РЕГИСТРАЦИЯ | КОНТАКТИ | ЗА РЕКЛАМА  
Име: Парола: Забравена парола
статии цветя рецепти галерия Каталог
 Нова тема  |  Всички теми  |  Към тема  |  Търсене   << По-нова тема |  |  | По-стара тема >> 
 Re: мандарини
Автор: naska50 
Дата:   19-12-09 15:06

По кое време е най-удачно да се вземат резници за захващане на цитруси?
Отговори на това съобщение
 Re: мандарини
Автор: TANYAID7474 
Дата:   08-01-10 17:40

momi4enca koki4enca mai nikoq ot vas ne znae 4e vsi4ki citrusi se podrqzvat sled vsqko plododavane.i drugo za ne vi kapqt plod4etata kogato po4ne da cavti drav4eto trqbva da premaxnete nqkoi ot ve4e precavtqlite cvet4eta za da imat drugite koito 6te ostanat po dobar i silen plod.citrusite nqmat period na po4ivka ne znaq za6to se zablijdavate.vnimavaite pri podrqzvaneto ako ne znaete kak po dobre da go napravi nqkoi koito umee.a, 6tax da zabravq za6to 4akate semkata da se izsu6i i togava q sadite?TOVA E GENERALNA GRE6KA koqto dopuskate.ako iskate o6te saveti pitaite 6te pomogna s kakvoto moga.
Отговори на това съобщение
 Re: мандарини
Автор: wonderfull91 
Дата:   31-01-10 14:16

здр аз също имам мандарина купих си я от Гърция.тя е 1 метър.есента я прибрах и листата и почнаха да капят това е нормално но и почнаха почети всички клони да почерняват на какво се дължи това ? измръзване или ? и как да я спася . [smilie9]
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: evolette 
Дата:   04-02-10 12:23

И аз имам мандаринки,но са още мънички.Информацията,която сте дали ще ми бъде много полезна.Благодаря ви!
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: VARBALAKA 
Дата:   04-02-10 21:04

Моята мандарина е от семка и е висока вече около 80 сантиметра. Не знам защо обаче не се разклонява, дали да не я клъцна на пролет....Очаквам съвети, а имам и лимон на същото положение.[smilie11] [smilie11] [smilie11] [smilie11] [smilie11]
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: valka... 
Дата:   04-02-10 21:16

Казват така:нужен е присад.Не мога да го преведа обаче знам че не става от семка, да дава плод.Реже се и се пресажда клонче от друг лимон или мандарина.
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: TANYAID7474 
Дата:   04-02-10 23:30

DA VALKA VQRNO E 4E TRQBVA DA SE PRAVI PRISADKA ILI KAKTO O6TE SE KAZVA DA SE A6LADISANO TOVA NE VSEKI GO MOJE AZ BIX MOGLA DA OBQSNQ NO DRUGO SI E OKO DA VIDI A NQMA KAK DA DAM UROK ZA TOVA, BEZ DA SE GLEDA.OT SEMKA SA6TO DAVA PLOD NO SLED 10 GODINI GORE DOLU.ZA VARBALAKA MISLQ 4E NE TI SE RAZKLONQVA ZA6TOTO I LIPSVA DOSTATA4NO SVETLINA,NAPROLET KATO Q IZKARA6 NAVAN NO NA NEPRQKO SLANCE I SKAR6I GORE VRAX4ETO I 6TE PO4NE DA TI KLONI.KATO TI DADE NOVI KLON4ETA IZ4AKAI DA STANAT NA DVE ILI NAI DOBRE NA 4ETERI LISTA I SKAR6VA6 I TQX.
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: VARBALAKA 
Дата:   05-02-10 10:45

Много благодаря за бързия отговор, поздрави.
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: TANYAID7474 
Дата:   05-02-10 10:59

VARBALAK TI SAMO EDNA MANDARINA LI IMA6?u nas e kato inkubator za citruci imam okolo 50-60 kofi4ki mandarini limoni greifruti,avokado i papaq za furmi da ne ti govorq.sega po4vat da niknat i ne znam kade 6te gi izkarvam na prolet.imam terasa no e malka i kato izkaram vsi4ko tova ne znaq kak 6te prostiram ama tova da mi e problema nali.6te preska4am i 6te xodq na dva prasta samo xaxaxaxa.golqm smqx 6te padne.
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: VARBALAKA 
Дата:   05-02-10 13:41

Една мандарина и един лимон. Засях ги от любопитство, а те вече и порастнаха. При мен на терасата е същото като при теб не си сама.
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: TANYAID7474 
Дата:   05-02-10 14:58

xaxa zna4i sme kolejki.dobre 4e moqt maj e sa6to tolkova zapalen kato men po cvetencata ina4e 6te ima da marmori!
Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dimo95 
Дата:   20-02-10 14:34

искам да попитам мандаринатa на колко години най-рано може да се ашладиса[smile]



Публикацията е редактирана (20-02-10 17:28)
Отговори на това съобщение
 Re: мандарини
Автор: veselka_i_v_s 
Дата:   01-04-14 14:36

Интересува ме на коя година започна ти дава плодове и дали си я засадила от семка, дали е калемена. тъй като имам такава засадена от семка почти вече на 10 год. и плодове не дава. Мола ви за отговор.
Отговори на това съобщение
 Всички форуми  |  Всички теми  |  Дървовиден изглед   << По-нова тема |  |  | По-стара тема >> 


 първа  назад  1  [2]     всички  напред  последна
За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »




Материалите в този сайт са със запазени авторски права. Използването им без посочване на източника е незаконно.
Copyright © 2024 www.zadoma.com. Всички права запазени.

Станете почитател на ЗаДома във Facebook