РЕГИСТРАЦИЯ | КОНТАКТИ | ЗА РЕКЛАМА  
Име: Парола: Забравена парола
статии цветя рецепти галерия Каталог
 Нова тема  |  Всички теми  |  Към тема  |  Търсене   << По-нова тема |  |  | По-стара тема >> 
 мандарини
Автор: pendelina 
Дата:   25-06-09 19:21

Здравейте на всички, искам да ви помоля за съвет.Март месец насадих в една саксия изсъхнали семена от мандарини и след около 30 дни видях,че са покарали.Растяха доста бързо...до един момент. Сега не помръдват.Може би да растат на корени-не знам,защото ме е страх,че ако ги разсадя може да ми умрат.Ще съм ви много благодарна ако ме посъветвате нещо[smile]
Отговори на това съобщение
 Re: мандарини
Автор: valentinikola 
Дата:   25-06-09 19:25

Отлеждах мандарина повече от 10 години. Случайно беше поникнала в една саксия от семчица. Възможно е да растат на корени ако съдът в който са посяти е голям за тях. Присаждай през пролетта и есента тогава е по-сигурно че няма да ги загубиш. Може и сега ако е хладно и не нарушаваш много кореновата система. Според мен трябва да изчакаш... Ще ти пишат и други хора - някой от тях знаят много повече от мен. Успех!
Отговори на това съобщение
 Re: мандарини
Автор: LoLaN 
Дата:   25-06-09 20:59

Аз имам мандарина от повече от 15 години и дори вече ражда [smilie18] и искам да ти кажа ,че това е доста издръжливо растение . Трябва му ярка, но непряка слънева светлина . Полива се умерено :) почвата не трябва да е нито подгизнала нито суха през лятото. Зимата малко погрознява , капят му листата и става почти само на бодли , но напролет се оправя . Зимата се полива по рядко ,защото е в състояние на покой [smile] . Не се притеснявай ,че е спряло да расте [smilie3] , за 15 години моята е спирала да расте пак е почвала , съхнала е съживявала се е и т.н Имай търпение и ще се оправи . Можеш ли да му качиш някоя снимка ? И щях да забравя , да ти кажа ,че обича да е посадено в равни части в прегорял оборски тор и пясък . Успех [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: мандарини
Автор: pendelina 
Дата:   26-06-09 00:29

Благодаря ви и на двете-ще чакам,пък да видим какво ще стане...а снимка ще кача скоро.Отново-мерси[beer]
Отговори на това съобщение
 Re: мандарини
Автор: marianayaneva 
Дата:   26-06-09 10:43

Благодаря ви и аз.
Мандаринената треска ме тресеше от десетина дни-тогава взех на хлапето едно "дръвче".
Беше много зле тогава.Капеха листа и плодчета.Пръсках го ,торих го и сега да чукам на дърво го бива.
Така че вашата информация ми дойде добре.
Приготвила съм снимка,но не мога да я кача в сайта.Ще опитвам по-късно.
Отговори на това съобщение
 Re: мандарини
Автор: janka57 
Дата:   26-06-09 12:47

Предполагам,че грижите за лимона са същите като за мандарината затова ще си позволя тук да задам въпроса си.Есента ми подариха лимонче,което расте с невероятна бързина,пролетта ме зарадва с цвят и резултата беше-три лимончета,които за жалост окапаха съвсем малки-каква е причината-помогнете ми,за което предварително БЛАГОДАРЯ.
Отговори на това съобщение
 Re: мандарини
Автор: LoLaN 
Дата:   26-06-09 22:02

Ами да ти кажа няма защо да се притисняваш . Миналата година мандарината ми роди за пръв път и имаше около 17 мандаринки , доста окапаха и накрая откъснахме узряли само 5 . Тази година се надявам да са повече . Сега лимона ти цъфтя ли ? Аз сега си насадих лимон и дано да поникне [smilie24] . Обаче си мисля ,че плодовете може да капят ако няма достатъчно хранителни вещества за да узреят . В каква почва си го посадила ?
Отговори на това съобщение
 Re: мандарини
Автор: janka57 
Дата:   29-06-09 10:29

LoLaN,моят лимон е вкоренен от голямо дърво и е на две години-тази пролет нацъфтя за първи път но...колкото до почвата аз съм си я приготвяла-угнил оборски тор,пръст от градината и пясък,не съм го подхранвала тъй като го присадих тази пролет.Ако имаш нещо друго в предвид,относно почва и подхранване - пиши.
Отговори на това съобщение
 Re: мандарини
Автор: LoLaN 
Дата:   29-06-09 17:26

Знам ,че трябва да се подхранва на два месеца през топлия сезон , но аз не го правя . Просто я пресаждам всяка пролет в нова почва . Моята мандарина я има в албума (снимки на плодовете )



Публикацията е редактирана (29-06-09 17:27)
Отговори на това съобщение
 Re: мандарини
Автор: олето 
Дата:   30-06-09 16:10

казали са ми че за да ражда мандарината трябва да са 2 за да се опрашват, вярно ли е или и по една раждат
Отговори на това съобщение
 Re: мандарини
Автор: кунди 
Дата:   30-06-09 20:48

Пчелички трябват Оле, не е важно другото. И аз имам малко цитруси-лимони, портокал и мандарина, но само с лимоните се справям добре. мандарината и портокала ми измръзват всяка година и чак до май се възстановяват, а за плод изобщо няма.[smilie8]
Отговори на това съобщение
 Re: мандарини
Автор: LoLaN 
Дата:   30-06-09 22:37

Само една ми е и ражда , значи не е вярно [smilie5]
Отговори на това съобщение
 Re: мандарини
Автор: олето 
Дата:   03-07-09 16:28

кунди защо измръзват не ги ли прибираш в стая. лолан благодара цза обнадеждаващата информация, че аз носадих много семена но само 1 поникна и се развива добре.
Отговори на това съобщение
 Re: мандарини
Автор: кунди 
Дата:   03-07-09 20:45

Държа ги в неотопляемо помещение и това е причината да измръзват. Дано си наясно, че мандарината от семка трябва да се облагороди иначе плод ще видиш след мнооого години. Направи си резници или отвод и на третата година ще имаш плодове, няма да се облагородява.[smilie24]
Отговори на това съобщение
 Re: мандарини
Автор: LoLaN 
Дата:   03-07-09 22:49

Е ,аз я държа в помещение с отопление , но пак не й е добре . Просто зимата е в състояние на покой . Няма страшно напролет се оправя [smilie24] . Аз имах и една малко по - малка от тази , но мама се опита да я облогороди и се сбогувахме с нея [smilie8]
Отговори на това съобщение
 Re: мандарини
Автор: pendelina 
Дата:   06-07-09 13:20

Моите мандаринки са 5 или 6 в една саксия, но както писах по-горе не смея да ги разсадя,защото са малки, а покараха в голяма саксия.Мисля да изчакам да порастнат малко повече и тогава....дали е добра идея[smilie10] pendelina написа:

> Здравейте на всички, искам да ви помоля за съвет.Март месец
> насадих в една саксия изсъхнали семена от мандарини и след
> около 30 дни видях,че са покарали.Растяха доста бързо...до един
> момент. Сега не помръдват.Може би да растат на корени-не
> знам,защото ме е страх,че ако ги разсадя може да ми умрат.Ще
> съм ви много благодарна ако ме посъветвате нещо[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: мандарини
Автор: LoLaN 
Дата:   06-07-09 20:40

Изчакай до есента [smile] Хем е хубаво да се пресажда през есента , хем дотогава ще пораснат и няма да са толкова крехки . Успех [smilie3] [cool] undefined[smile] Стискам палци [smilie24]
Отговори на това съобщение
 Re: мандарини
Автор: pendelina 
Дата:   07-07-09 12:24

Мерси,дано се получи нещо
Отговори на това съобщение
 Re: мандарини
Автор: олето 
Дата:   09-07-09 01:26

кажете с какво подхранвате мандарините. моята е малка 15ина сантиметра но нещо започнаха да и стават листата на кафяви петна на какво ли се дължи това.
Отговори на това съобщение
 Re: мандарини
Автор: liljana 
Дата:   09-07-09 01:41

Има тор за цитруси по агроаптеките[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: мандарини
Автор: олето 
Дата:   09-07-09 16:01

мерси.
Отговори на това съобщение
 Re: мандарини
Автор: tsurka_ 
Дата:   17-07-09 13:46

миналата година ми донесоха от испания две мандарини и един портокал.едната тази година цъфтя но не можа да задържи плодове.на южна тераса са.може ли това да е причината?
Отговори на това съобщение
 Re: мандарини
Автор: LoLaN 
Дата:   20-07-09 22:21

Може ако е изложена на пряка слънчева светлина , тъй - като те предпочитат по - сенчести места . Аз от моята тази година плод няма да видя. Беше доста нацъфтяла , но малкия ми братовчед ( на 4 години) й обра цветовете и ми поднесе букета. Ама дете какво да го правиш :)
Отговори на това съобщение
 Re: мандарини
Автор: dragonball 
Дата:   13-12-09 19:28

Здрасти, може ли да попитам нещо искам да си посея мандарина но не знам колко трябва да е голяма съксията или каква почва и трябва ПОМОГНЕТЕ МИ ![smilie2]
Отговори на това съобщение
 Re: мандарини
Автор: tsurka_ 
Дата:   14-12-09 09:59

посей в малка саксийка няколко семки.пръст,пясък и торф.не чакай плодове-просто няма да стане.трябва да се присади калем от плодно дръвче след известно време.
Отговори на това съобщение
 Всички форуми  |  Всички теми  |  Дървовиден изглед   << По-нова тема |  |  | По-стара тема >> 


 първа  назад  [1]  2     всички  напред  последна
За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »




Материалите в този сайт са със запазени авторски права. Използването им без посочване на източника е незаконно.
Copyright © 2024 www.zadoma.com. Всички права запазени.

Станете почитател на ЗаДома във Facebook