РЕГИСТРАЦИЯ | КОНТАКТИ | ЗА РЕКЛАМА  
Име: Парола: Забравена парола
статии цветя рецепти галерия Каталог
 Нова тема  |  Всички теми  |  Към тема  |  Търсене   << По-нова тема |  |  | По-стара тема >> 
 Re:
Автор: debyra 
Дата:   04-09-09 19:46

Здравейте искам да питам сега мога ли да си хвана закум и как!Или да чакам до пролета
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: кунди 
Дата:   04-09-09 22:09

Зокума най-лесно се захваща от резник. Вземи връхни резници и ги засади. Сложи ако искаш отгоре пластмасова бутилка, но става и в земята без покрив. За около двадесетина дни трябва да се вкоренят. [smilie24]
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Mim4ety 
Дата:   06-09-09 11:35

Привет на всички.[smile] Искам да попитам дали трябва да отрежа на Спатифилума цвета?Благодаря ви.
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ida_ili64 
Дата:   06-09-09 13:16

Ако е покафенял и изсъхнал-да.
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Mim4ety 
Дата:   06-09-09 15:34

Още не се е разтворил,но кучето го изяде!Незнам какво да правя..Благодаря ви.
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: igabeva 
Дата:   06-09-09 16:05

Като го е изяло кучето,къде е проблема[smilie3] ?
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Mim4ety 
Дата:   06-09-09 16:40

Незнам просто се чудя дали да го отрежа за да не изтощава самото цвете..Благодаря.
Отговори на това съобщение
 Re: ВСИЧКО ЗА НАШИТЕ ЦВЕТЯ :)))
Автор: politod 
Дата:   09-09-09 10:38

Здравейте цветенца!
Имам нужда от помощ[smilie19]
Имам пандорея, наскоро четох, че след прецъфтяване, силно се изрязва[smilie11]
Някой може ли да ми помогне със съвет, все ми се струва, че ще сгреша, ако я изрежа много, а не бих искала да я загубя[smilie8] [smilie2] Моля помогнете ми със съвет, а ако някой има опит с това цвете - нека ми каже, колко да я изрежа[smilie11] [smilie8] [smilie19]



Публикацията е редактирана (09-09-09 12:24)
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ida_ili64 
Дата:   09-09-09 16:13

Поля,виж какво пише тук.След като го прочетох ,мисля,че не е нужно да изрязваш много,а да подрежеш,както при стар клематис например.По-скоро излиза,че е чувствително на студ.
http://forum.flowersnet.info/viewtopic.php?f=51&t=432&p=266927&hilit=%D0%BF%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D0%BE%D1%80%D0%B5%D1%8F#p266927
Съжалявам,форума ни пак не е наред и не излиза линка кат света,но ти си го копирай-отваря се страницата,пробвах.
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: politod 
Дата:   10-09-09 09:30

Благодаря Илияна!



Публикацията е редактирана (10-09-09 09:41)
Отговори на това съобщение
 Re: ВСИЧКО ЗА НАШИТЕ ЦВЕТЯ :)))
Автор: kia 
Дата:   11-09-09 07:55

Скъпи съфорумки,търся луковици Фритилария/ходжово лале/.Заменям за ириси и лилиуми.
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: aleto_ 
Дата:   11-09-09 11:20

здравейте искам да попитам дали някои от вас гледа лилиуми дали продава или заменя за други лилиуми ако има да ми пише благодаря предварително
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: rusoliavka 
Дата:   13-09-09 08:23

Здравйте,купих си луковици на минзухари и лилиуми. Смятам да садя в саксии .Кагете ми тайните си кога как?[smilie10] [smilie10]
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: elisto 
Дата:   13-09-09 17:12

Здравейте,цветенца![smile]
Искам да споделя нещо интересно.
Как да си направим вкоренител от върбови клонки.Всички видове върби съдържат голямо количество растежни хормони,които се извличат за производството на вкоренител.
Това може да се направи и в домашни условия ето така:
1.Необходими са няколко върбови клонки.
2.Нарязват се на парчета по 5-10 см.
3.Накисват се във вода за ден-два и клонките се вадят.
4.Така получената върбова вода се използвайте като накиснете резниците за 1 ден или полеете заложените в пръст резници или новопресадено цвете.
Не съм пробвала,но понеже четох за бугенвалията,че трудно се вкоренява и е добре да се използва вкоренител,се сетих за тази отдавна прочетена информация.[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: igabeva 
Дата:   13-09-09 17:28

Ех,как не знаех по-рано за тая хватка[smilie2]похабих няколко резника Бугенвилия....[smilie2] ще пробвам с Белопероне.Благодаря, Ели![smile]
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nadetoabromova 
Дата:   13-09-09 18:11

Здравей Русолявка,аз садя лилиумите по един в саксия от 15 сантиметра и напръсквам леко с пулвелизатор.Слагам на хладно докато се покажат,пръскам наоколо по малко,като се покажат изваждам на светло но не и топло че стават хилави и недоносени.Внимавай с поливането!Минзухарите по същия начин не прибирам на топло защото искам да цъвтят на пролет,ако ти искаш да ти цъвтят посред зима гледай ги на топло и светло.За дълбочината на луковиците спазвай инструкциите на опаковката лилиума на 5см под повърхноста,минзухара на 1-2см.[smilie24]
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: rusoliavka 
Дата:   13-09-09 18:30

МНОГО БЛАГОДАРЯ[smilie24]
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: janka57 
Дата:   13-09-09 20:18

Наде,като казваш не на топло,означава ли че в студено помещение или отвън на терасата. [smilie11] [smilie24]
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: liljana 
Дата:   13-09-09 20:43

Яне,в мазето,може и на тъмно,само по мъничко вода,зада не се спече пръста.[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Mim4ety 
Дата:   13-09-09 22:59

Момичета счупи се върха на шефлерата..Да го слагам ли във вода или директно да го засаждам?Благодаря
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: кунди 
Дата:   14-09-09 08:14

Слагай връхчето във вода. След около десетина дни го засади в почва. Шефлерата не пуска корени, а се получават едни малки бели пъпчици/като зачатъци на корени/. Когато я засадиш в почва изисква търпение може и месец да мине преди да покара нов лист. Успех.[smilie24]
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Mim4ety 
Дата:   14-09-09 18:48

Благодаря много!
Отговори на това съобщение
 бегония - помогнете
Автор: toni76 
Дата:   15-09-09 00:24

Наскоро си купих бегония с много красиви жълти цветове. Как да я гледам - поливане, кога да я пресадя...
[smilie11]
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: кунди 
Дата:   15-09-09 07:56

Изчакай я да прецъфти и тогава пресаждай. Нищо особено няма освен, че се намалят поливките с настъпването на есента.
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: MANDARINA 
Дата:   15-09-09 15:16

тази бегония няма грудка и не се приспива.зимата се държи на топло ,а на пролет се поорязва и изкарва навън[smilie3]
Отговори на това съобщение
 Всички форуми  |  Всички теми  |  Дървовиден изглед   << По-нова тема |  |  | По-стара тема >> 


 първа  назад  1  2  [3]  4 ..  10 ..  20 ..  30  31     всички  напред  последна
За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »




Материалите в този сайт са със запазени авторски права. Използването им без посочване на източника е незаконно.
Copyright © 2024 www.zadoma.com. Всички права запазени.

Станете почитател на ЗаДома във Facebook