РЕГИСТРАЦИЯ | КОНТАКТИ | ЗА РЕКЛАМА  
Име: Парола: Забравена парола
статии цветя рецепти галерия Каталог
 Нова тема  |  Всички теми  |  Към тема  |  Търсене   << По-нова тема |  |  | По-стара тема >> 
 кажете нещо повече за китайската роза[smilie25] [smilie25]
Автор: detelinka 
Дата:   25-01-07 21:13

искате ли да споделите нещо повече за китайските рози ?
Отговори на това съобщение
 Re: кажете нещо повече за китайската роза[smilie25] [smilie25]
Автор: 5ia 
Дата:   25-01-07 21:34

Като че няма смисъл да се отварят много еднакви теми-човек да не знае къде да чете и пише[smilie11] .
Отговори на това съобщение
 Re: кажете нещо повече за китайската роза[smilie25] [smilie25]
Автор: detelinka 
Дата:   25-01-07 21:42

Има някакъв проблем ли ?
Отговори на това съобщение
 Re: кажете нещо повече за китайската роза[smilie25] [smilie25]
Автор: desidesi 
Дата:   29-01-07 12:18

[smile] Nujdaiat se ot mnogo svetlina i voda.
Отговори на това съобщение
 Re: кажете нещо повече за китайската роза[smilie25] [smilie25]
Автор: rosen0454 
Дата:   04-02-07 13:48

Не е капризно цвете. Хваща се от клонки чрез окореняване.Цъвти непрекъснато с период от около един месец почивка. Мога да ти изпратя два вида.Цветовете не и се задържат дълго. Иска много поливане и расте обикновенно по бързо от останалите цветя.
Отговори на това съобщение
 Re: кажете нещо повече за китайската роза[smilie25] [smilie25]
Автор: megi_kirilova 
Дата:   10-02-07 23:44

Изрязва се в началото на есента,но бес жал. През зимата се полива по рядко.Постепенно започват да излизат нови листа. Одрязаните клони поставяте вьв вода и когато пуснат корени ги засейте.
Отговори на това съобщение
 Re: кажете нещо повече за китайската роза[smilie25] [smilie25]
Автор: deti_flower 
Дата:   11-02-07 17:33

След одрязване на клонче засаждаш го в саксийка, като полееш съвсем оскъдно и го захлюпваш плътно със стъклен буркан. Ако клончето е по-голямо захлюпваш с одрязано пластмасово шише. След 2-3 седмици започваш да отхлюпваш за известно време. Появят ли се нови листенца- честито имаш вкоренена китайска роза.



Публикацията е редактирана (11-02-07 17:35)
Отговори на това съобщение
 Re: кажете нещо повече за китайската роза[smilie25] [smilie25]
Автор: skorpi 
Дата:   12-02-07 19:36

Имам китайска роза повече от 10 години,вече е дърво и цъфти през цялата година.Може да се прихване и от клонче което натопявате във вода да си пусне корени и след това го засаждате. Трябва да се полива почти всеки ден и не трябва да се мести.Моята стои пред прозореца в хола,който е с южно изложение и там се чувства добре вече толкова години.Поздрав към всички любители на розите[beer]
Отговори на това съобщение
 Re: кажете нещо повече за китайската роза[smilie25] [smilie25]
Автор: marksman 
Дата:   25-02-07 15:39

Китайската ми роза е на 11години, на 2месеца я кастря много яко,стана голямо дърво,не и остава време да цъфне, но за сметка на това прави много листна маса и изглежда чудесно.Всеки ден я поливам с около 3литра вода, тъй като съм на централно парно.[smilie3]
Отговори на това съобщение
 Re: кажете нещо повече за китайската роза[smilie25] [smilie25]
Автор: milast 
Дата:   25-02-07 23:23

Zdraveite i az si imam kitaiska roza i tia e mnogo e stara. Mnogo e goliama ie mnoga zelena,tsialata e otrupana s zeleni i golemi lista. No za sajalenie ne moje da tsafti no e mnogo hubava
Отговори на това съобщение
 Re: кажете нещо повече за китайската роза[smilie25] [smilie25]
Автор: skorpi 
Дата:   26-02-07 08:33

Здравейте,не знам защо не ви цъфтят розите. Моята цъфти непрекъснато, но аз я подрязвам всяка пролет,оформям и корона като на истинско дърво. Не и позволявам да стане много голяма за да не заема много място и може би за това цъфти.Шрябва и да се тори нали знаете, всяко цвете има нужда да се храни а не само да се полива.Успех[smilie24]
Отговори на това съобщение
 Re: кажете нещо повече за китайската роза[smilie25] [smilie25]
Автор: milast 
Дата:   26-02-07 22:22

Az sashtopodriazvam rozata si i to ne samo edin pat, zashtoto tia stava mnogo goliama i strasho mnogo prechi i sashto ia toria, no vapreki tova na tsafti. Obache e mnogo hubava i mnogo me radva.
Отговори на това съобщение
 Re: кажете нещо повече за китайската роза[smilie25] [smilie25]
Автор: skorpi 
Дата:   26-02-07 22:25

Ако никога не е цъфтяла може и да е така нареченото мъжко растение.[smilie24]
Отговори на това съобщение
 Re: кажете нещо повече за китайската роза[smilie25] [smilie25]
Автор: Данидаск 
Дата:   27-02-07 00:01

Вече няколко години се опитвам да захвана китайска роза, но не успявам, все ми изсъхва. Хибискусът китайска роза ли е?



Публикацията е редактирана (27-02-07 00:02)
Отговори на това съобщение
 Re: кажете нещо повече за китайската роза[smilie25] [smilie25]
Автор: Невена 
Дата:   27-02-07 13:55

Китайската роза е вид хибискус. Дървовидната ружа също е хибискус. Има и едногодишни хибискуси, които се засяват със семена и се гледат като сезонни цветя. Ако хибискусът не цъфти, най-вероятно е да му липсва достатъчно сетлина. Не съм чувала за мъжки хибискуси, но и мъжките растения цъфтят, само че не вързват, което в стайни условия е без значение, тъй като и без това не може да се осъществи.
Отговори на това съобщение
 Re: кажете нещо повече за китайската роза[smilie25] [smilie25]
Автор: skorpi 
Дата:   27-02-07 22:20

Да китайската роза е вид хибискус и ине е трудно да си я хванеш.Аз лично съм си я прихванала от клонка която поставих във вода,пусна корени и я засадих в торопочвена смес.Цъфна на третата година, оттогава я подрязвам всяка пролет и пак поставям част от клонките във вода и след като пуснат корени ги подарявам на приятели.[beer]
Отговори на това съобщение
 Re: кажете нещо повече за китайската роза[smilie25] [smilie25]
Автор: milast 
Дата:   27-02-07 23:05

Predpolagam che neshto az i pravia, zashtoto tia tsafteshe i to pomnogo na kup. Vsiaka prolet se nadiavam da tsafne i sam sigurna che shte stane. Az si gledam tsvetiata kato po uchebnik toria gi, kastria gi, polivam kakto triabva, no prosto tova sa jivi rastenia ne moje kogato nie iskame i te da tsafnat.
Отговори на това съобщение
 Re: кажете нещо повече за китайската роза[smilie25] [smilie25]
Автор: detelinka 
Дата:   04-03-07 16:45

Благодаря на всички!!!
Отговори на това съобщение
 Re: кажете нещо повече за китайската роза[smilie25] [smilie25]
Автор: angelov 
Дата:   07-03-07 23:24

4estit 8mi mart na vsi4ki jeni. kitaiskata mi roza cufti samo prez lqtoto.Oba4e - izobilno.Tova zavisi ot rezitbata.I ot usloviqta prez zimata.
Отговори на това съобщение
 Re: кажете нещо повече за китайската роза[smilie25] [smilie25]
Автор: skorpi 
Дата:   08-03-07 12:03

Честит празник на всички жени!Бъдете живи,здрави и много обичани[beer]
Отговори на това съобщение
 Re: кажете нещо повече за китайската роза[smilie25] [smilie25]
Автор: dorina 
Дата:   12-03-07 16:10

mili hora imam kitaiska roza ne hibiskus no pojaltia i tsvetovete i opadaha 3 dena sled kato mi a podariha Okastrih ia do dano no sega kakvo
Отговори на това съобщение
 Re: кажете нещо повече за китайската роза[smilie25] [smilie25]
Автор: milast 
Дата:   12-03-07 17:53

Скъпа сега чакаш и ще видим,дано да стане ако не ще ти дам коренче и ще си захванеш [smilie24]
Отговори на това съобщение
 Re: кажете нещо повече за китайската роза[smilie25] [smilie25]
Автор: vilenceto86 
Дата:   13-11-12 13:31

Здравейте,аз също имам китайска роза от както съм я захванала никога не съм я рязала,тъй като незнам от къде точно се реже,дайте ми съвет от къде е най-подходящо да я отрежа,в момента вече втори път ми цъфти,на цвят е розова и е мно0го красива,но........... искам да я оформя като дърво а незнам как:)))))Ще се радвам да ми дадете някакъв съвет и да ми обясните от къде да я отрежа и кога.Благодаря предварително :))
Отговори на това съобщение
 Всички форуми  |  Всички теми  |  Дървовиден изглед   << По-нова тема |  |  | По-стара тема >> 


 първа  назад  [1]     всички  напред  последна
За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »




Материалите в този сайт са със запазени авторски права. Използването им без посочване на източника е незаконно.
Copyright © 2024 www.zadoma.com. Всички права запазени.

Станете почитател на ЗаДома във Facebook