО ЗА НАШИТЕ ЦВЕТЯ :)))
Автор: sveteto1970 
Дата:   30-11-11 13:35

Здравейте,прочетох в списание къща и градина че спатифилумът може да цъфти и през зимата,моят го имам от 3години но цъфти само през лятото,държа го в отопляема и светла стая през зимата но не ще зимата да ме радва с красивите си цветове,къде може да е проблемът[smilie11]
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Лиляна 
Дата:   01-12-11 12:31

Проблема е в "списанието",не при тебе[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: loli 
Дата:   01-12-11 12:56

Lilqna,ne mislete,4e kato pokazvate hubavi orhidei moje da otgovarqte taka:"problema e v "spisanieto",ne pri tebe...nai-malkoto e nevazpitano,da ne kaja nepo4teno i nepristoino.
Ne si iztrivaite posta,a si obosnovete pisaniqta...
Temata e Vsi4ko za na6ite cvetq i za6o da ne popita 4ovek ne6o,koeto ne mu e qsno?
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ianos68 
Дата:   01-12-11 13:18

"Описание: Според изследвания на НАСА спатифилиумът е едно от десетте стайни растения, които намаляват концентрацията на вредни вещества като формалдехид, бензин и въглероден двуокис от въздуха. Родината на Бялото фламинго са влажните тропически гори на Централна и Южна Америка. Познати са 36 вида. Най-известни декоративни видове са S. Cannifolium, S. Floribundum, S. Heliconiifolium, S. Wallisii. Листата са лъскави, тъмнозелени и с изпъкнала средна жилка. Съцветията са във вид на бял цилиндър от ароматни цветчета, обгърнат от бял прицветник. Цъвти през пролетта, но понякога и през есента. Цветът е траен - до няколко седмици. Впечатление правят тъмнозелените лъскави листа с изпъкнала средна жилка.

Грижи: Спатифилумът изисква топлина и влажен въздух, не понася добре течението.
Местоположението му може да бъде от светло, но защитено от преки слънчеви лъчи, до полусенчесто.
През цялата година се държи на стайна температура не по-ниска от 16 градуса.
През лятото почвата трябва да бъде умерено влажна, периодично да се пръска с вода. През зимата се полива с вода със стайна температура и по-умерено, а в периода на покой по-сухият въздух няма да му навреди. Място: Разпространено е в тропиците на Америка, Азия и Полинезия.

Размножаване: Размножава се чрез деление или с резници откъм върха.

Съвет на градинаря: Всички части на растението могат да предизвикат стомашно-чревни разстройства, а при попадане на сок върху кожата, се получава раздразнение"
Loli може би тази статия ще ти даде отговор на въпроса за списанието и че Лиляна е права. Защото пък това което съм прочела от нея като съвет и коментар доказва че, е високо ерудиран човек.
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Лиляна 
Дата:   01-12-11 13:21

loli
1.Вие българка ли сте,българите,пишат на кирилица.
2.Поста няма да си го изтрия!
Та,почвам да се обосновавам:
3.Вие, loli
какво лошо прочетохте в моя пост?
4.Ако Вие loli,сте загубила толкоз цветя,колкото мен и то цветя,за които съм давала пари,а не някой да ми е подарил,само защото съм вярвала на разните "драсканици" в списанията,тогава обясненията ми ще са други.
5.Вие loli ,какви цветя гледате,защото в галерията няма едно Ваше цвете,споделено с нас.
6. loli таквиз като тебе, знаеш ли колко са минали през тоз форум,през годините.
Лек ден Ви желая loli ,ако имате проблем,то си го решете сама,аз не съм ваш проблем.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Dessyta 
Дата:   01-12-11 16:28

[smilie19] [smilie19] [smilie19]
Лили не ти ли е ясно,че въпросната личност loli е най-новият,пореден профил на известна наша познайница от сайта,която не спря да си показва болеста....Почерка,начина на изказ вече ми е до болка познат,дори и на патагонски да пише!!!!!Това може да се случва само в този сайт,никъде другаде,като няма админи!!!![smilie5]
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kia 
Дата:   01-12-11 18:26

loli ,в нашите очи/на редовните посетители на сайта/ Лили е екперт не само по орхидеите.Всички сме получавали съвети от нея.Знанията за цветята са въпрос на опит и желание да учиш.Не виждам защо се чувстваш засегнат/а от коментара й,освен ако не си автор на въпросната спорна статия.И кой е казал,че всичко ,побликувано в нета е вярно?!?Тук се събираме да разменим знания и опит и тонът ти е ,меко казано,неуместен.Просто да беше споделил/а твоя опит.
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: salviq 
Дата:   01-12-11 19:49

Момичета, не й се връзвайте, простичко казано. Не виждате ли каква завист блика от думите й.Аз също съм страдала доста от разни статии в списания и вече не им се доверявам, пък и защо, като си имам Лили да я питам![smilie19] По въпроса за спатифилиума, моят пък цъфти само през зимата, не и през лятото.
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: loli 
Дата:   02-12-11 14:13

lilqna,molq Vi za izvinenie-prosto mi prozvu4a podigravatelen otgovora vi.
Sajalqvam 4e ne sam vi razbrala pravilno,moje bi za6oto az mnogo vqrvam na napisanoto v specialnite spisaniq za cvetq.
A za pisaneto na latinica-prosto nqmam balgarski na kompwtara.
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: petq0505 
Дата:   02-12-11 18:24

[smile] Ехооо, Лилко много си точна, аплодисменти!!!
Десито е написала точното нещо , за точната съфорумка-браво![smile] [smilie3] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: salviq 
Дата:   03-12-11 20:19

Здравейте, имам нужда от помощ. Моля за съвет но от личен опит. Няколко пъти се опитвам да си захвана теменужка от листенце. Изчаквам да се образуват коренчета и до тях малки розетки с листенца и засаждам, но .....уви. Сега в момента пак имам листенца с коренчета, но без малки листенца до тях, да ги засаждам ли. Споделете вие как го правите, за съжаление нещо не ми се отдава да се грижа за това красиво цвете.
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: salviq 
Дата:   04-12-11 11:28

[smilie11]
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Лиляна 
Дата:   05-12-11 10:03

Насе,сей, не чакай, малко вода,светлината да не е силна[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: salviq 
Дата:   05-12-11 10:22

Благодаря Лили, както винаги -ти.
Отговори на това съобщение
 Всички форуми  |  Всички теми  |  Дървовиден изглед   << По-нова тема |  |  | По-стара тема >> 


 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  28  [29]  30  31     всички  напред  последна
За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »




Материалите в този сайт са със запазени авторски права. Използването им без посочване на източника е незаконно.
Copyright © 2024 www.zadoma.com. Всички права запазени.

Станете почитател на ЗаДома във Facebook