РЕГИСТРАЦИЯ | КОНТАКТИ | ЗА РЕКЛАМА  
Име: Парола: Забравена парола
статии цветя рецепти галерия Каталог
 Нова тема  |  Всички теми  |  Към тема  |  Търсене   << По-нова тема |  |  | По-стара тема >> 
 торенето на любимите ви цветя
Автор: six_sence 
Дата:   28-03-08 12:03

моляви даите мнение с кава тор разкрасявате вашите цветя

Отговори на това съобщение
 Re: торенето на любимите ви цветя
Автор: tancheto86 
Дата:   28-03-08 12:15

Здравей.За тази година съм използвала торовете Лактофол и Витафлор.Доволна съм веднага се забелязва растеж.[smilie24]
Отговори на това съобщение
 Re: торенето на любимите ви цветя
Автор: six_sence 
Дата:   28-03-08 13:18

страхотно благодаря ти ще пробвам искам да те питам дали си ползвала от пръчиците за торене защото днес си взех и малко ме е страх да не си съсипя цветята
Отговори на това съобщение
 Re: торенето на любимите ви цветя
Автор: six_sence 
Дата:   28-03-08 13:22

а да те питам Лактофола и Витафлората на всички цветя ли ги слагаш :декоративнолистни и декоративно цъвтящи
Отговори на това съобщение
 Re: торенето на любимите ви цветя
Автор: mimozar 
Дата:   28-03-08 17:03

Аз използвам комбинирана течна тор "Флора-Н" и съм доволна, но не прекалявам с нея. Не знам, защо но не ми се вярва, че трябва през две седмици да се торят цветята в активния период, едно вече си замина по тази схема, така че ги торя през 3-4 седмици и им се отразява добре.
Отговори на това съобщение
 Re: торенето на любимите ви цветя
Автор: ida_ili64 
Дата:   28-03-08 18:51

В България миналата година купих на дъщерите си течна птича тор.Много е добра,но трябва да се внимава,защото птичиятор е много силен и ако прекалите ще си изгорите цветята!!!Но от баба ми още знам,че е супер-тя сзбираше курешките от птичетата,размиваше ги с вода и капваше по няколко капки на цветята.
Успех![smile]
Отговори на това съобщение
 Re: торенето на любимите ви цветя
Автор: tancheto86 
Дата:   28-03-08 19:01

Здравей six_sense.Лактофола и Витафлора ги използвам за всички цветя без сукулентите с Витафлора се полива също така и се пръскат листата.Пручиците съм ги ползвала също дават резултат но не си купих повече.Успех.



Публикацията е редактирана (28-03-08 19:15)
Отговори на това съобщение
 Re: торенето на любимите ви цветя
Автор: tancheto86 
Дата:   28-03-08 19:19

Във връзка с птичата тор наистина тя е най-хубавата и съдърва много полезни за цветята съставки ,но е и много рисковано да не се надвиши дозата за поливане иначе цветята отиват подяволите аз знам тъкъв случай.
Отговори на това съобщение
 Re: торенето на любимите ви цветя
Автор: puh1982 
Дата:   28-03-08 21:32

Какви са тези пръчици за торене? [smilie11] Аз не съм виждала такива. Може би защото не са ми известни и не съм се интересувала.
Отговори на това съобщение
 Re: торенето на любимите ви цветя
Автор: mari67 
Дата:   28-03-08 22:04

Аз използвам само пръчици, те се набучват в почвата и се разтварят лека полека, когато цветето се полива, издържат около месец. Предпочитам ги, защото по този начин тора се усвоява постепенно от цветята, а с разтворимите торове вечно не мога да улуча пропорцията.
Отговори на това съобщение
 Re: торенето на любимите ви цветя
Автор: passiflora 
Дата:   30-03-08 13:13

Аз използвам Лактофол Макс. Много съм доволна но непрекалявам с торенето. Пръчиците са бавноразтворим тор. И с тях трябва да се внимава. Но най-добър е конския тор за цветята но е много силен и ужасно мирише. Ползва се след като прегори на открито или се полее с вода.[smilie25]
Отговори на това съобщение
 Re: торенето на любимите ви цветя
Автор: lili_87 
Дата:   01-04-08 08:56

Може ли да ми кажете използвали ли сте гранули за торене които се разтварят във вода и дали сте доволни от тях?
Отговори на това съобщение
 Re: торенето на любимите ви цветя
Автор: six_sence 
Дата:   01-04-08 13:04

престраших се и набучих всичките си 50 саксии с пръчици мисля че са удобни и практични много често и аз не торях цветята си с течен тор както трябва много съм доволна от пръчиците
Отговори на това съобщение
 Re: торенето на любимите ви цветя
Автор: six_sence 
Дата:   01-04-08 13:09

за : puh1982 тези пръчици ги закупувам предимно от практикер в опаковка са по 50 бр доколкото разбрах от оказанията това е тор която се разтваря постепенно и подържа всички видове цветя карасиви и подпомага разтежа им броя на пръците в саксия зависи от диаметара на самата саксия те са трайни около месец и половина като процедурата може да се повтаря многократно пробвай няма да съжаляваш УСПЕХ!!!!!!!!!!!!!
Отговори на това съобщение
 Re: торенето на любимите ви цветя
Автор: ida_ili64 
Дата:   01-04-08 13:23

Не се притснявай,нали не си сложила само по 50 пръчици на саксия???Принципно-на малки-една,насредни-2,на по-2 до 4 пръ4ици.Но аъ не знам защо свикнах с течна тор и сега съм си заредила лейката с нея и съм готова ъз следващото поливане...
Да ти кажа честно,важна е много пръстта,в която садиш.а в Б-я ъа съжаление е угасна,дори и скъпата.Когато сменям на децата пръстта в саксиите ми се реве след няколко дни,когато е станала на камък...Но,има лек ъа всичко.Сзбираме кори4ки от дървета,малко перлит копувам(задържа влагата по-дълго,утайка от кафе,малко изпечена шума....[smile] -вършат чудеса!!!А и в магазина в Б-я цветарката ме посъветва та си "изпека" пръстта във фурната,за да убиело това паразитите....само,4е питам аз ,няма ли да убие и др.ценни съставки???[smilie2]
Така,че не се притеснявай за пръчиците,само изчакай достатъчно преди следващото набождане,поне 2- седмици...[smile] И си наблюдавай цветята,не ти ли хареса нещо,веднага сменяй пръстта,като увиеш за едно денонощие преди това корените на растението обилно в намачкан вестник-няколко слоя.После садиш и ако е било прекаленно мокро растението,не поливаш няколко дни,ако ли не,поливаш при саденето.
Успех![smilie24]
Отговори на това съобщение
 Re: торенето на любимите ви цветя
Автор: ida_ili64 
Дата:   01-04-08 17:59

Оххх,много се извинявам за правописа...[smilie6] Сега 4ета и ссма си се смея като малоумните,4е и съпруга ми влезна в стаята да види накакво се смея[smilie18] .Ме4тая си за латиницата...[smilie3]
Отговори на това съобщение
 Re: торенето на любимите ви цветя
Автор: puh1982 
Дата:   01-04-08 20:02

Много благодаря за информацията, Six_Sence! Посещавала съм Практикер, тъй като не малко цветя съм си закупила именно от там, но тези пръчици за торене, не съм ги забелязала. В сектора "градина" ли са по принцип /при цветята и семената/???
Отговори на това съобщение
 Re: торенето на любимите ви цветя
Автор: six_sence 
Дата:   02-04-08 13:16

ми да ти кажа бяха в градинския сектор при торовете
Отговори на това съобщение
 Re: торенето на любимите ви цветя
Автор: mishle777 
Дата:   24-04-08 16:55

Интересно с тези пръчици за торене,а какво ще кажете за тор от червен калифорнийски червей. В нашият цветарски магазин се предлага и мисля да пробвам. Слушала съм само хубави неща. Някой има ли наблюдение.
Отговори на това съобщение
 Re: торенето на любимите ви цветя
Автор: ivalvi 
Дата:   25-04-08 18:58

zdraveite momicheta
iskam da kaja i az neshto za toreneto na svetqta.az polzvam techna tor za lqtoto i pracisi za zimata no tova koeto iskam da kaja e za drug vid podhranvane na svetqta. bqh ocharovana ot svetqta na moq priqtelka i na vaprosa mi kak pravi tazi krasota i kak gi podhranva mi kaza s protivozachatachni hapcheta i az edva ne padnah ot stola[smilie8][smilie10] . molq ako ima nqkoi farmaseft mejdu nas da spodeli mnenieto si. tova koeto mi kaza priqtelkata mi e che vednaj ma meses raztvarq edno hapche na 10 litra voda i poliva sled koeto svetqta ne spirali da saftqt. stranno i malko smeshno no znae li chovek,[smilie11] moje i da e vqrno
Отговори на това съобщение
 Re: торенето на любимите ви цветя
Автор: Loti 
Дата:   25-04-08 19:37

Днес си взех тор,по принцип пише че е предимно за рози .5-5-10 е ,садържа 5%азот,5% фосфорен пентаоксид,калиев оксид 10%,магнезиев оксид 1%,бор 0,01%,мед 0,002%,желязо 0,02%,манган 0,01%,молибден 0,001% и цинк 0,002%. Та вапроса ми е следния тази тор ще може ли да я ползвам за орхидеите [smilie11] [smilie8]
Отговори на това съобщение
 Re: торенето на любимите ви цветя
Автор: ioana_200 
Дата:   27-04-08 11:02

Аз използвам МАСТЕРБЛЕНД.Има го на кг. и в малки опаковки във всеки цветарски магазин.ОТ април до септември наториявам на 2 седмици, но преди това цветятя са поляти.За мен това е тор,с който пръскам и листата и подхранвам едновременно.от 2 год. го използвам и много съм доволна.На 5 л.вода слагам 2 супени лъжици. Успех на всички!
Отговори на това съобщение
 Re: торенето на любимите ви цветя
Автор: полин 
Дата:   09-05-08 22:45

преди седмица си купих торни пръчици от МЕТРО и си ги сложих във всички саксии.Не знам какви ще са резултатите,ще споделя по нататък,но ако са ефективни ми се струват по-лесни за употреба от течната тор с която се тори през две седмици.Понеже не поливам всичките си цветя по едно и също време ставо така,че забравям кое цвете кога и с какво съм го поляла и рискувам да ги петоря.Досега обаче използвах Лактофол за декоративни дветя и съм доволна.
Отговори на това съобщение
 Re: торенето на любимите ви цветя
Автор: amazon 
Дата:   10-05-08 23:40

Здравейте на всички!И аз да се включа малко по темата!
Относно противозачатъчните: ТОВА Е ПЪЛЕН АБСУРД!НЕ Е,И НЕ МОЖЕ ДА Е ВЕРНО!!
Да, те съдържат хормони, но тези хормони са ЕДИНСТВЕНО ОКАЗВАЩИ ВЛИЯНИЕ НА ХОРА И ЖИВОТНИ. Те са специални и по никакъв начин НЕ ВЛИЯЯТ на растежа или каквото и да било на растенията! Това е абсолютен мит!
Това да не е пенкилер:Слагаш нещо и то прави всичко на всеки! [smilie18]
Така че не се залъгвайте!
и ако на някой цветята му са хубави и се развиват добре, и той слага противозачатъчни, то СЪС СИГУРНОСТ цветята му просто сами си се развиват добре, а не от хапчетата!Въпреки че човека си е втълпил това!
Аз си купих ВИТАФЛОР: един за цъфтящи и един за декоративнолистни!Много съм доволна! Торя на 2седмици в активния период! Има си дозатор, така че риска от предозиране е предотвратен! Със сигурност има и по-добри торове, но засега този ми върши мн.добра работа![beer]



Публикацията е редактирана (19-05-08 00:15)
Отговори на това съобщение
 Re: торенето на любимите ви цветя
Автор: amazon 
Дата:   10-05-08 23:51

Само да добавя още едно нещо, което лично съм изпитала:
Ако видите, прочетете за нещо което е:
за всякакъв тип кожа, коса, лице или:
за всякакви растения
за всякакви повърхности и стоки, дрехи и т.н
абе нешо което пише че ства за всякакъв тип еди какво си:БЯГАЙТЕ СЪС 100КМ/Ч ОТ НЕГО!!
само си представете следното:
Лекарство за всичко и всеки човек за всяка болест!!!
НЯМА ТАКОВА!НЯМА и да има!
Мой съвет, пък и на всеки специалист в която и да област попитайте:
Купуват се неща със определена цел, за определено предназначение!На продукта пише че е точно за това което искате! Тогава можете да сте сигурни че е това което искате и е направено точно за това което ви трябва!
аз се убедих в това многоктратно и то от горчив опит! Такива пенкилери....хич не пробвайте!
Отговори на това съобщение
 Всички форуми  |  Всички теми  |  Дървовиден изглед   << По-нова тема |  |  | По-стара тема >> 


 първа  назад  [1]  2  3     всички  напред  последна
За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »




Материалите в този сайт са със запазени авторски права. Използването им без посочване на източника е незаконно.
Copyright © 2024 www.zadoma.com. Всички права запазени.

Станете почитател на ЗаДома във Facebook