РЕГИСТРАЦИЯ | КОНТАКТИ | ЗА РЕКЛАМА  
Име: Парола: Забравена парола
статии цветя рецепти галерия Каталог
 Нова тема  |  Всички теми  |  Към тема  |  Търсене   << По-нова тема |  |  | По-стара тема >> 
 Re:
Автор: moka 
Дата:   09-07-10 14:50

Привет момичета!Киа, вчера така се бях афектирала, че ранко си изключих компа и не съм ги промила със водичка-на сутринта цветенцата си бяха супер свежи-дано не им е станало нещо от спирта и препарата за прозорци[smilie24] !Дори капризката азалия е свежарка-дано щипалките да не са между живите вече[smilie22] ...Ако наистина не се появят нови яйца и ларви по растенията-ще черпя[smile] !В един друг форум четох, че става и с бира изтребването-но не съм го изпитала още този метод[smilie10] .Сега ще купя една биричка и ако има резултат, ще пиша-стискайте ми палци[smilie24] [smilie25] !

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: EliD 
Дата:   12-07-10 15:06

Момичета, имам нужда от съвет! Купих си Гардения, която е пълна с пъпки. Въпросът ми е да я изчакам ли да цъфне и прецъвти и тогава да я пресаждам? По принцип като си купувам цвете, го пресаждам веднага, но този път съм изправена пред дилема.
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: salviq 
Дата:   12-07-10 17:28

чакай
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: julka 
Дата:   22-07-10 18:10

Здравейте,приятели!Имам май малко проблемче с тази красавица



Когато ви я показах първия път беше с двойно повече листа.От известно време и падат по дузина листа на ден-жълтеят и падат,защо?Само тя е в пластмасова саксия и се боя че май нещо бъркам с водата?Ще се радвам на вашето мнение!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: snejanadonkova 
Дата:   22-07-10 19:12

Незнам на колко светло е,Джуле,но си иска светлина,умерено поливане и повече пулвенизиране на листата...особено сега,през лятото...Успех,мила!
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Dessyta 
Дата:   22-07-10 19:37

Юле,моите ги гледам на не много светло място.-така,че според мен светлината не играе роля за опадването на листата...За мен е преполята-при едната ми така стана,като я пресадих и полях обилно....спрях да поливам и малко взе да се оправя.Говоря от личен опит-имам две драцени.Пръскам често с водица...Успех![smile]



Публикацията е редактирана (22-07-10 19:42)
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: petq0505 
Дата:   22-07-10 22:29

Юле, най вероятно е преполята ...те обичат водица, но са и капризнички ... две съм преполивала и двете ги резнах... запозната си ... но пък и двете послушни , избиха от всичко резнато ...[smile] провери листата, да нямат случайно гостенки по тях [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: rumivankova 
Дата:   24-07-10 00:04

Мили цветарки и цветари,
преди месец и половина ми подариха един стрък хризантема. Преди 2 дни започна да увяхва цвета. Извадих го от вазата и за моя огромна изненада, стръкчето имаше корен. Ако сега го засадя в градината ще оцелее ли, или да го засадя в саксия и напролет да го прехвърля в градината. За мен хризантемата е градинско цвете и не искам да го измъчвам в саксия. Ако греша ме поправете.
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Лиляна 
Дата:   24-07-10 09:40

Сявай директно[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: petq0505 
Дата:   24-07-10 09:46

[smilie3] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: ВСИЧКО ЗА НАШИТЕ ЦВЕТЯ :)))
Автор: кунди 
Дата:   24-07-10 09:47

[smilie24] [smilie24] [smilie24]
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nelagete 
Дата:   24-07-10 10:32

да ти кажа то с гаранция е вид хибрид ако е от купените пробвай първо в саксия да не го измразиш, няма да го измъчиш не се притеснявай
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: julka 
Дата:   25-07-10 07:32

Добро утро!В петък една колежка ме запита нещо,но аз не мога да и отговоря-събрала си семенца от хипеаструм или амарилис(не знам точно)Та ме пита може ли да се размножи от семенца.Ровейки се в нета попаднах на един форум където една дама раздаваше семенца,та си мисля че може.Моля ви споделете вашия опит...
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: rusowelka 
Дата:   25-07-10 09:04

Молба за помощ Китайската ми роза е отрупана с пъпки но падат преди да е цъфнала. Каква е причината?
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: кунди 
Дата:   25-07-10 09:44

julka хипеаструма може да се размножава и със семена но расте бавно. Да сложи семенцата в памук, напоен с водичка докато покълнат и след това в малка саксийка. Ще има хубав хипеаструм след около 3 години.
rusowelka и при мен китайките правят този номер, но бързо се възстановяват и според мен причината е или преполиване или засушаване. Сега са напъпили, но в тези жеги един ден да пропусна поливка и хвърлят пъпките.
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: julka 
Дата:   25-07-10 10:16

Благодаря ти много,Миме!Ще и кажа да опита,дано има търпението да изчака три години.
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: rumivankova 
Дата:   25-07-10 14:32

Благодаря за съветите за хризантемата. Май първо ще я сложа в саксийка.
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: rumivankova 
Дата:   25-07-10 14:36

До русовелка- за китайската роза- трябва много вода, моите са в дълбоки съдове, които са постоянно пълни с вода и не им падат пъпките.
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: rusowelka 
Дата:   25-07-10 15:11

Благодаря ще го имам в предвит. Мойта е много голяма и саксията е доста голяма и може би водата която слагам не е достатъчна
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nelagete 
Дата:   25-07-10 15:14

rusowelka сипвай им в подложките водичка да могат карените да пият може би не достига до тях вода понякога това поливане отгоре се оказва фалшиво и надолу растението да е жадно
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: EliD 
Дата:   25-07-10 15:42

Здравейте момичета. Днес ходих до магазина на Стрелиция в кв.Красно село и си купих семена на Пасифлора и Циклама. На гърба на пакетчетата има указания, но все пак чакам съвети от вас. Продавачките там не обясниха кой знае какво. За Цикламата пише, че се сее август, а Пасифлората, че се накисва 12 часа преди да се засее.



Публикацията е редактирана (25-07-10 15:46)
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: petq0505 
Дата:   25-07-10 15:47

Приветче[smile] Днес си купих красивото цвете Платикодон (Platycodon)[smilie3] , отрупано е с пъпки, та не мисля да го пресаждам, но може ли [smilie11] да споделите опит в отлеждането му[smilie3] благодаря [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nelagete 
Дата:   25-07-10 16:34

Платикодона е най лесното цвете за отглеждане остави го както е сега ,щом има много пъпки и през есента ще започнат да му капят листата тоест заспива оставяш го така цяла зима и през март започваш да го поливаш и то започва да избива наново и тогава ще го пресадиш и това е наторявай го когато се сетиш и нищо друго,можеш да си събираш семенца които да засадиш през февруари, и ще имаш нови растения аз тази година посях и сега подарявам от тях Успех Пети
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: petq0505 
Дата:   25-07-10 20:13

Благодаря, Тони[smile] ще видим как ще е тук при мен... искаше ми се да е в градинката пред блока, но е рисково [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nelagete 
Дата:   25-07-10 20:32

ще ти го откраднат, ти какъв цвят си купи моят е бял
Отговори на това съобщение
 Всички форуми  |  Всички теми  |  Дървовиден изглед   << По-нова тема |  |  | По-стара тема >> 


 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20  [21]  22 ..  30  31     всички  напред  последна
За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »




Материалите в този сайт са със запазени авторски права. Използването им без посочване на източника е незаконно.
Copyright © 2024 www.zadoma.com. Всички права запазени.

Станете почитател на ЗаДома във Facebook