РЕГИСТРАЦИЯ | КОНТАКТИ | ЗА РЕКЛАМА  
Име: Парола: Забравена парола
статии цветя рецепти галерия Каталог
 Нова тема  |  Всички теми  |  Към тема  |  Търсене   << По-нова тема |  |  | По-стара тема >> 
 Re:
Автор: rumivankova 
Дата:   12-02-11 12:49

Аз миналата пролет засявах семена в сандъчета и нямах голям успех. Тази пролет съм решила като Петя да сея направо в градинката. После ще разсаждам. И аз мисля, че така стават по- здрави
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Dessyta 
Дата:   12-02-11 12:57

Благодаря за споделеното цветенца.[smilie3]
Е,и аз ще си сея тази година по препоръка на Петето и направо в градинката(миналата година тя ми даде готов разсад),но е рано още,че и в парника при разсада със зеленчуците ще пробвам-няма начин да не се радвам на мноооого цветя отново![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: zizi69ti 
Дата:   14-02-11 14:54

Деси аз имам много и ще ти подаря на драго сърце!:))
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Dessyta 
Дата:   15-02-11 11:13

Зизка,благодаря ти мило.[smile]
Няма нищо по-хубаво от авантата-наготово,без труд,без пари,без нищо-направо си е супер!!!!![smilie19] [smilie19] [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: petq0505 
Дата:   15-02-11 12:20

[smilie19] [smilie25] [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: silvy 
Дата:   22-02-11 19:15

Автор: silvy
Дата: 22-02-11 17:54

Автор: silvy
Дата: 21-02-11 14:08

Здравейте момичета,знам,че има цветарки между нас , които си пазаруват от борсата на "Д.Петков". Няколко пъти ходих...но я няма...някой знае ли къде са се преместили?
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: rositsa 
Дата:   22-02-11 19:50

Може би ако попиташ в някое от съседните магазинчета някой ще успее да ти помогне[smilie11] [smilie2] .........[smile]
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kamipan 
Дата:   26-02-11 13:07

Здравейте момичета, във връзка с пролетното пресаждане на кактусите имам нужда от помощ, идеи и съвети. Как да нанеса минимум щети на растението и на себе си. Въпреки ръкавиците поне два дни си вадя иглички от ръцете. Има ли някакъв по-лесен начин за поставяне на растението в саксията. Гледам кактуси от не помня от кога, но пресаждането винаги ми е било много страшно.
Ще Ви бъда благодарна за всички идеи и съвети.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Лиляна 
Дата:   26-02-11 16:13

Със сторопор,от двете страни[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kia 
Дата:   26-02-11 18:14

kamipan ,на Флората в Бургас от много години един господин продава кактуси.Та той ползва пинсети -много дълги,може би медицински.Аз така и не успях да си намеря такива,та при крайна нужда ги хващам/ама нежно[smilie25] /със щипката за скара.
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: silvy 
Дата:   27-02-11 01:09

аз се справям с дебели кухненски ръкавици- от сорта:отвътре са с дунапрен,а отвън с плат!ХВАЩАМ КАКТУСА ПО СКОРО като опора в ръцете ми..а не като силен захват...разбира се предварително отделен от страниците на саксията...по този начин бихте се справили и със всякакъв по-дебел плат в ръцете и достатъчно мек..,но с по твърда повърхност..за да поеме..хем да не нараните себе си..хем цветето!
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: silvy 
Дата:   27-02-11 01:14

парцалите от дънков плат пак вършат работа, но големи..обемни и удобни,разбира се!
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kamipan 
Дата:   27-02-11 18:27

Много Ви Благодаря, ще се възползвам от препоръките ви! Проблема ми е най-вече с големите екземпляри и тези с бодили които завършват с кукичка. Ще пробвам с всичко описано.
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: VARBALAKA 
Дата:   30-03-11 15:33

Здравейте, много напечено в тоя форум станало.......чудо! Искам да попитам някой рязал ли е еуфорбия тригона и как след това вкоренява резниците. Мисля , че моята трябва да я клъцна, защото расте само на височина и не се разклонява твърде. Благодаря предварително за съветите!
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: кунди 
Дата:   30-03-11 15:55

Процедирай, като при кактусите. Отрежи стъблото остави го да завехне един ден и го засаждай в нова саксия. Внимавай в началото с поливките докато се вкорени. Беше ми любимо растение преди време когато започвах с цветарството.[smilie25]
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: VARBALAKA 
Дата:   30-03-11 16:37

Благодаря за бързия отговор!
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kia 
Дата:   03-04-11 14:28

Здравейте!!!Имам питане относно отглеждане на глориоза.Засадих луковицата преди малко повече от месец,но едва днес забелязах лако наболо шипче.Нормално ли е да се развива толкова бавно!Гледам я на добре осветено място,на около 20 градуса температура.Получих я заедно със спрекелията,а тя вече успя да цъфне и прецъфти...
Ще се радвам някой да сподели опит.[beer]
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Лиляна 
Дата:   03-04-11 16:24

Неде,едва,когато се покаже шипчето,аз тогава я сявам,но сега ще започне по-бързо да расте[smilie24]а спрекелията се гледа,като хипеаструма[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kia 
Дата:   03-04-11 19:19

Благодаря,Лили!Хубава вечер!
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: desitaaa 
Дата:   09-04-11 13:41





Публикацията е редактирана (09-04-11 14:04)
Отговори на това съобщение
 Re: ВСИЧКО ЗА НАШИТЕ ЦВЕТЯ :)))
Автор: dinika2 
Дата:   09-04-11 16:27

zdraveite,mili momicheta.obhvana me maniata da otglejdam cvetia:)vse oxte sam v nachaloto:)imam problemi s rosata si...po listata i se poiavi bial nalep prilichaxt na paiajina.zapochnaha da se svivat....kajete mi kak da ia spasia.predvaritelno vi blagodaria za saveta:)
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: petq0505 
Дата:   09-04-11 16:36

Отиваш в аграрна аптека, най-добре с листо от розата и ще ти кажат точно с какво да пръскаш... Може да е брашнеста мана, акари, въшки и всичко що си хапва листенца.

Отговори на това съобщение
 Re: ВСИЧКО ЗА НАШИТЕ ЦВЕТЯ :)))
Автор: dinika2 
Дата:   09-04-11 16:37

zdraveite momicheta:)pomognete mi da spasia rosata si.poiavi se biala paiajina po listata i zapochnaha da se svivat...:(
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: petq0505 
Дата:   09-04-11 16:39

Отиваш в аграрна аптека, най-добре с листо от розата и ще ти кажат точно с какво да пръскаш... Може да е брашнеста мана, акари, въшки и всичко що си хапва листенца.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dinika2 
Дата:   09-04-11 16:41

blagodaria,petia:)vse oxte sam nova...opitvam se da se spravia sama ,no e trudnichko:)
Отговори на това съобщение
 Всички форуми  |  Всички теми  |  Дървовиден изглед   << По-нова тема |  |  | По-стара тема >> 


 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  27  [28]  29  30  31     всички  напред  последна
За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »




Материалите в този сайт са със запазени авторски права. Използването им без посочване на източника е незаконно.
Copyright © 2024 www.zadoma.com. Всички права запазени.

Станете почитател на ЗаДома във Facebook