РЕГИСТРАЦИЯ | КОНТАКТИ | ЗА РЕКЛАМА  
Име: Парола: Забравена парола
статии цветя рецепти галерия Каталог
 Нова тема  |  Всички теми  |  Към тема  |  Търсене   << По-нова тема |  |  | По-стара тема >> 
 Re:
Автор: valka... 
Дата:   11-12-09 11:56

Киа, благодаря ти за съвета а картофа суров или сварен?ще пробвам защото имам мноого виидове иглики ии ми е жал за тях, обичам си ги и им се радвам като на малки деца.Елиа гледам иглики и у дома но за кратко не издържат! А като ги пресадих на вилата умряха защото са парникови.Обаче цикламата обича на двора и пак цъвти не умира.[smile]
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: janka57 
Дата:   15-12-09 14:06

Валка,цикламите които си засадила в двора от дивите ли са... [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: valka... 
Дата:   15-12-09 14:51

Янка, от тези дето се продават по магазинчета за цветя, просто реших да го глобна в земята и сега още цъвти!!!!
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: valka... 
Дата:   15-12-09 14:52

Киа????? картофа суров или сварен с БИ_%*
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: janka57 
Дата:   15-12-09 17:00

Валка зимата ще ги пребираш ли,аз имам в градината,но са вадени от гората и не мръзнат,цъфтят през есента,ако искаш виж ги в албума ми.
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: valka... 
Дата:   15-12-09 17:45

Ще ги видя в албума ти.Няма да гии прибирам, съседите им се радват!!!Имам и в апартамента и катоо видя че ще мрат ги местя на вилата на двора и там живват и се кефят!
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kia 
Дата:   15-12-09 18:57

Ох,валка,извинения,не бях влизала в темата.Картофът е суров,поставя се,когато садиш цветята или ако вече са посадени-напролет.Предполага се,че през зимата гадинките спят...[smilie19]
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: valka... 
Дата:   15-12-09 19:03

aaaa, мерси ще им дам да хапнат на моите гадинки,дано се отърва от тях ненаяли се(те са като данъчни бе)
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Невена 
Дата:   16-12-09 11:27

За цикламите идеалната температура е 5-10 градуса. Идеалното място за цъфтеж е на остъклена южна тераса или стълбище. Същото място е подходящо и за коледничето и за камелията и за гарденията и за много други растения, цъфтящи през зимата. Топлината просто ги убива.
За картофа и къртиците - не мисля че е ефективно. Това е подходящо за сляпо куче, но не и за къртица. Къртицата не яде картофи, а ги изравя. Тя е хищник. Сляпото куче са храни с корени, грудки, луковици и т.н. Тези подземни гризачи правят зимните си леговища дълбоко под земята. Напролет ще ви изненадат с ново поколение - 20-тина броя.
Отговори на това съобщение
 Re: ВСИЧКО ЗА НАШИТЕ ЦВЕТЯ :)))
Автор: salviq 
Дата:   16-12-09 11:50

Моля да ми помогните със съвет, покрай топлото време къртиците се активирали и ми изровиха засетите луковици от стрелиция.[smilie10] Помогнете да се избавя от нахалните гадинки.Ровнах се тук там и прочетох доста информация, но моля за лично изпробван сполучлив метод.
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: liljana 
Дата:   16-12-09 12:43





Публикацията е редактирана (16-12-09 12:49)
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vanq_29 
Дата:   16-12-09 13:10

Здравейте,ще споделя личният си опит с къртиците.В агроаптеките има хапчета за къртици,слагаш по хапче в дупките им и те бягат в съседите и повече не идват в твоята градинка[smile] А съседа да се спасява сам [smilie25]
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: svetta 
Дата:   16-12-09 13:41





Публикацията е редактирана (16-12-09 13:44)
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kia 
Дата:   16-12-09 14:10

vanq_29 ,ще ги изпробвам,чеминалата година ми изпоядоха лилиумите.Пробвахме с една измислица с ултразвук/или инфразвук[smilie11] /-имах чувството,че много им хареса[smilie10]
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: salviq 
Дата:   16-12-09 14:22

Питах за тези хапчета в две три аптеки, но не ми дават, били Първа група и може да ...........[smilie5]
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: valka... 
Дата:   16-12-09 14:33

Леееле, Невена тии ме отчая като ми каза за поколението на къртицата.Ваня ме зарадва че има хапче,Лилиана даде най-мъдрото решение ама па сега трябва да си куппувам пушка(моя ще помисли че е за него и няма да разреши)Киа пък им пускала музиика(и аз се прецаках с тоя ултра звук) не знам какво ще правя, но ще опитам с оотровата дето незнам дали ще ми продадат .Мисля като са хищници дали да не им сложа отровата на пържола??/Хахахахааа
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kia 
Дата:   16-12-09 14:41

Ох,май няма спасение!И понеже нещата отиват на майтап-ето какво ми препоръчаха за крайно и окончателно изгонване на къртиците:вземаш пръст от къртичина и я хвърляш през оградата у съседите/за предпочитане е да не ги харесваш[smilie9] /.И всичката гад се нанася у тях за вечни времена.Ами като препаратите не помагат,да помогнат бабините деветини.[smilie21] Ама много брутален ми се вижда този метод...Пък и на село много си помагаме със съседите,ей затова не мога да се спася от тая напаст!!!
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: valka... 
Дата:   16-12-09 14:47

Киа възможно е да помогне, и това ще направя.Знаеш ли че една пришка на малкото ми пръстче седя сума ти време и мазила и доФтори нищо.Една съседка ми каза вземи да премести камък от двора потъркай пришката и кажи там да остане, после върни камъка на мястото му.И ПОМОГНААААА!
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: salviq 
Дата:   16-12-09 14:47

Четох на едно място,че ги прогонили с музика на Драгана Миркович, две големи тонколони до къртичината и цял ден до дупка, ама аз нямам нейни дискове, ще взема да пробвам с рап или техно[smilie18]
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: valka... 
Дата:   16-12-09 15:14

Абе ЛИДИ ти па много ЕнтЕлЕгЕнтни тия къртици бееее, яак чалга да не щат да слушат, мога да пробвам ама на село хората са здраво стъпили на земята и ще вземат да поовикат доФтора брееее
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: aneto 
Дата:   16-12-09 18:56

www.marmaks.business.bg



Публикацията е редактирана (16-12-09 18:58)
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: valka... 
Дата:   16-12-09 19:40

Ане тенкс, беше ми много полезна, все ппак пише че първо трябва да ги избиеме.Намерих си апаратура за почиистване на кладенец, свързах се с фирмата......
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: iana-k 
Дата:   16-12-09 22:28

Невена, искам да попитам кливията може ли да остане на остъклена тераса, / най- ниска темп.5 градуса/. ОТ няколко години на тази тераса зимува стефанотиса ми защото стана много голям и няма място и за него вътре. Смятам там да оставя и дипладениите, дано не ги загубя само.
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: liljana 
Дата:   17-12-09 10:09

.



Публикацията е редактирана (19-12-09 16:09)
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Невена 
Дата:   17-12-09 11:13

Рисковано е и за кливията и за стефанотиса и за дипладенията. Те могат да понесат температура 5 градуса, но за кратко време. Ако се задържи повечко време с ниски температури и мокра почва - може да има необратими последици. Препоръчителните температури са 10-15 градуса.
Отговори на това съобщение
 Всички форуми  |  Всички теми  |  Дървовиден изглед   << По-нова тема |  |  | По-стара тема >> 


 първа  назад  1  2 ..  10  [11]  12 ..  20 ..  30  31     всички  напред  последна
За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »




Материалите в този сайт са със запазени авторски права. Използването им без посочване на източника е незаконно.
Copyright © 2024 www.zadoma.com. Всички права запазени.

Станете почитател на ЗаДома във Facebook