РЕГИСТРАЦИЯ | КОНТАКТИ | ЗА РЕКЛАМА  
Име: Парола: Забравена парола
статии цветя рецепти галерия Каталог
 Нова тема  |  Всички теми  |  Към тема  |  Търсене   << По-нова тема |  |  | По-стара тема >> 
 Re:
Автор: sevdalina_hadjieva 
Дата:   21-12-11 07:23

здравейте момичета,отдавна искам да си купя едно цвете,но тук при нас го няма-КОЛЕДНИЧЕ,АКО НЯКОЙ ГО ИМА ЩЕ СЕ РАДВАМ ДА МИ ПРАТИ РЕЗНИЦИ ДА СИ ЗАХВАНА,КОГАТО Е ВЪЗМОЖНО РАЗБИРА СЕ,БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sveteto1970 
Дата:   21-12-11 08:21

Здравей,с най голямо удоволствие ще ти пратя,но нека да се постопли.ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ ОТ МЕН
[beer]
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sevdalina_hadjieva 
Дата:   21-12-11 10:00

МНОГО ЩЕ СЕ РАДВАМ
Отговори на това съобщение
 Re: дипладения
Автор: salviq 
Дата:   16-01-12 18:41

Моля да ми помогнете със съвет. Окапаха листата на дипладенията ми. Имам я от 4 месеца. В същото време се развиват нови тънки, дълги мустачета. Поставила съм я на цветарник на западен прозорец. Къде греша?
[smilie11]
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: loli 
Дата:   16-01-12 22:18

Salviq,diplata po princip okapva prez zimata,a 6om ima6 i novi musa4eta-spored men nqma6 gre6ka.O4akvai golqmo i krasivo cvete prez proletta.Uspeh i mnogo cvqt ti jelaq.
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Лиляна 
Дата:   17-01-12 13:32

Насе,нищо и няма[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dimkaa69 
Дата:   28-03-12 16:57

Помощ! Купих си гузмания,обаче по листата й се появиха кафеви петна,може ли някой да ми каже на какво се дължи това.
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: petq0505 
Дата:   28-03-12 16:58

Дими, качи снимка в галерия, Лиляна е спец по цветята, а има и други цветарки, ще кажат кое , как.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dimkaa69 
Дата:   28-03-12 18:57

Благодаря ти Петя.



Публикацията е редактирана (28-03-12 18:58)
Отговори на това съобщение
 Re: ВСИЧКО ЗА НАШИТЕ ЦВЕТЯ :)))
Автор: Penelope 
Дата:   30-03-12 20:25

Здравейте цветарки,

След продължително отсъствие се включвам отново. Нямам търпение да разгледам галерията с вашите красоти... Но имам и един въпрос - относно драцената ми, която имам от вече близо 4 години, но не иска и не иска да расте. Стъблото, както и разклоненията-4 на брой, са ужасно тънки. Та реших вместо да я гледам как се мъчи, да я отрежа, дано се почувства по-добре. Въпросът ми е, как да вкоренявам отрязаните, вдървени части, директно в почва?И каква почва е най/подходяща? Трябва ли да изчакам отрязаното да изсъхне? Чувала съм, че там, където се реже се запечатва с восък, това ли е най/доброто решение?
Предварително благодаря, пожелавам ви добро настроение и прекрасни цветя!:)
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: doretta 
Дата:   30-03-12 21:36

Здравей Penelope, рязала съм многократно моята драцена и мисля, че се справям/ можеш да я видиш в моите снимки в галерия/.Аз процедирам така-отрязаните стъбла вкоренявам във вода докато пуснат хубави корени и засаждам в саксията при основното растение,за да стане композиция.Там,където съм отрязала, запечатвам с восък,за да не поема въздух стъблото и да не изсъхне/така съм чувала и го правя/.Не след дълго си пуска нови издънки на отрязаното място.Дано съм била полезна и при теб да се получи, Успех! :)
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Penelope 
Дата:   31-03-12 12:10

Благодаря ти Дорета, дано да се получи! [smilie24]
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: detelina85 
Дата:   03-04-12 19:35

Здравейте, искам да попитам дали някой има воден зюмбюл и лесно ли се гледа? Днес видях в един магазин и ме заинтригува, но не знам нищо за него.
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: lo6ata 
Дата:   05-04-12 11:18

Aйххорния (Воден зюмбюл) Eichhornia
Цветя |

Eichhornia 251x300 Айххорния (Воден зюмбюл) Eichhorniaсем. Pontederiaceae

Това водно растение носи името на Й. А. Ф. Айххорн (1779-1856), министър на образованието на Прусия. Родът включва 7 вида многогодишници, които в субтропическите райони са досадни водни плевели, но в аквариуми или други водни контейнери са изключително ат­рактивни и занимателни. Обикновено плават свободно върху повърхността на водата, но в естествената си среда често се вкореняват в плитчинната кал. Целите лъскави листа сами по себе си са изключително декоративни, но още по-привлекателни са светловиолетовите до бели цветове, заради които именно ги наричат водни зюмбюли. Размножа­ват се чрез разделяне. Гледа се видът А. красипес (Е. crassipes = Е. speciosa), който се разпростира нашироко от ко­ренища. Бъбрековидно закръглените му листа имат тумбести стъбла и това го прави още по-интересен.

Изисквания

Много топлина и светлина, но да се предпазва от жарките слънчеви лъчи.
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: detelina85 
Дата:   05-04-12 11:23

Благодаря за информацията! :)))
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: lo6ata 
Дата:   05-04-12 11:30

МОЛЯ НАЛИ ЗА ТОВА СА ПРИЯТЕЛКИТЕ ДА СИ ПОМАГАТ И ДА СИ РАЗМЕНЯТ ИНФОРМАЦИЯ И ЛИЧЕН ОПИТ [smilie25] [smile]
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: detelina85 
Дата:   06-04-12 14:57

[smile] [smile]
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: salviq 
Дата:   10-05-12 22:56

Хайде да ми помогните, теменужките ми заболяха, а толкова им се радвах. В момента целите са в цвят и са нападнати от памуклийка, особено в основата на листата и сърцевината.Не искам да ги изхвърлям, а да ги оправя ако може и затова се нуждая от вашата помощ.
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Наталка 
Дата:   11-05-12 08:48

На мен ми изсъхна 3 годишната пасифлора, първо бяха листата, а сега и стеблото[smilie11]
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: кунди 
Дата:   11-05-12 20:52

salviq изкарай ги навън и ги напръскай с Актара или Моспилан. Препаратите са в малки пакети за 10л. вода. Вечерта си ги прибери и ще си решила проблема. Наталка, пасифлората се вкоренява лесно от резник,под буркан и на сянка. Ако беше наблизо щях да ти наскубя от моята няма отърваване и е като плевел-студоустойчивата церулея, но нямам време за пощи и еконти. Все ще намериш някой съсед да ти резне клонче.[smile]
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: salviq 
Дата:   11-05-12 22:13

Благодаря за съвета, утре ще притичам до агроаптеките на пазара.
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kia 
Дата:   12-05-12 07:22

И аз ползвам моспилан за гадинките и съм доволна от него.
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: krisi06 
Дата:   12-05-12 13:00

Моля за съвет - какъв препарат да ползвам за щитоносни въшки?

Отговори на това съобщение
 Re: ВСИЧКО ЗА НАШИТЕ ЦВЕТЯ :)))
Автор: bdihonova 
Дата:   04-07-12 15:22

напишете тук линкаhttp://www.flora-bg.net/02/973-85-00/browsepic.html?iid=387

Здравейте, имам фикус като този от посоченият линк, но нямам представа от кой вид е. Може ли да ми каже някой?
Поздрави
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: miravictory 
Дата:   04-07-12 20:23

Здравейте, bdihonova!
Това е фикус бенджамин. Много лесно се гледа, непретенциозен.
Отговори на това съобщение
 Всички форуми  |  Всички теми  |  Дървовиден изглед   << По-нова тема |  |  | По-стара тема >> 


 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  29  [30]  31     всички  напред  последна
За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »




Материалите в този сайт са със запазени авторски права. Използването им без посочване на източника е незаконно.
Copyright © 2024 www.zadoma.com. Всички права запазени.

Станете почитател на ЗаДома във Facebook