РЕГИСТРАЦИЯ | КОНТАКТИ | ЗА РЕКЛАМА  
Име: Парола: Забравена парола
статии цветя рецепти галерия Каталог
 Нова тема  |  Всички теми  |  Към тема  |  Търсене   << По-нова тема |  |  | По-стара тема >> 
 За книгата до възглавницата ни...
Автор: valentinikola 
Дата:   14-01-10 09:14

Във време на тотална криза на духовността, във време на всеобщо оттегляне на хората от четенето, във време когато е трудно да накараме дори собствените си деца да четат ми се иска да подхвана тази тема...надявам се да ви е интересна...Сетих се сутринта и за поговорката "Кажи ми какво четеш, за да ти кажа кой си..." и за още една" Ако познавам приятелите ти ще знам какъв си..."
Ами ако искате може и да се опознаем...

Отговори на това съобщение
 Re: За книгата до възглавницата ни...
Автор: valentinikola 
Дата:   14-01-10 12:02

Хайде няма да бъда скромна...ще започна аз...и понеже все пак книгите са част от моето ежедневие на моето нощно шкафче има поне три в момента...какво да се прави професионална деформация...[smilie18]
ПЪРВАТА - Магията на цветята на Жаклин Гос и Джейн Уайтън.
Тоова са професионални съвети за аранжиране на цветя - има различни техники, има информация за необходимите материали и много красиви фотографии. Книгата би подхождала на нощното шкафче на всяка от вас, а може и прекрасен подарък да стане от нея.
Отговори на това съобщение
 Re: За книгата до възглавницата ни...
Автор: valentinikola 
Дата:   14-01-10 12:09

ВТОРАТА не стои на нощното ми шкафче само, разнасям я със себе си и чета по малко в някой почивка или докъто пътувам... Но не си мислете че разнасям със себе си книга от така наречените еднодневки...напротив...Може би защото наистина имам избор все по-трудно ми е да подбера за себе си добра книга...Тази определено е добра. Авторката е млада испанка, едзика е добър, превода също, а историята ...една любовна история...странна и красива...



Публикацията е редактирана (14-01-10 12:10)
Отговори на това съобщение
 Re: За книгата до възглавницата ни...
Автор: valentinikola 
Дата:   14-01-10 12:18

ТРЕТАТА - едно дребно книжле, което ме впечатли
И понеже става дума за философия, и понеже философията е източна няма как да ви я препоръчам с две думи или дори с няколко.
Разлистих я сутринта и трябва да ви призная, че точно тя ме накара да отворя темата...ще ви напиша една от притчите.

Отговори на това съобщение
 Re: За книгата до възглавницата ни...
Автор: valentinikola 
Дата:   14-01-10 12:33

Сетих се за скорошния ни разговор за рекламата и бързам да ви кажа, че книгите освен в книжарницата могат да се открият и в близката библиотека[smilie19] [smilie19] [smilie19]
Отговори на това съобщение
 Re: За книгата до възглавницата ни...
Автор: valentinikola 
Дата:   14-01-10 12:53

Разказ за слона в тъмната стая

Индийците довели слон, за да го покажат на всички и го вкарали в един тъмен обор. Събрали се доста хора да видят животното.Но в обора било толкова тъмно, че нямало как да го видят. В непрогледния мрак хората протягали ръка за да го пипнат. Един го хванал за хобота и каза: "Слона прилича на тръба". На друг ръката му попаднала върху ухото."Слонът прилича на ветрило", казал той. Трети докоснал крака му. "Слонът прилича на стълб", рекъл той. Четвърти пък пипнал гърба му:"Слонът прилича на престол".
Всеки описвал слона според мястото до което се докосвала ръката му. Описанията на различните хора си противоречали. Но ако всеки държал в ръката си свещ, нямало да си противоречатОкото на усещането прилича на дланта - дланта не може да възприеме слона в неговата цялост.Окото, което вижда морето е различно от окото, което вижда пяната. Остави пяната и погледни морето. . Пяната ден и нощ се образува от морето, морето я задвижва. Не е ли странно, че ти виждаш пяната, а не виждаш морето. Ние приличаме на кораби. Люлеем се в едно безкрайно светло море, но очите ни не виждат, непрекъснато се блъскаме един в друг. Човече качил се в кораба на тялото и потънал в сън! Ти виждаш морето, но погледни истинското море, което непрекъснато го движи . И духът е част от един друг дух, който непрекъснато го преобръща на която си иска страна.
Отговори на това съобщение
 Re: За книгата до възглавницата ни...
Автор: бадема 
Дата:   14-01-10 13:01

[smilie24] [smilie24] [smilie24] Поздравления за темата Ваня!!!До скоро четах немски пиеси....[smilie18] чета по-малко сега,заради очите. А тази притча е много хубава!!![smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: За книгата до възглавницата ни...
Автор: valentinikola 
Дата:   14-01-10 13:06

И аз чета малко Еми, говорили сме и друг път с теб - не знам дали е от умора, заради очите или просто е такъв момент...но си е истина...но когато попадна на нещо наистина стойностно, защо само аз да го знам...надявам се да съм полезна. Притчата е страхотна, но това си е философска книга...аз харесвам приказките и предпочитам тях пред сухата теория...така че може и затова да ми допадат източните философи...[smilie18]
Отговори на това съобщение
 Re: За книгата до възглавницата ни...
Автор: valka... 
Дата:   14-01-10 13:19

http://bg.fanopic.com/retro/entertainment/videos/show/18094-sinead-o-connor-nothing-compares-2-u#18094Моля приеми поздрав за хубавата тема!Валентинкова, книжките не могат да се преспиват и не знам ще има ли дебат!!! Но аз за себе си мога да кажа че в момента чета една отдавна излезнала от печат книга"Замъкът на шапкаря" освен това се забавлявам със "Оракулът на Друидите"-гадаене с огами.Там зодиите са представени като дървесни видове и е много забавно четиво!
Отговори на това съобщение
 Re: За книгата до възглавницата ни...
Автор: valentinikola 
Дата:   14-01-10 13:57

Като спомена Замъкът на шапкаря се сетих за друга книга на Кронин Дървото на Юда - в моето детство и младост хубавата книга беше трудно да я намериш - сетих се колко време чаках докъто приятелките ми се изредят да я прочетат. Всяка от нас с трепет чакаше реда си...освен това бързахме за да можем да коментираме...Обичам сегашното време с всичките му удобства и интернет достъпност, но чара на книгата, която пада от ръцете ти докъто заспиш...това е съвсем различно усещане...Е за младите може би има чар и в прелистването на страниците с мишката и върху екрана...всяко време със своите чаровности....



Публикацията е редактирана (14-01-10 13:59)
Отговори на това съобщение
 Re: За книгата до възглавницата ни...
Автор: kapinka 
Дата:   14-01-10 20:27

Здравеите!Обичам да чета и така се разтоварвам.Рядко мога да си пазволя да си купя книга ,но съм редовен посетител на библиотеката.Привърших на Агата Кристи "След погребението" и ще почвам "Смъртоносна доза " на Джеф Буик.Когато искам да се развеселя чета разказите на Чудомир,страхотни са!Имаме интернет,удобно е ,но друго си е да разгърнеш страниците на хубава книга.
Отговори на това съобщение
 Re: За книгата до възглавницата ни...
Автор: valka... 
Дата:   14-01-10 21:01

Ванче не бях чела тази притча, възхити ме с простота и дълбочина.Много хубава, и забавна и те кара да мислиш!Точно така е!А кой я написа?А на Капинка ще кажа така си е, книгата си е книга, можеш да си пофантазираш малко повече и с нея е някак си по-уютно!
Отговори на това съобщение
 Re: За книгата до възглавницата ни...
Автор: talasam 
Дата:   14-01-10 21:39

Привет!Много обичам да чета макар напоследък да не ми остава време за това.[smilie2] В момента четем с децата едни "Кехлибарени приказки".[smilie25] Валче съгласна съм с теб, че с книгата можеш да си развихриш въображението и да си представиш нещата по свой си начин.Аз лично не гледам филми , екранизирани по дадена книга по простата причина, че съм си създала собствена представа за героите и когато ги видя на екрана сякаш бледнеят.
Отговори на това съобщение
 Re: За книгата до възглавницата ни...
Автор: valentinikola 
Дата:   14-01-10 22:07

Извитенявай Валка, не съм на писала нищо за автора, неволно е но и не толкова неволно...искаше ми се да приемете текста без никаква информация за автора - но сего когато знам че ви харесва ета какво казва чичко Гугул:Мевляна Джалал ал-Дин Мухаммад Руми (на фарси: مولانا جلال الدین محمد رومی) е ирански поет и суфистки мистик.

Най-важното произведение на Руми е „Маснауи-е Малауи“ („Духовни стихове“) - шесттомна поема, разглеждана от много суфи като втора по важност след Корана. Всъщност „Маснауи“ често е наричана Куран-е фарси (Персийският Коран).

Други важни произведения на Руми са поемата „Диван на Шамс“ - посветена на Шамс от Табриз (Шамс-е Табриз-и), и прозаичната „Фихи ма фихи“ (Съдържащ това, което съдържа).



Публикацията е редактирана (14-01-10 22:07)
Отговори на това съобщение
 Re: За книгата до възглавницата ни...
Автор: TANYAID7474 
Дата:   14-01-10 23:55

i az se vku4vam momi4eta, s knigata na jean seasson Sultana.4etox q na ispanski i ne znaq dali e izdadena v balgaria no tova mai moje da go proveri Valentinkova.prepora4vam vi q gore6to 6te vi vavede v sveta na orientalskite jeni i makar geroinqta da e vidna li4nost 6te vidite na kakvo e podlojena.nqma da izdavam pove4e za6toto naistina si zaslujava da se pro4ete.mejdu drugoto svalqm si bg. knigi ot IZVORITE.BG ,tam sa6to tarsix tazi avtopka no ne q namerix a tq ima mnogo izdadeni knigi na tazi tema.
Отговори на това съобщение
 Re: За книгата до възглавницата ни...
Автор: valka... 
Дата:   15-01-10 11:11

Таласъмче и аз съм така все едно си го писала за мене.Например помня как не спах и четох на един дъх"Граф Монте Кристо" а филма.....ееееее! Валентинкова имам си едно любимо томче до мен на възглавничката , това томче е подгънати странички, пообелени корици но са Приказки за всеки ден[smilie25] и носи брачна халка!Таня, а ние с гайдите като не знаеме други езици ще четем любовни романи от целия свят преведени.Обаче на някои хора(за себе си говоря)им течат сълзи от очите като се уморят и да ти кажа честно все по-малко чета.[smilie25]
Отговори на това съобщение
 Re: За книгата до възглавницата ни...
Автор: donni 
Дата:   15-01-10 12:13

Нззнам как вчера съм пропуснала новата тема на Ванчето от Пловдив.Аз търся хора,коичо четат четива на автори като Хосе Силва,Робърт Стоун и напоследък отидох на изток със Свами Вишнудевананда.Търся си с кого да споделям за тези неща защото се чувствам малко самотна.Няма да пиша повече ако има някой който чете четива от този род да пише.На една снимка в галерия видях една книга-Силата на мисълта,така че вярвам че ще намеря хора с които да си споделям.
Отговори на това съобщение
 Re: За книгата до възглавницата ни...
Автор: valka... 
Дата:   15-01-10 13:37

Здравей Дони!Искам да ти отговоря, така както го чувствам.Хосе Силва-пишеш в гугъл и излизат хора с които можеш да разговаряш защото се интересуват от такива четива.За Робърт Стоун нищо не намерих явно и той е от този род, още по-на изток четивата в този смисъл в нашата страна са прието за така наречените секти!!!!Ако обаче има с кой да си споделяш-успех!Но ако си в началото, ще ти кажа силата на обикновенните хора е в семейството, в труда, в близките с които споделяш в труден момент, всичко друго е мижи да те лажем, а ако попаднеш на събиранията им......бягай бързо мила, стой си тука да си говориме за цветя!!!!
Отговори на това съобщение
 Re: За книгата до възглавницата ни...
Автор: иви 
Дата:   15-01-10 20:23

Здравейте и от мен...Скоро привьрших Лунната пьтека вьв водата-книга за всеки които се интересува от традиционната китайска медицина,книга за всяка жена...
Отговори на това съобщение
 Re: За книгата до възглавницата ни...
Автор: TANYAID7474 
Дата:   16-01-10 02:18

valka ne me razbirai pogre6no mila,4eta na ispanski za6toto ne moga da se snabdqvam s bg.literatura a ne moga da si legna s compa nali?xaxaxaa mnogo 6te mi e gotino da go napravq i kogato zaspq da me xlopne po tikvata xaxa golqm maitap.
Отговори на това съобщение
 Re: За книгата до възглавницата ни...
Автор: valka... 
Дата:   16-01-10 13:24

Изобщо не съм те разбрала погрешно, още един език си е истинско богатство, но не е за всеки(аз мъчително уча език)и пак ако не го ползваш го забравяш.Например мечтая да чета Петьофи на унгарски но само .....няма да се сбъдне никога.Прочети Дон Кихот в оригинал и кажи много ли е голяма разликата!Ще ми е любопитно!!!
Отговори на това съобщение
 Re: За книгата до възглавницата ни...
Автор: valentinikola 
Дата:   16-01-10 20:54

Хей момичета - освен любимата книга тук можем да споделим и за последния хубав филм, който сме гледали - сетих се защото тази вечер ще гледам филм с Мег Райън "Болни от любов" ...а вие???



Публикацията е редактирана (16-01-10 20:56)
Отговори на това съобщение
 Re: За книгата до възглавницата ни...
Автор: бадема 
Дата:   16-01-10 21:25

[smilie25] ПО КОЙ КАНАЛ ВАНЯ???[smilie11]
Отговори на това съобщение
 Re: За книгата до възглавницата ни...
Автор: rumivankova 
Дата:   16-01-10 21:28

Говорим за книги- нещо много, много по-различно от:филми, онлайн книги, вестници, телевизия.
Браво на Ваня!!!
Да четеш книга в днешно време е лукс! [smilie25]
Ще попитате-защо? Защото има интернет, защото има кабеларки с много, много филми, защото е по-лесно да попиташ чичко Гугъл за това, което те интересува.
...и за идеята на Ваня- всеки чете това, което го интересува. Хубаво е да държим в ръката си книга.
Всеки трябва да го прави.Така мисля аз.
А аз препрочитам разказите на Чудомир, защото имам нужда от нещо по- различно от това,което работя, разтоварващо и реално.
П.С. А май, че има нещо общо с работата ми, ама айде карай...
То човек не може да избяга от съдбата си.[smilie25] [smilie25] [smilie25]
Отговори на това съобщение
 Re: За книгата до възглавницата ни...
Автор: valentinikola 
Дата:   16-01-10 22:23

Еми не видях че си питала - по Диема 2
Отговори на това съобщение
 Всички форуми  |  Всички теми  |  Дървовиден изглед   << По-нова тема |  |  | По-стара тема >> 


 първа  назад  [1]  2  3  4  5     всички  напред  последна
За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »




Материалите в този сайт са със запазени авторски права. Използването им без посочване на източника е незаконно.
Copyright © 2024 www.zadoma.com. Всички права запазени.

Станете почитател на ЗаДома във Facebook