РЕГИСТРАЦИЯ | КОНТАКТИ | ЗА РЕКЛАМА  
Име: Парола: Забравена парола
статии цветя рецепти галерия Каталог
 Нова тема  |  Всички теми  |  Към тема  |  Търсене   << По-нова тема |  |  | По-стара тема >> 
 Орхидя
Автор: rallli 
Дата:   22-06-12 19:34

Моля да ми помогнете
Имам три много красиви орхидеи и много ме радват защото цъвтят непрестаннол.На последък започнаха да им излизат коренити от саксийките кажете ми какво да правя с тях да ги махам ли или да ги оставя.лагодаря предварително за помоща!
Отговори на това съобщение
 Re: Орхидя
Автор: SBarzeva 
Дата:   24-06-12 06:57

Възвдушните корени в никакъв случай не трябва да се режат.Нека си растат навън.Вашите орхидеи като прецъфтят след колко време имат пак цветоноси?

Отговори на това съобщение
 Re: Орхидя
Автор: IvaSto 
Дата:   01-08-12 10:15

Здравей Рали. В никакъв случай не режи никакви корени, орхидеята се храни посредством тях. Предполагам. че кашпата, която използваш е непрозрачка или просто не достига достатъчно светлина на корените и те за това са се показали отгоре. По принцип орхидеите са паразитни растения и тените корени могат да виреят на всякъде. За това и това където се поставят са дървени частици а не почва, за да се симулира дърво, към което тя да паразитира.

За цветоносите се смята, че има 6-8 месеца а през останалото време няма.
Надявам се да съм помогнала :)
Отговори на това съобщение
 Re: Орхидя
Автор: neeee 
Дата:   19-03-13 21:38

Здравейте!! Приятелят ми подари орхидея за 14.02.Орхидеята ми цъфти,поливам я веднъж на седмицата,забелязах че има жълти петанца на листата,и се притеснявам за това.Иначе орхидеята ми има много хубави цветя,излежда много добре,но защо се появеха тези жълти петна на какво се дължи? да не би да поливам много.помогнете ми.Благодаря ви предварително
Отговори на това съобщение
 Всички форуми  |  Всички теми  |  Дървовиден изглед   << По-нова тема |  |  | По-стара тема >> 


 първа  назад  [1]     всички  напред  последна
За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »




Материалите в този сайт са със запазени авторски права. Използването им без посочване на източника е незаконно.
Copyright © 2024 www.zadoma.com. Всички права запазени.

Станете почитател на ЗаДома във Facebook