РЕГИСТРАЦИЯ | КОНТАКТИ | ЗА РЕКЛАМА  
Име: Парола: Забравена парола
статии цветя рецепти галерия Каталог
 Нова тема  |  Всички теми  |  Към тема  |  Търсене   << По-нова тема |  |  | По-стара тема >> 
 събуждане на Каменните цветя
Автор: nikolidis 
Дата:   09-03-12 10:53

Здравейте мили цветарки събудихте ли си красивите Глоксинии ?
Отговори на това съобщение
 Re: събуждане на Каменните цветя
Автор: densii 
Дата:   09-03-12 11:10

сега ги пробуждам ако въобще ги събудя[smilie24]
Отговори на това съобщение
 Re: събуждане на Каменните цветя
Автор: lo6ata 
Дата:   09-03-12 11:43

здравеите и от мен цветенца .за мен лично това цвете е много притенциозно .имахме го ,зспа и после така и не успяхме да го събудим за съжеление .дано вие имате този успех и да му се радвате [shtrak] [smile]
Отговори на това съобщение
 Re: събуждане на Каменните цветя
Автор: nikolidis 
Дата:   09-03-12 11:44

и аз така защото успех ти желая
Отговори на това съобщение
 Re: събуждане на Каменните цветя
Автор: Наталка 
Дата:   09-03-12 13:11

моето цвете от месец е покарало листенца[smile] , май се самосъбуди[smile]
Отговори на това съобщение
 Re: събуждане на Каменните цветя
Автор: donni 
Дата:   11-03-12 16:50

Моите глоксита са в отлично състояние,защото не съм ги преспивала.Сами си изкараха нови стебълца.Аз просто изрязах старите изсъхнали стебълца.И тази пролет си имам чудо.Есента засях листенце от глокси.Листото изсъхна но аз продължих да поливам и миналата седмица погледнах и видях изникналото глокси.[smile]
Отговори на това съобщение
 Re: събуждане на Каменните цветя
Автор: nikolidis 
Дата:   11-03-12 18:54

браво страхотна новина Донни :)) много се радвам за теб ![beer] [beer]
Отговори на това съобщение
 Re: събуждане на Каменните цветя
Автор: didka60 
Дата:   11-03-12 21:40

Браво donni радвам се за глоксините като цъфнат покажи им красивите цветове,Мария(ivanov57)ми прати листенце от нейното глокси пусна корен засадих го и листе пусна, мина време листята изсъхнаха много се ядосах защото исках да имам глоксиния но знам,че са капризни и ме беше страх да рискувам,но бях много изненадана като в същата саксия исках да посадя друго цвете оказа се че има малка грудка и чакам да се събуди дано да успея на теб и на Мария пожелавам успех с глоксините[shtrak]
Отговори на това съобщение
 Re: събуждане на Каменните цветя
Автор: loli 
Дата:   11-03-12 23:23

Bravo,momi4eta!
Az nqmam takava krasota,mislq,4e e trudna za gledane i zatova ne se zatormozqvam,no 6e se radvam na va6ite uspehi s tezi krasavici!
Отговори на това съобщение
 Re: събуждане на Каменните цветя
Автор: flora_07 
Дата:   12-03-12 08:30

Бих искала да помогна с моя опит.
Глоксинията задължително зимата трябва да спи.
Обикновено към м. ноември преставам да поливам,изрязвам на около 2-З см.всичко над почвата.Когато почвата е напълно изсъхнала прибирам в килера на тъмно и хладно/не студено/ дори слагам саксиите една над друга.
Едва към март се забелязва появата на съвсем малки листенца и чак тогава я изваждам и започвам да поливам постепенно по малко.Друго важно е че ако е по-голяма и стара главичката може да се появят няколко разклонения.Трябва да се остави 1 или 2 не повече в противен случай цвета ще бъде дребен.Колкото по късно се събуди сама е по-добре .По ранното събуждане я прави хилава,но и за това има лек.Просто отрязваш на 2 см и тя избива пак от главичката.
Ако са посадени нови от листенца през есента са с прекалено малки главички и не се приспиват,защото може да изсъхнат и да няма какво да се събуди.Полива се оскъдно зимата.Надявам се че са ви била полезна.

Отговори на това съобщение
 Re: събуждане на Каменните цветя
Автор: pavlinka_7 
Дата:   13-03-12 15:43

При мен някой се събудиха сами,но имам още който не са се събуди ли.Извадих ги на светло и топло място,полях ги по малко и дано се събудят и те[smile]
Отговори на това съобщение
 Re: събуждане на Каменните цветя
Автор: donni 
Дата:   13-03-12 18:41

Привет на всички любители на глокситата!Благодаря на Ники за поздравленията!Дитка,за мен беше невероятно,че едно листенце може да си направи грудчица но от опита си и от твоето потвърждение се у бе ждавам,че е възможно. Флора,благодаря за изчерпателния съвет относно глокситата.Ти казваш,че има вероятност цвета да е дребен когато глоксито не е преспивано,щом го докарам до цвят ще споделя дали е едър или дребен.За миналия сезон беше чудесен има го в галерия. На Павлинка желая успех,глокситата и са прекрасни [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: събуждане на Каменните цветя
Автор: flora_07 
Дата:   14-03-12 00:33

Обикновено зимата стъблото се издължава ,става тънко и ако се остави цъфтежа е оскъден като на снимките.Може да се коригира като се изреже под първо листо и глоксинията ще си изкара от главичката ново.
Когато си е починало и вече при достатъчно светлина и топлина стъблото е месесто и има по обилен цъфтеж.При мен цъфти от м.V до м.Х - 3 пъти през около 2 месеца като подрязвам след всеки цъфтеж до 2 двойка листа





Публикацията е редактирана (14-03-12 00:44)
Отговори на това съобщение
 Re: събуждане на Каменните цветя
Автор: loli 
Дата:   14-03-12 00:55

Tova va6i kamenni cvetq li sa flora_07 ???
No 6iito i da sa sa krasivi,a dokolkoto razbiram sa s oskaden i prorasnal cvqt...kakvi li 6e sa bogatite i natrufeni s cvqt gloksinii???
Dokolkoto shvanah se hva6at i ot listenca kato temenujkite,koito sa slabost na maika mi...ako barkam-popravete me...6e probvam naprolet i az,mai sam vijdala takova cvete pri hazqikta na moqta priqtelka...



Публикацията е редактирана (14-03-12 00:57)
Отговори на това съобщение
 Всички форуми  |  Всички теми  |  Дървовиден изглед   << По-нова тема |  |  | По-стара тема >> 


 първа  назад  [1]     всички  напред  последна
За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »




Материалите в този сайт са със запазени авторски права. Използването им без посочване на източника е незаконно.
Copyright © 2024 www.zadoma.com. Всички права запазени.

Станете почитател на ЗаДома във Facebook