РЕГИСТРАЦИЯ | КОНТАКТИ | ЗА РЕКЛАМА  
Име: Парола: Забравена парола
статии цветя рецепти галерия Каталог
 Нова тема  |  Всички теми  |  Към тема  |  Търсене   << По-нова тема |  |  | По-стара тема >> 
 Re:
Автор: moka 
Дата:   03-01-10 22:25

vvvvv,благодаря ти за отговора,непременно ще потърся там[smile] (като се замисля,само там не съм търсила)[smilie24] .

Отговори на това съобщение
 Re: ВСИЧКО ЗА НАШИТЕ ЦВЕТЯ :)))
Автор: valentinikola 
Дата:   05-01-10 19:44

Момичета, след Коледа ми остана част от ананаса и понеже никой не пожела да го изяде аз го потопих във вода. Изчетох това, което е написано в сайта, но ако някой знае нещо повече или има опит - моля да ми помогне!



Публикацията е редактирана (05-01-10 19:44)
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nataliya 
Дата:   06-01-10 00:40

относно ананаса,пробвала съм 2 пъти и нищо,изгнива,може би аз не го правя както и когато трябва,но...пробваи все пак,не губиш[smilie24]
Отговори на това съобщение
 Re: ВСИЧКО ЗА НАШИТЕ ЦВЕТЯ :)))
Автор: pelovska 
Дата:   06-01-10 16:01

http://www.zadoma.com/index.php?APP_ACTION=GALLERY_IMAGE&IMAGE_ID=28519&TYPE=ALL Бихте ли ми казали как се казва цветото от линка.
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kazakova 
Дата:   06-01-10 16:03

цветето се казва сенполия или африканска теменужка[smilie24]
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pelovska 
Дата:   06-01-10 16:13

Благодаря за бързия отговор. А това [http://www.zadoma.com/index.php?APP_ACTION=GALLERY_IMAGE&IMAGE_ID=28206&TYPE=ALL.



Публикацията е редактирана (06-01-10 16:14)
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: elisto 
Дата:   06-01-10 16:21

За ананаса имаше подробно описание за начина на
вкореняване в един от броевете на сп."Цветя и дом".Това,което си спомням е,че трябва внимателно напълно да се почисти от останалата месеста част на плода и да се махнат най-долните листенца на розетката.Под тях трябва да има зачатъци на коренчета.Мисля,че пишеше да се
засади направо в пръст.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: elisto 
Дата:   06-01-10 17:03

Относно синингията,Янче бях писала под твоя снимка и сега пак проверих в руските и американски сайтове казват синингия=глоксиния.
Така че и твоето цвете би трябвало да е вид глоксиния.Поразрови го да видиш дали има грудка.Ако има би трябвало да се приспива като другите.
А за скутеларията никъде не пише да се приспива,а през лятото да се подрязва.
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: valentinikola 
Дата:   06-01-10 18:44

Ще го пробвам този начин за ананаса - благодаря Ели!!!
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kia 
Дата:   08-01-10 13:35

Имам нужда от консултация-от два дни съм притежателка на пасифлора гранадила,т.е. дървовидна пасифлора ,плододаваща.Много и се радвам,но...Прерових доста сайтове и така не стигнах до яснота за това,дали мога да я посадя на открито,така че да презимува.И пак не ми стана ясно това маракуя ли е или друг някакъв вид.Преди време моя дружка отгледа маракуя от семена,но листата и бяха нарязани,тъмнозелени и почти като на класическата пасифлора с бледозеления цвят.
Така че много моля за съвет и информация от опитните цветари в сайта.[smilie11] [smilie11] [smilie11]
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: iana-k 
Дата:   08-01-10 14:22

Ели благодаря ти, аз разрових пръстта и видях така наречените чорапчета в коита холандците садят цветята. Грудка няма , а корените са почти изгнили, не са могли да пробият. По всяка вероятност ще изгние, съжалявам защото рядко се среща.
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: moka 
Дата:   18-01-10 14:10

Момичета,във вестничето на "Кауфланд" видях,че от четвъртък пускат сентполии за 3,99;смятам да се възползвам от промоцията[преди се отнасях доста скептично към цветята от този вид магазини(супермаркети),но след супер успешната покупка оттам на декоративна розичка започнах да им се доверявам[smilie25] ].

Отговори на това съобщение
 Re: ВСИЧКО ЗА НАШИТЕ ЦВЕТЯ :)))
Автор: valka... 
Дата:   30-01-10 23:52

Прочетете заглавието на рубриката и пишете!!Не отваряйте за всяко цвете ново заглавие!Моля!Обичам реда!
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: valka... 
Дата:   31-01-10 19:56

[smilie8]
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: valka... 
Дата:   02-02-10 11:53

А пък моите минзухари растат с всеки ден!Дали ще са като на картинката ще ви кажа по нататък!
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: valka... 
Дата:   03-02-10 10:35

Купих си иглика, а цветовете като роза,за пръв път виждам,и мирише прекрасно.Дали ще издържи докато я посадя на двора??
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kia 
Дата:   03-02-10 11:07

Валка,за цвета ли питаш дали ще издържи?Не е много завярване,можеш да си я засадиш навън,но едва ли ще преживее следващата зима[smilie2] Говори горчивият ми опит-правя го всяка година с подарени иглики.
Но кой знае,може да си късметлийка и да ме опровергаеш![smilie24] [smilie24] [smilie24]
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kia 
Дата:   03-02-10 11:09

А какво ще кажете,време ли е за разсади за летни цветя?Иска ми се да ги направя рано и през април да ги засадя навън за по-ранен цъфтеж,но ми липсва опит.
Та споделете вашия опит,моля![smilie11] [smilie11] [smilie11]
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: valentinikola 
Дата:   03-02-10 11:13

Киа според мен е малко рано...изтрай до края на февруари поне...при вас е по-топличко заради морето но...рано е...Ще трябва дъъълго да ги задържаш докъто минат сутрешните застудявания, а те при нас понякога и през април се появават...Имам спомен за 10 см. сняг на 7 април...[smilie19]
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ilimili 
Дата:   03-02-10 12:07

Ако смяташ да си гледаш разсада в къщи,спокойно можеш да се захващаш с него.Миналата година се заех още след 15.януари...А по другите форуми вече си показват покаралите разсади...
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: valka... 
Дата:   03-02-10 14:52

Ние сме в балкана и правя разсад края на февруари.Държа го на стълбището където е по-хладно,гледам да не преполивам.След 1 май садя цветя и босилек и магданоз.А за игликата жалко,просто е прекрасна,все пак надеждата умира последна,имам всички видове и цветове иглика, включително и горската жълта с дълги дръжки,ако успея и с тази ще съм много горда!Киа, а пробвала ли си да я засадиш сега както е сняг само че на завет под стрехата?Жал ми е да я глобна на студа.



Публикацията е редактирана (03-02-10 14:54)
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kia 
Дата:   03-02-10 15:22

Момичета,благодаря за съветите!Ще пробвам с разсад в къщи,но ще оставя и малко семена за навън-все нещо ще стане.
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kia 
Дата:   03-02-10 15:45

Валка,иглика съм садила в края на март на двора на село-имам предвид такава от цветарски магазин,цяло лято си беше със свежи листа,но на следващата пролет вече я нямаше.Явно не е устойчива като градинските видове.И ако е внос от Холандия,е нагъкана със стимуланти и устоява колкото да стигне до купувача.Миналата година получих за 8ми март няколко каланхоета с кичести цветове в невероятни разцветки.Е,и сега цъфтят ,ама са такива изродчета горките...
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: valka... 
Дата:   03-02-10 16:06

Дааааа, жалко!От Холандия е!Ще я снимам ама няма как да усетите миризмата,прелест!Дали не е пръскана с нещо за да мирише така?Има си хас.
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: janka57 
Дата:   03-02-10 22:49

Киа,аз за първи път ще права разсад на летни цветя и мисля,че вече могат да се правят,нали по късно някои цветя се и пикирват.Винаги до сега съм си купувала готов разсад,тази година пък си купих много семена и ще пробвам,ако не успея на пазара ще е сигурно.
Валка, и аз си купих иглики,но ще ги садя в градината когато се постопли, а за следващата година ще чакаме да ги видим отново,а жълтта горска издържа ниските температури,моята вече 4-5 години си цъфти без проблем.

Отговори на това съобщение
 Всички форуми  |  Всички теми  |  Дървовиден изглед   << По-нова тема |  |  | По-стара тема >> 


 първа  назад  1  2 ..  10 ..  12  [13]  14 ..  20 ..  30  31     всички  напред  последна
За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »




Материалите в този сайт са със запазени авторски права. Използването им без посочване на източника е незаконно.
Copyright © 2024 www.zadoma.com. Всички права запазени.

Станете почитател на ЗаДома във Facebook