РЕГИСТРАЦИЯ | КОНТАКТИ | ЗА РЕКЛАМА  
Име: Парола: Забравена парола
статии цветя рецепти галерия Каталог
 Нова тема  |  Всички теми  |  Към тема  |  Търсене   << По-нова тема |  |  | По-стара тема >> 
 Re:
Автор: EliD 
Дата:   05-06-10 17:51

Джиджи гледам че темата е отишла доста назад. Моят хибискус умря[smilie2] . опитах се да си запазя резник, но не успях. Беше оранжев и сега правя всичко възможно да си намеря същия, но уви по магазините намирам само червен. Аз пък имам червен. Това ми е направо болна тема[smilie5] .
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tito 
Дата:   05-06-10 22:29

Здравейте.Искам да ви попитам дали сте поръчвали цветя от този магазин:
http://www.gradina.zamakat.com/%D0%B1%D0%BE%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%87%D0%B5%D1%81%D0%BA%D0%B0-%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D0%B0-%D0%B1%D1%83%D1%80%D0%B3%D0%B0%D1%81-%D0%B7%D0%B0%D0%BC%D1%8A%D0%BA%D1%8A%D1%82и какво е вашето мнение?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nelagete 
Дата:   06-06-10 09:40

да аз си поръчвах миналият месец и бяха много коректни и точни
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Dessyta 
Дата:   06-06-10 17:57

Аз съм си поръчвала от тях и бях безкрайно разочарована-пратиха ми малка калатея на цената на голямата,което никак не ми се хареса.И на питането ми защо така-те просто нямали големи,а в сайта е обявена такава плюс цената.[smilie11]
По-вече не мисля да поръчвам от тях нищо!!!!!![smilie9] [smilie9] [smilie9]
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kia 
Дата:   06-06-10 19:05

tito,аз поръчвам редовно там и съм много доволна и от качеството на цветята и от скоростта на изпълнение на доставките.И понеже съм от Бургас,доставките ми са безплатни.
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Dessyta 
Дата:   06-06-10 19:35

А който не е от Бургас му садират кожата за доставка...[smilie19] [smilie19] [smilie19] kia или наистина е така,или се заяждаш.....наблюденията са ми такива...нито качеството на цветята е добро,нито доставката евтина,и дадени цветя ги няма месеци наред в наличност.........поне моят горчив опит го доказва.......
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kia 
Дата:   06-06-10 20:01

Dessyta ,не бих подвела съфорумка само от желание да се заяждам с теб.Не мери всички със своята мярка.Цената на доставката винаги зависи от разстоянието и теглото,куриерските фирми имат изградени тарифи и всеки който пожелае,може предварително да се информира.Що се отнася до качеството на цветята-въпрос на гледна точка,има хора ,на които никой не може да угоди...
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Dessyta 
Дата:   06-06-10 20:23

Никой не меря с моя мярка,ти въобще не ме познаваш за да мислиш така-това са мои наблюдения,но това няма значение..разбрах че доста от съфорумките са в други сайтове и тук влизат не да се радват на красотите а просто да се дразнят с останалите...
А отностно качеството на цветята аз никога не съм отглеждала някакви треви,които са за изхвърляне,тъй че много добре разбирам що е красиво цвете....
Просто споделих,че имаше измама от тяхна страна,което е само в техен ущърб-просто загубиха клиент в мое лице,който постоянно си купува цветя,не ги проси....
Всеки сам преценя какво да прави...
Аз живея на 10км.от въпросният Замък-така че доставка от порядъка на 8лв.е безбожно висока за мен.....едно пише в сайта,друго се получава на практика,но никой не ти се обажда да потвърдиш поръчката по телефона,да попиташ и за доставката,а направо ти пристигат на вратата и те поставят пред свършен факт......
Но много е важно и какви цветя поръчваш-не може да сравниш калатея с градинско цвете,нали?????
Може да направите сравнение на голямата калатея в сайта и тази в моят албум,на 6-та страница-с две листа,която ми е доставена и таксувана за голяма......намерете приликата...



Публикацията е редактирана (08-06-10 00:37)
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nelagete 
Дата:   06-06-10 21:46

хей не се карайте аз съм на 400 км и доставката ми струваше 7,20ст и преди да тръгне ми се обадиха да ми кажат колко ще ми излезе и кога да ги очаквам за мен са доста коректни и каквото съм ги папитала моментално са ми отговорилии цветята дойдоха в перфектно състояние
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tito 
Дата:   06-06-10 22:48

Момичета,няма нужда от нерви.Всеки свободно изказва своето мнение.Винаги е имало доволни и недоволни.Благодаря,че споделихте и бяхте искрени.
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: elia78 
Дата:   07-06-10 06:56

Здравейте!Имам нужда от съвет за калатеята.Първо калатеята е с гладки листа/не кадифени/ и като я купих си беше здрава и съвсем наред.Но,след време листата й от долу станаха лепкави и все едно е минал охлюв през тях/имат такива следи каквито остава слузта на охлюва след като изсъхне/.Иначе да отбележа,че цветето си расте,изкарва нови листа и няма признаци да умира.Но,това лепкавото много ме дразни.
В магазин за препарати не съм питала,защото ми е омръзнало от "компетентни" продавачки.
Моля,ако някой от вас знае точния препарат за този проблем да ми пише.
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Лиляна 
Дата:   07-06-10 09:50

Търсе и намери охлюва,може да е и гол охлюв.Измий листата със сапунена вода[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: кунди 
Дата:   07-06-10 14:51

А според мен се касае за "медена роса" признак, че по листата на растението има гадинки. Третирай с моспилан или актара. Успех!
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: silvity 
Дата:   07-06-10 22:17

Оххх моля някой от вас да ми помогне... Виждам че разбирате от растения и ви моля да ме посъветвате как да накарам орхидеите ми да цъфтят, защото всичко им е наред и не виждам причина да не го правят. Благодаря [smile] [smile]
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: elia78 
Дата:   07-06-10 23:06

Лили,Мария благодаря ви за съветите.Ще се боря с гадините и дано успея да ги унищожа.
Благодаря!
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Лиляна 
Дата:   08-06-10 10:26

silvity я пиши как ги гледаш,но качи и снимки.А грижите са никакви,но само да ги знаеш,а то сие цяла/наука/ нищо работа[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: EliD 
Дата:   08-06-10 15:30

Орхидеите се гледат лесно, особено Феланопсис. От личен опит - по малко внимание - по-добре. Поливаш веднъж на две седмици, като внимаваш да не преполиваш и това е. Зимата се поливат веднъж месечно. По този начин моята цъфти втори път[smilie19]
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tito 
Дата:   08-06-10 19:05

Здравейте.Да ви се похваля,че днес ми пристигнаха цветята,поръчани от http://www.gradina.zamakat.com/.Прекрасни са.Бялата бугенвилия я има в галерията,а другите са вишневочервен клематис, бергения,йонитера.Страхотни са.
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kia 
Дата:   08-06-10 20:04

tito ,и аз вчера пуснах поръчка и познай-за същите цветя[smilie19] [smilie19] [smilie19]
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Dessyta 
Дата:   08-06-10 20:43

tito,радвам се,че си доволна.Честито първо цвете-виждам,че други нямаш...чакаме да покажеш и останалите....само какво съвпадение се е получило с поръчката на другата съфорумка,браво......[smilie11]



Публикацията е редактирана (08-06-10 20:54)
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: silvity 
Дата:   08-06-10 22:17

добре ще кача снимки когато е възможно (мисля че след седмица най много две) и благодаря за съветите[smile] [smile]
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kia 
Дата:   09-06-10 20:20

Мили съфорумки,днес попаднах на ново градинарско списание и ето какво прочетох на втора страница:
"Драги приятели,
пролетта и латото са сезоните,в които градината е най-красива,затова ние от "Уикенд за градината"ви каним да участвате в нашия конкурс на тема
МОЯТА КРАСИВА ГРАДИНА

В състезанието могат да участват кандидати на всякаква възраст,които с любов са подредили своа градина в двора,на терасата или дори в стаята,вахното е хармонията и красотата да са водещи в направата и.
Изпращайте снимките си на адрес:1000София,ул."Триадица" 5А,за "Уикенд за градината" или на e-mail:weekend_gradina@abv.bg"
Хайде,участвайте-след положения труд заслужавате признание и награда!!![smilie24] [smilie24] [smilie24]
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: moka 
Дата:   14-06-10 14:58

Цветенца, къде сте, никой не пише, темите седят празни[smilie8] [smilie11] ?
Имам проблем с моята глоксиния-листата и (в момента 3 бр.) имат кафяви петна[smilie8] . Не съм ги мокрила с вода, поливам само в подложката.Какво може да бъде?Иначе е цъфнала и има двайсетина пъпки, които също са кафеникави[smilie23] [smilie8] .Възможно ли е да съм я преполяла и затова да са изникнали петната?Или заради слънцето?Дайте идеи[smilie11] ...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: shinka 
Дата:   14-06-10 15:26

И аз имам същият проблем,но със азалията[smilie2] [smilie2] [smilie2] .Дори по-лошо-окапаха й почти всички листа и всички пъпки,макар да беше започнала да развива нови листенца...сега я изкарах на терасата за да видя дали ще има подобрение[smilie11]
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: EliD 
Дата:   14-06-10 17:01

За да можете да се радвате по-дълго на Азалиите си - купувайте си български, не вносни. Умрели са ми 7 вносни. Да, българските не са с такава хубава корона, но са аклиматизирани и с повечко късмет в една саксия се падат по няколко различни цвята[smilie3]. Аз с вносните каквото и да правя накрая резултата е един и същи - покафеняват листата и след това опадват. И цялата тая процедура доста бързо и безвъзвратно[smilie10] .
Отговори на това съобщение
 Всички форуми  |  Всички теми  |  Дървовиден изглед   << По-нова тема |  |  | По-стара тема >> 


 първа  назад  1  2 ..  10 ..  18  [19]  20 ..  30  31     всички  напред  последна
За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »




Материалите в този сайт са със запазени авторски права. Използването им без посочване на източника е незаконно.
Copyright © 2024 www.zadoma.com. Всички права запазени.

Станете почитател на ЗаДома във Facebook